Treść opublikowana przez mirek31071977
-
KUPIĘ 3.0 ASN
Silników kompletnych masz od groma.Fajny stan kompletny za 5.Samych bloków też są oferty.Najlepiej sam kompletny,nigdy nie rozbierany dół za 1500.Ja wyłapałem za 2000 cały motor z głowicą do roboty.Blok na 100% sprawny.Po niedzieli ma dotrzeć.
-
Ubytki oleju
Nie,no ok.Ale akurat w A4 to nie chodziłoDużo ludzi tak robi.Ale to zawsze jest przerobione na coś czego tu nie było i potem znowu to,czy tamto się psuje.I tak ,co chwila.Decydując się na taki krok trzeba się tez liczyć z tym,że sprzedając auto potem, zainteresowanych jest znikomy procent ludzi.Tylko ci,którzy lubią dłubanie i przerabianie w samochodach i to doceniają.
-
Sprzęgło, dwumas ?
To byś się zdziwił wierz mi.Ruszanie,biegi,wszystko ok.Jazda przepisowa na autostradzie spoko.A butowanie,powyżej 4 tysi i 180?Zaczyna telepać budą,drgania itd.Na postoju też.Zgasiłeś silnik.Chwilę ostygł i już ok i cisza.Troche trwało zanim doszedłem o co tu biega,bo jeździłem raczej bez takich akcji.
-
Sprzęgło, dwumas ?
Możesz mieć dwumas walnięty i nie wiedzieć o tym.Usterka ujawni się przy butowaniu,tudzież wysokich obrotach i prędkości.Ktoś jeździ normalnie,albo,co gorsza po dziadkowemu i w życiu się nie zorientuje.Przerobiłem u mnie
-
Ubytki oleju
Popularny myk.Wstawisz wynalazek,którego nie było w tej budzie.Władujesz z 15 kafli i co chwila dalsze dłubanie,bo się to sra.Temat przerabiany u 1 forumowicza u nas
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Witam.Też bym się wpisał,ale ciągle robota.Szkoda,że nie 26 Ale ja w innej sprawie.Przytrafiło się i mnie.?Sławetny ASN i jego blok.Nie ma ewidentnego pęknięcia,ale są 2 miejsca,gdzie na 90% wpuszcza płyn.Ogólnie po rozebraniu diagnoza,że dół w słabym stanie.Porysowany 1 i 6 cylinder.Chce to zrobić dobrze,ale względnie"tanio".Więc wolałbym tylko kupić sam dół niż cały motor,a góra by została moja.Jak ktoś ma jakieś namiary na w miarę pewny silnik/części,to proszę o kontakt.Najlepiej w naszym województwie.
-
[ALL TDI PD] Jaki macie przebieg ?
Szwagier żony AVF 2002 370,ale nie wiadomo,czy nie skręcony.Śmiga aż miło.
-
Zakup AUDI a6 c6
Bo to w miarę tanie a duże luksusowe auto i Janusze się rzuciły na to.A potem nawet zrobić ten"bezobsługowy"rozrząd jest problem i płacz.Ogólnie 1 z sensowniejszych i najmniej ciągnących po kieszeni konfiguracji w C6.Niestety wszystkie V6 Audi z tamtych lat potrafiły mieć problem z rozrządem.
-
A6c5 Asn pękniety blok
Ja jestem na bieżąco w temacie.Przed chwilą dzwonił i u mnie jest szansa,że to jednak głowica,a nie blok.Wczoraj,jak odstawiałem auto,to właśnie gadaliśmy o tulejowaniu ewentualnie i,że ten gość,co to robi zaczął odstawiać jakąś fuszerkę.Koszt 300 od cylindra,czyli 1800 wszystko.To samo,co używane bloki,a to już pewne zrobione
-
Opinie o silniku i koszty
Chwaliłem,broniłem tego ASN i ładowałem kasę w to,co się sypało i co popularne w tym motorze i prostowałem pod siebie.ALE...w tym tygodniu obdarł mnie z resztek złudzeń i zaufania.Po ponad roku użytkowania i zrobieniu 22000 km wszystko wskazuje,że mnie też dopadło"pęknięcie bloku".Samochód wylądował wczoraj u waskivw.Jeszcze nie wiem nic.Łudzę się,że może "tylko"uszczelka pod głowicą,ale w ciemno,po czytaniu i po objawach myślę,że to blok.?Śmiało można stwierdzić,że ASN,a przynajmniej jakaś ich część, wychodziły z wadą fabryczną źle odlanego bloku.Za dużo tych przypadków jest.I większość w okolicach 200 przelotu.U mnie 220.A inne jeżdżą,mają po 300-400 i nie dzieje się nic nadzwyczajnego.Co by nie było,muszę to przyjąć na klatę.Zrobić,jak należy i zastanowić się co dalej.Bo już dawno jestem z nim "ożeniony".
