Treść opublikowana przez przemik
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów AFN
Wtrysk na 1 cylindrze ma odchylke. Sprobuj ustawic dawke na 3,5 mg/R - wtedy zaloguj 013 zaraz po odpaleniu i po ostrym butowaniu. Jaki przebieg ma auto? Co do sprezarki. Po wymianie rozrzadu zaloguj 5 razy dynamicznie 011 i wstaw wynik 1 i 5 proby. Pozdr
-
[B5 1Z] Szarpie (przerywa) na zimnym silniku
Objawiami szarpania w 1Z moze byc (ale nie musi): - przebicie na wiazce silnika - zanieczyszczony nastawnik - konczący sie wtrysk sterujacy - uszkodzony kabelek od ww. do ECU Pozdr
-
[B5 AHL] Błąd 17656 - nastawnik ?
Zamiesc logi statyczne i dynamiczne : 004 dyn,004 stat oraz 004 BS. Po tym co piszesz mozna wnosisc ze umiera regulator początku kata wtrysku. Pozdr
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów AFN
Termostat - OK Statyczny kąt wtrysku - do minimalnej korekty - przyda się w zimie Dawka paliwa - niska ale w normie EGR - wyglada na zaslepiony albo silnie zabrudzony - poniewaz brak 003 BS - nie mozna jednoznacznie ocenic Mechanizm wyznaczania dynamicznego kąta wtrysku - OK Sprezarka - leciutenko przycinajaca sie kierownica VTG - przepaluj auto po autostradzie i powinno byc OK LMM - bardzo OK Uklad wtryskowy - niepokojaco wyglada ten jeden wtryskiwacz - reszta w normie. Ogolne wrazenie bardzo dobre. Pozdrawiam
-
[B5 AFB] Logi statyczne, i problem z dynamicznymi - co robie nie tak?
Wszystko robisz dobrze tylko, ze logi ktore zamiesciles są w trybie Basic Settings. Podczas logowania dynamicznego przełacz sie na "Measuring Blocks" i loguj zgodnie ze sztuką. Mryganie kontrolki od swiec zarowych jest sygnalem ze wlaczyles tryb "Basic Settings". Pozdr
-
[B5 AFN] logi silnik afn
Delikatnie przycinajace sie kierownice VTG.... rozruszaj sztange kluczem i przepałuj auto po trasie. Poza tym Dawki korekcyjne poza dopuszczalną normą. EGR - pracuje w miare ok ale jest zabrudzony. Mechanizm wyznaczania dynamicznego kąta wtrysku - OK Pozdr
-
[B5 AFN] Blok do turbo
Domyslam sie ze chodzi o bloki wartosci mierzonych. Cisnienie doladowania w AFN sprawdzamy w bloku "Engine" w grupie 011 w tescie dynamicznym. Pozdr
-
[ALL] Problemy z AFN 1.9 TDI 110KM
Podstawowa zasada - nie wolno zmieniac ustawienia sztangi srubą regulacyjną, takich operacji moga dokonywac tylko serwisy turbin... Turbo na stol i do czyszczenia - zobaczysz ile sadzy z niego wyleci. Pozdr
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
Ustaw na 49 - 54 jednostki w 000BS - przyda sie zimą. Pozdr
-
[ALL] Problemy z AFN 1.9 TDI 110KM
Troszke za maly ten ruch sztangi jesli chodzi o 011 BS. W trybie ON powinien osiagac pow 1000. Spojrz na moj 011 BS gdzie kierownice chodzą ksiazkowo : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/46cf46f50e9cc65e.html Pozdr
-
[B5 AFN] Słabe palenie na rozgrzanym silniku + LOGI
Im mniejsza wartosc tym wieksza dawka - ale Ty masz dawke 2,8 mg/R (dosc wysoką) skad Ci sie wzieło 18,6 oraz 24 ?
