Treść opublikowana przez przemik
-
[B5 1Z] B5 1Z niepokojący spadek mocy
termostat do wymiany lub fura nie byla dogrzana do logowania turbina jest OK - tylko cos niemrawo sie rozpedza-wywalic KAT i ponownie zalogowac 011 dyn LMM - dojdzie do formy jak w 011 sie poprawi - na poczatek proponuje wymienic filtr powietrza wyznaczanie dynamicznego kąta wtrysku - OK Czy grupa 000 jest zalogowana jako Meeasuring Blocks czy jako Basic Settings ??? Wstaw reszte logow statycznych. Pozdr
-
[INNE] [AHF] - pierwszy notlauf - oceńcie proszę
No to ja musze zobaczyc jak mam u siebie.... ale powinno byc tak jak w watku o diagnostyce
-
[B5 AFN] Brak mocy powyżej 3000rpm
Termostat na bank do wymiany.... Sprezarka do czyszczenia.... mozna jeszcze pomoczyc w ropie... a nóz widelec :)
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
Robic -wstaw i obadamy co i jak. Dodatkowo jak przepalujesz auto w probie dynamicznej zaloguj jeszcze raz statycznie 013 i wstaw. Pozdr
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
Kolego sympatyczny nie ma sie co denerwowac... 1.Ustaw statyczny kat wtrysku. 2. Jak bedziesz wymienial rozrzad(bo chyba bedziesz wymienial) - skontroluj stan malego kola rozrzadu. 3. Uklad wtryskowy jest zmeczony - przyczyn takiego stanu rzeczy ,moze byc wiele - od zanieczyszczonego nastawnika przez zuzytą pompe lub wtryskiwacze po nagar w gniazdach zaworowych oraz wiele innych rzeczy. Nie ma sie co denerwowac tylko trza doprowadzic furmanke do formy. Chyba liczyles sie z tym ze jak kupujesz auto uzywane moga wyjsc takie kwiatki i trzeba bedzie doinwestowac. Pozdrawiam i powodzenia
-
[B5 AFN] Tak jak wiekszość nowicjuszy proszę o pomoc w sprawdzeniu logów
Jest katalizator w tej furmance??? Jak jest to wywal przy najblizszej okazji i powtorz logi... A w ogole to powinnienes zamiescic komplet logów... zgodnie z tematem o diagnostyce. Pozdr
-
[B5 AFF] Prośba o analize pierwszych logów
Jak jest to wywal i zaloguj ponownie 011 dyn.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
Z tego co zamiesciles: termostat - OK EGR - OK - dodatkowo wyjdzie po zrobieniu 003 BS dawka paliwa - OK uklad wtryskowy - mocno zmeczony Nie podoba mi sie to falowanie na wolnych... Reszta po dynamicznych. PS W 1Z nie da sie zrobic grupy 011BS pozdr
-
[B5 AFF] Prośba o analize pierwszych logów
Cos wolno sie turbina rozkreca... Masz katalizator ??
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Temperatura - OK Statyczny kąt wtrysku - OK Dawka paliwa - OK Turbo - OK EGR - totalnie zasyfiony lub zaslepiony Mechanizm wyznaczania dynamiczego kąta wtrysku -OK Dawki korekcyjne - w normie Dzwine rzeczy dzieją sie z LMM - na moje oko wyglada OK ale dawka paliwa jest przycinana, bardzo minimalnie ale jest. Zaloguj oddzielnie grupy 010 i 003, 008 oraz 000 w tescie dynamicznym. Tyle odemnie Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Silnik przerywa po wymianie rozrządu
Po wymianie rozrzadu - objawilo sie kolo dwumasowe.... bardzo ciekawe - jakis mechanik ta diagnioze postawil a jesli tak to czy w jakis sposob to uzasadnił ??
-
[B5 1Z] Pytanie dot. Zmiany dawki/kąta wtrysku
UPS my mistake
-
[B5 1Z] Pytanie dot. Zmiany dawki/kąta wtrysku
Z ktorej grupy w VAG to odczytujesz ??? Bo jesli z 000 BS to pozycja 3 oznacza "polozenie pedału akceleratora".
