Treść opublikowana przez przemik
-
[B5 AJM] diagnostyka
Czasami przejezdzam przez Tomaszów... jakbys nikogo nie znalazl... mozemy sie jakos zgadac...
-
[B5 AKN] Kąt poczatku wtrysku - zły kąt żądany
To jakis "profi" serwis skoro wymienia w V6 rozrzad "na kredke". Własciwie caly dalszy komentarz jest zbyteczny. Skoro masz gwarancje to pojedz do nich i powiedz zeby prawidlowo ustawli kąt wtrysku. Tak zeby wartosci w 004.2 i 004.3 byly zbiezne a wartosc w 004 BS przy przelaczeniu na LATE byla 2* ATDC +/- 0,5* A i jeszcze z ciekawosci - mozesz zalogowac VAG (wer. ang) grupy 004 stat, 004 BS oraz zrobic zrzut ekranowy okna VAG COM z 004 Basic Setting w momencie kiedy nastawnik przelaczy sie na "Late" i nam zaprezentowac. Jakos nie moge sie odnalezc w logach ktore zaprezentowałes.
-
[B5 AVG] Auto zamulone + 17965 -> 17964 + Logi
Masz ewidentne niedoladowanie... zamiesc jeszcze 011 Basic Settings. Do sprawdzenia: wszystkie wezyki ukladu podcisnienia oraz dokladnie szczelnosc calego ukladu dolotowego... Po za tym: jesli to max. temperatura do jakiej udalo Ci sie nagrzac auto (nie 80* tylko 72* ) to termostat bedzie do wymiany statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku do regulacji EGR - wyglada na zaslepiony aczkolwiek odczyt moze byc zamazany przez nieszczelnosc w ukladzie dolotowym. Tyle odemnie Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Kąt poczatku wtrysku - zły kąt żądany
Moze to swiadczyc o tym iz rozrzad nie byl wymieniany przy pomocy specjalnych blokad...
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Przeplywomierz w tym samochodzie... umarl.... sproboj przeczyscic zgodnie z tematem w tym dziale... ale obawiam sie ze konieczna bedzie wymiana. Dodatkowo skorygowałbym kąt wtrysku w 004 BS tak by wartość przy przelaczeniu na Late byla w granicach 2* ATDC(tolerancja +/- 0,5), a wartosci w 004 stat byly jak najbardziej zbieżne. Czy w tym aucie byl wymieniany rozrzad ? [Edit] Faktycznie - po lepszym wpatrzeniu sie w 011 (po poscie Spankiego) turbo faktycznie gubi "cisnienie".
-
[B5 AVG] Problem z mocą silnika - tylko VAG-COM, ale gdzie ?
Bez wykonania logow dynamicznych sie nie obejdzie... w kazdym tutaj zaprezentowanym przypadku.. w przeciwnym razie wymienicie pol auta a problem dalej bedzie..
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Zaloguj 004 dyn oraz 004 BS i zaprezentuj.... a tak BTW... nie podoba mi sie to co dzieje sie w 004 stat
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Za wyjatkiem tych nieszczesnych BIP ów i lekko zawyzonej korekcji na 4 cyl... z logow nie wynika nic zlego. Pozdr
-
[B5 AFN] Czemu rozregulowuje się kąt wtrysku ?
Kątem WYPRZEDZENIA wtrysku - taki maly szczegol ale juz badzmy precyzyjni Pozdr
-
[B5 1Z] Czarny dym, chwilowy brak mocy
Z jakiego bledu powyzej ??? Bo jak z tego 00575 - to Cie ladnie Pan mechanik wpycha pod górke... Kup sobie interface i sam zrob diagnostyke... zaoszczedzisz czasu i duuuzo kasy... dobrze radze
-
[B6 BFC] Ocena logów
Rozgrzej fure do 90* i ponownie zaloguj 004 BS i 004 stat dorzuc do tego 007 stat oraz 013 i 014 stat Pozdrawiam
-
[B5 AFB] Proszą o analizę błędów
Opis dzieki "Piotrusiowi" z AKP Demontaż pompy VP 44 1. Zdemontuj rurę łączącą kolektory ssące. 2. Odepnij przednie pokrywy / osłony paska rozrządu 3. Ustaw silnik w okolicach napisu OT (widocznego przez otwór wlewu oleju na wałku rozrządu) - tak aby mozna było założyć blokadę pompy (naturalnie nie musisz dysponować profi-blokadą - wystarczy dopasowany śrubokręt krzyżakowy lub "coś" w tym kształcie). 4. Poluzuj rolkę napinającą pasek pompy - ale zgodnie ze sztuką, czyli zluzowanie nakrętki kontrującej wyłącznie przy zablokowaniu imbusem ośki (w przeciwnym razie może nastąpić poluzowanie śruby regulacyjnej od ośki i urwanie rolki np. po kilkuset kilometrach) 5. Zaznacz kierunek obrotów paska zębatego 6. Wykręć 3 śruby z koła napędzającego pasek pompy i zdejmij je 7. Wyjmij pasek pompy 8. Poluzuj, a najlepiej całkiem zdemontuj uchwyty spinające rurki wysokiego ciśnienia. 