-
[ALL] Problemy z AFN 1.9 TDI 110KM
Zapieczone kierownice VTG + niedomagajacy LMM - tnie dawki praktycznie w calym zakresie obrotow. Statyczny kat wtrysku do minimalnej poprawy. EGR - OK Uklad wtryskowy w stanie bardzo dobrym wrecz wzorowym. Pozdr
-
[B5 AFN] logi po rozruszaniu kierownic turbiny
... bez wyjecia turbo i moczenia w ropie sie nie obejdzie...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Wszystko fajnie.... Tylko jak napisalem ze mam swoim ex-1Z cie wartosc kata wtrysku 75 - to wyslaliscie mnie z Basketem do mechanika... Oczywiscie Twoja teza ma sens i trudno sie z nią niezgodzic. Malo tego wczoraj logowalem dwa TDi - w obydwoch przypadkach wartosc statycznego kata wtrysku byla 78 jednostek. Pozostaje tylko napisac do koncernu VAG aby podali jaka powinna byc wartosc STATYCZNEGO kąta wtrysku w silnikach R4 TDi zasilanych VP. Pozdr
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Ech.... Spanky To Ty na VAG u kąt wtrysku ustawiasz czy na statystykach.... hehehe Powtarzam - silnik powienien miec bez wzgledu na przebieg ustawiony kat wtrysku na wartosci - 49-54(zamiast zwrotu "ksiazkowo" napisze zalecane przez producenta"), jesli ma przedmuchy czyli cisnienie sprezania jest poza dopuszczlnymi normami minimalnymi - idzie do remontu.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Generalnie smiala teoria... z tym przyspieszonym zaplonem... oczywiscie mniejszym zlem jest jak zaplon jest za wczesny niz za pozny... Ja obstaje ze bez wzgledu na przebieg i stan silnika - zaplon powienien byc ustawiony ksiazkowo. Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Prośba do szanownych kolegów o analizę logów
Spanky... zwracam Twoją uwage na calkowicie przestawiony kąt wtrysku... jest 3* na BTDC przy wysterowaniu na 100 % czyli zupelnie po drugiej stronie. Smiem twierdzic, iz jesli rozrzad byl wymieniany byl wymieniany "na kredke" Pozdr
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Chcialem tylko niesmialo zaznaczyc, iz statyczny kat wtrysku jest rowniez do poprawy....
-
[B5 AFN] Słabe palenie na rozgrzanym silniku + LOGI
w ASO to Ci powiedzą ze pompa do wymiany albo nowy nastawik... Jesli chcesz to mozesz robic sam ... Powodzenia
-
[ALL] Prosba o pomoc w uruchomieniu programu vag
Prawym kliwszem na VAG-Com.exe - wlasciwosci - poszukaj zakladki Zgodnosc i tam trzeba wyklikac - uruchom w trybie zgodnosci z WIN XP . Powinno dzialac.
-
[B5 AFN] Słabe palenie na rozgrzanym silniku + LOGI
EGR - pracuje prawidlowo... to tak w kwestii uzupelnienia mojej poprzedniej wypowiedzi. Co do czyszczenia nastawnika - odradzam sie brac za to samemu Spanky to na logi juz patrzec nie moze :> EOT
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Logi niekompletne.... do poprawy...
-
[B5 AFN] Słabe palenie na rozgrzanym silniku + LOGI
Temperatura - OK statyczny kat wtrysku - OK mechanizm wyznaczania dynamicznego kąta wtrysku - OK dawka paliwa - OK turbina - OK- chociaz ospale sie zbiera - prawdopodobnie kat zapchany EGR - pracuje prawidlowo LMM - log 003 zrobiony jakby odwrotnie - dobrze by bylo powtorzyc i wstawic ponownie - z tego co jest widac ze jest uszkodzony - tnie dawki paliwa w calym zakresie obrotow korekcje - poza dopuszczalną normą - moze to byc wynikiem - zanieczyszczonego nastawnika lub uszkodzonego wtrysku sterujacego Dodatkowo sprawdz czy nie ma pecherzykow powietrza w paliwie.. Pozdrawiam serdecznie
-
[B5 AJM] Temperatura cieczy chłodzącej
Odczyt z VAG a jest najbardziej miarodajny... IMHO masz cos nie tak z termostatem lub z wisko... Pozdr
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
temperatura - minimalnie niedogrzany statyczny kat wtrysku - OK dawka paliwa - OK zapowietrzony uklad paliwowy - do sprawdzenia czy nie ma pecherzykow powietrza Turbo - jest silne przeladowanie na wysokich obrotach - ale IMHO - spowodowane uszkodzonym N75 niz kierownicami...podmienic N75 i zalogowac ponownie LMM - OK uklad wtryskowy - w stanie dobrym Pozdr