-
[B5 AFN] (Passat Brata) logi / notlauf
Ja bym jeszcze sprawdzil czy pedal gazu pracuje w calym zakresie(potencjometr)...
-
[INNE] [AHF] - pierwszy notlauf - oceńcie proszę
cyt: "zasadą jest, że w chwili przełączenia się w tryb OFF N75 osiąga wartość 0.0%, a ciśnienie w poz. 2 spada i utrzymuje się na stałym poziomie.W trybie ON: N75 osiąga wartość 100%, ciśnienie w poz. 2 wzrasta i utrzymuje stałą wartość."
-
[INNE] [AHF] - pierwszy notlauf - oceńcie proszę
A ja bym od razu dal sprezarke do czyszczenia.... IMHO - N75 pracuje poprawnie - zobacz 011 BS [moj setny post na A4 klub]
-
[B5 AFB] Samochod stracil moc, nie kreci sie powyzej 3000 obr/min
Ten topik to jakas totalna masakra... EOT
-
[B5 1Z]logi a prawidlowa praca turbiny
termostat minimalnie niedomaga - temp. powinna dochodzic do 90* statyczny kąt wtrysku - VAG pokazuje ZERO - to cos oznacza - bylo o tym na forum trzeba by poszukac Turbo - faktycznie wolno sie rozpedza- wywalic kat lub - rozpiac tlumik przed katem i zalogowac 011 dyn LMM - poprawny korekcje - jak dla mnie w normie Zrob jeszcze 010 dyn i 003 BS.
-
[B5 AJM] Prośba o analize logów
ladnie luftu dowalone.... starczyloby na dwa AJM y tak jakby ktos grzebal w mapach....
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Rufik probował na AKP uraczyc nas tą sieczką teraz tu probuje, a wszystko przez to ze nie chce mu sie przylozyc do zrobienia logów.
-
[B5 1Z]logi a prawidlowa praca turbiny
LMM troszku slabnie ale zeby zaraz kulała.... dawek nie obcina.. chociaz jest na granicy...
-
[ALL] Korekcje - grupa 013
Dodam tez cos od siebie : Korekcje zalezą tez od stanu pompy lub PD, pompa rowniez zuzywa sie mechanicznie , wtryski potrafia wytrzymac okolo 300 tys km w dobrej kondycji. Nawet nagar w gniazdach zaworowych wplywa na rozbieznosc korekcji. Nie wspomne juz o kompresji w cylindrach. Skoro wszystkie cylindry maja korekcje na duzym minusie to swiadczy o duzym przebiegu silnika,ktory jest w dobrej kondycji. W przypadku kiedy sa na plusie to ewidentny duzy przebieg silnika w slabszej kondycji w ktorym pompa nie jest juz tak wydajna jak dawniej oraz wtryskiwacze nie trzymaja cosnienie optymalnego. Generalnie zdrowy silnik na VP powinien miescic sie w granicach +/- 0,4 ale im blizej zera tym lepiej. Co do okreslenia realnego przebiegu po korekcjach tutaj jest swietny watek: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=69245 Pozdrawiam
-
[ALL B5] Prośba o analizę logów - AHU.
Spanky.... juz wiesz kto pisal soft..
-
[ALL B5] Prośba o analizę logów - AHU.
Heh to ze to jest log 011BS to ja wiem.... chyba ze nowsze sterowniki w AHU maja dostepną te grupe i pokazują w niej prace zaworu N75... to by sie trzymalo kupy. Spanky, Basket napiszcie cos.... pozdr
-
[ALL B5] Prośba o analizę logów - AHU.
I takie oznaczenie jest na wklejce w bagazniku ?? AHU ?? W takim razie co oznacza to : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0806358ea936cbb8.html Ta grupa jest dostepna dla silnikow wyposazonych w turbo VTG. O sooo chodziiii ? Pozdr