9. Wykręć pokolei rurki ciśnieniowe - zaczynając (po stronie pompy) od górnych, potem środkowych", a na końcu "dolnych". Każdą odjętą rurkę oznacz markerem zgodnie z numeracją cylindrów (lub własną). 10. Wykręć śruby drążone od rurek zasilającej oraz powrotnej paliwa ("od strony" filtra paliwa). 11. Wyjmij plastikowy łącznik znajdujący się pomiędzy lewą i prawą osłoną paska rozrządu. 12. Wykręć śruby przytrzymujące osłony paska rozrządu do pompy wtryskowej. 13. Wykręć 4 śruby trzymające pompę do blku silnika. UŻYWAJ TYLKO SUPERDOPASOWANYCH IMBUSÓW - w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że śruby (jedna lub nawet wszystkie) ani drgną, a drążone gniazda na klucz imbusowe zrobią się okrągłe ... . 14. Przed ponownym montażem pompy do silnika zaopatrz się w ASO w odpowiednie pierścienie uszczelniające przewody zasilania i powrotu (te od strony filtra paliwa). 15. Montaż powinien przebiegać w odwrotnej kolejności lecz tylko do pewnego momentu, ponieważ pompę należy starannie odpowietrzyć.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
fajnie tak skopiować cudzy post i wkleić bez cytatu :gwizdanie: Zgadza sie tą informacje zasięgnąłem z watku gdzie uczestniczyles Ty i kolega "homsky" ... na drugi raz opatrz swoje posty znakami "copy right reserved" Pozdrawiam serdecznie
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
BIP - Begin of Injection Period = faktyczny moment zamkniecia zaworo upustowego w PD = moment poczatku tloczenia, jezeli te wartości sa w granicach +/-30 to jest OK Pozdr
-
[B5 AFN] Logi po "świeżo" rozruszanej sztandze
Mowisz masz Moj pierwszy AFN przed wywaleniem KAT - faktyczne 155 tysi: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9a3a9a4becdd947.html i po wywaleniu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f3cc382922a99a5.html oraz moj drugi AFN po wywaleniu KAT - faktyczne 330 tysi: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4efcc932168dd9c.html Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
Ciezko tak cos wyrokowac na podstawie jednej grupy.. Zrobcie kpl logow dynamicznych i zamiesc... i napisz jaki kod ma ten silnik..
-
[B5 AFN] Prosze o analize logów dynamicznych - co jest nie tak!!
Ten samochod jedzie na cisnieniu atmosferycznym.... dziura w dolocie albo calkowicie umarly N75 - raczej to pierwsze Czy pedal gazu podczas proby byl wcisniety do oporu ??? Przydaly by sie jeszcze 010 dyn oraz 011 Basic Settings ...
-
[ALL B5] Proszę o opinię i porady - TDI 110 czy 116 ?
Wez ten ktory bedzie w lepszym stanie.... Za PD - przemawia : lepsze osiagi i podatnosc na tunning Za VP - wieksza zywotnosc i bezobslugowosc...
-
[B6 AVF] Roszący silnik TDI 131 KM przy dużych prędkościach
Zobacz czy wyciszenie maski silnika nie jest nasiąknięte olejem....
-
[B5 AFB] Proszą o analizę błędów
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=66470&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=01318
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów - dynamiczne
Faktyczną temp. plynu pokazuje nam VAG w grupie 007... zegar daje nam tylko obraz poglądowy... kanal 49 klimatronika pokazuje to samo co zegar tylko ze z dokladnoscią do 1*... Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Czy ma ktoś może wykres mocy i momentu do 2.5TDI AKN - fabryczny
Zajrzyj tutaj: http://www.audiklub.org/photo/wykresy/wykres_43.249.jpg
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów - dynamiczne
Termostat do wymiany... kup w ASO... dobrze radze... Reszta juz zostala napisana... Pozdr
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Dalej jest niedoladowanie.... dobrze zalozyles te gume ? , wezyki od podcisnienia szczelne ?, sztanga dokladnie sie domyka ?
-
[B5 AFN] Logi do oceny
? Chodzi mi o to, iz bedzie 100 % pewnosci ze ECU nie zamknie EGR a po dluzszej pracy na jalowym...