Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tobike

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tobike

  1. Te tarcze z takimi wżerami są chyba do wymiany niestety, klocki będą miały problem dotrzeć te tarcze, jak jest rdza to będzie zawsze szurający dźwięk, dodatkowo trzeba sprawdzić w jakim stanie są prowadnice bo może się okazać że mechanik ich nie ruszył.
  2. masz pewnie dokładany alarm z nietoperzami bo normalnie nie były montowane do fabrycznego alarmu.
  3. w jaki numer sterownika wchodzisz?
  4. Kolega pisze że ma cały czas włączony nawiew na HI i temperatura jest 100 stopni więc coś jest nie tak. Wyciągnij termostat z układu i jeździj bez, jeśli temperatura nie będzie już rosnąć to termostat winny. Z ciekawości jak masz włóż do zbiorniczka wyrównawczego jakiś termometr, on powinien pokazywać max 10 stopni różnicy między układem chłodzenia.
  5. Jeżeli na pracującym silniku nie da się wbić biegu a po jego wyłączeniu wchodzi normalnie to znaczy że sprzęgło docisk jest do wymiany albo jest problem z wysprzęglaniem czyli pompa sprzęgła lub wysprzęglik.
  6. Wygląda na jakiś niekontakt w manetce lub pająku
  7. Na innych forach i w serwisie Boscha polecany jest często środek Liqui Moly 5156, zalewa się go do baku i służy do czyszczenia całego układu paliwowego. Na opakowaniu jest napisane że wystarcza na 70l paliwa. Mój ojciec ma Xtraila 2,2 (commonrail) z którym miał problemy po zalaniu słabego paliwa, łapał tryb awaryjny i był przymulony. Na forum polecono mu żeby zalać ten środek Liqui Moly 5156 na 40l paliwa. Po wyjeżdżeniu tej dawki kolosalnie zmieniła się praca silnika, szybciej się wkręca, nie szarpie, odzyskał werwę. Tak że jak komuś nie chce się bawić z wężykami to polecam ten specyfik do baku.
  8. Turbo przeładowuje lekko, musisz zrobić komplet logów. Sprawdź czy nie masz nieszczelności w dolocie.
  9. ja też wymieniałem niedawno sterownik i po skasowaniu błędów i zmianie kodowania było ok do puki nie odłączyłem aku. po podłączeniu pojawiły się błędy złego kodowania. Sterownik sprawdza wszystkie układy i jeśli stwierdzi że masz napinacze pasów z tyłu a w kodowaniu są wyłączone to wejdzie błąd kodowania. Co do napinacza z tyłu to może gdzieś na wtyczkach jakiś nie kontakt jest i przez to błąd wyskakuje.
  10. zazwyczaj nowe tarcze są nasmarowane oliwą więc powinno się je oczyścić. Posprawdzaj vagiem błędy jeśli są i pokasuj je. teraz musisz wymusić pracę ABSu. Zmuś go do pracy na mokrym na przykład, po tym zabiegu trzeba próbować odpowietrzyć układ tradycyjnym sposobem. Tak jak Dev radzi tylne zaciski w ręku (potrząsając).
  11. jak chcesz go mieć to najpierw go wyczyść, sprawdź wężyki podciśnienia do niego a najlepiej wszystkie
  12. masz złe kodowanie bo masz wyłączoną poduszkę pasażera z przodu, skasuj błędy, zakoduj sterownik na 01106 i po tym sprawdź błędy.
  13. EGR działa ale coś za mało powietrza pokazuje jak EGR jest zamknięty, więc albo lewe powietrze ciągnie albo przepływka zaniża.
  14. Ciśnienie doładowania jest niestabilne i przepływka tnie dawkę, jak jeździłeś oszczędnie to czeka Cie czyszczenie turbo i przepływki.
  15. Spust oleju powinien być na splina 16 z otworem (w korku jest bolec)
  16. W tym przypadku trzeba przestawić połączenie silniczka z mechanizmem ramion. Przestawienie ramion spowoduje że wycieraczki uderzą w podszybie.
  17. Ja wyłamałem ten bolec wewnątrz i wykręciłem płaskim wkrętakiem. Lepiej wykręcić do czyszczenia bo lepiej ja wyczyścisz.
  18. u mnie jest taka W logach widać że tnie ale u mnie było podobnie, nowy filtr i czyszczenie i jest ok. Natomiast turbo musiałeś źle złożyć lub dalej się zacina.
  19. W AFN jest taka przepływka że nie trzeba nic rozwiercać bo nie ma w niej takiego zawiniętego tunelu, tylko na wprost. Dobrze ją namoczyć i miękkim pędzelkiem z długim włosem ja wyczyścić, a przy okazji filtr powietrza wymienić (jak nie był wymieniany).
  20. Turbo mocno przeładowuje, chyba źle złożona suszarka. Do logu 010 dodaj 003 dynamiczny, bo przepływka tnie dawkę.
  21. EGR nie działa i za mała temperatura silnika. Zrób według porady z forum: silnik rozgrzany do 90C, kolejnosć robienia logów: -statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off): 000 001 003 w trakcie po 5s musnać gas 004 007 011 013 -basic setting: 000 20s 003 50s 004 50s 011 50s -dynamiczne(3 bieg, od 1000obr do 4000obr z pedałem w podłodze): 000 001 003 004 008 010 011
  22. Jeżeli macie możliwość i osobę z dużymi zniżkami to zapisujemy tą osobę jako współwłaściciela auta. Przy pierwszym ubezpieczeniu robi to osoba ze zniżkami i korzystamy z jego zniżek przez parę lat i potem cieszymy się własnymi zniżkami. Potwierdzam Proama ma najtaniej.
  23. Trzeba ustawić zbieżność jak nie chcesz opon wymieniać co rok, i zmień warsztat.
  24. robiłeś geometrię? u mnie też jedną oponę ścinało z tyłu okazało się że belka jest krzywo. na szczęście jest możliwość regulacji belki i ustawili mi w tolerancji geometrię.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.