-
Kto wygra?
Z tym,co masz odstawisz ASN i możesz próbować z 3,2 np.Takie 3,0 TDI z programem,to już"inna liga".
-
Kto wygra?
40 koni więcej plus bonus w dużym niutonie w A6 i większa pojemność.Chyba nawet nie ma sensu taki wyścig.Kolega"trochę"podkręcił BEX i chce się brać za 3 litrowe TDI.Może tak,ale serię
-
Dobór koła na zapas
Szkoda kasy na popierdółkę dojazdówkę.Sprawdź czy ci we wnękę wchodzą pełne koła.Ja mam zapas w lato zima i na odwrót.Tylko,że we wnęce jest butla.
-
Dziwne szelest w silniku przy przyspieszaniu
Jest różnica.U mnie wałek był uwalony.Do tego katy zapchane i auto jeździło,jakby z 50 koników ubyło.Po wymianie samego kolektora już było lepiej,a po wymianie katów już całkiem gitara?
-
Ceny części
Zależy,jaka marka auta i jaka część.Bagnet do 1,8T ASO 50zł.To samo,gdzie indziej.Postojówki 38zł 1,a intercars 2 17zł.Linka gazu Felicja 30zł w różnych sklepach.W Skodzie 15zł.Kolektor do ASN w ASO 1300,a na allegro za 500 dostaniesz używkę z wałkiem od razu.Silnik wycieraczki-tył Polo 9n 200-300 a w VW 620?Ogólnie trzeba patrzeć i pytać.Bo ASO nie zawsze równa się drożej za daną część.Mam wrażenie,że czasem sklepy/handlarze nie maja pojęcia,jakie ceny są w ASO i potrafią wołać to samo,albo i drożej.
-
B6 1.8t BFB, granice 250 km
I palenie gumy na 4?.Hamulce już ma,bo o tym też się zapomina,to Q by pasowało też dołożyć,bo lipa ośka z takimi mocami.
-
Polecane opony letnie
Jeśli za 900 masz możliwość wyłapania takich Prelek,to tylko brać.
-
sklep z oponami
Kolega pytał o sklep,to odpowiedziałem.A ty od razu drwina.I nic takiego nie powiedziałem,że 2015,to szrot.Może i niczym się nie różni,a może czort wie jak była przechowywana.Nowa,to nowa,a nie nowa,ale 2 lata w magazynie i ta sama kasa.Kupowałem ostatnie lata kilka kompletów,to i zaproponowałem.To wszystko
-
sklep z oponami
I po co te docinki?Wiem,że mamy 21 wiek,internet itd.Ale naprawdę po kiego mam szukać,zamawiać i czekać,co przyjdzie,jak podjadę do sklepu i mam od razu widząc co.I często taniej dany model niż te wszystkie skąpce,oponea itd.Co w tym złego,że takie nówki?Płacisz za nowe,a nie,które fabrycznie są nowe,ale sobie 1-2 lata leżakowały w magazynie..Bo takie też sprzedają w tej samej cenie.?
-
Polecane opony letnie
Tzn.jakich cenowo?Są równie dobre gumy w niższej kasie.W Pirelli za samą nazwę się dopłaca,tak,jak i Michelin.Goodyear,Dunlop,Continental jeszcze np.
-
Polecane opony zimowe
Ja bym brał 1 albo 2.Mam letnie Goodyear i po 13000 zużycie minimalne.Nie szaleję.
-
sklep z oponami
Normalnie do Norauto.Opony w dobrych cenach i fabrycznie 2-3 tygodniowe można trafić.Promocja na niektóre modele
-
Polecane opony zimowe
Do 1000 Uniroyal,Toyo,Hankok.Do 1100 Dunlop.Pirelli Cinturato.Do 1200 Continental.Ceny aktualne podaję z Norauto.Mają opony fabrycznie nowe.2-3 tygodnie wcześniej wyprodukowane.Na niektóre modele jest promocja
-
Polecane opony zimowe
Zejdź do 15 na zimę i za 800 sobie kupisz gumy z najwyższej półki.A z 2 strony,dobre 16 też za 1000 wyhaczysz.Opon nie kupuje się,co chwila,a na bezpieczeństwo jest bezcenne.200zł,to chyba nie majątek
-
Polecane opony letnie
Kormoran,to g... i tyle.Doświadczenia teścia z zeszłego roku.Zwykła Corsa C z silnikiem 1,3 i normalna jazda.Nie będę się bawił w opisywanie szczegółów.Zresztą kiedyś tu opisywałem.A wy chcecie do A4,to ładowac.To,że coś jest pod szyldem znanej i dobrej marki nie znaczy,że będzie ok.