Treść opublikowana przez --Rafcio--
-
BFB Problem z turbo
Kolega wyżej radzi abyś sprawdził czy wałki są na znakach
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No to pewnie to 1.8T nie mialo 150KM, jak zwykle zaworki i inne pierdołki, po czym takie 1.8T jedzie jak wolnossący 1.8. Uwierz, że ze sprawną serią nie masz szans.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Też chce wiedzieć to bardzo ciekawe.
-
gotuje sie płyn chłodniczy
Tylko ten metalowy element co się otwiera i zamyka pod wpływem temperatury, ten wklad wlasnie.
-
gotuje sie płyn chłodniczy
Zaciety termostat w pozycji zamkniętej lub padnięta pompa wody.
-
Problem! Bierze olej pomocy
W tym silniku to pierwsze sprawdz turbo czyli ile oleju jest w wezu do ic tym na dole oczywiscie bo tam olej stoi, druga kwestia to uszczelka gornego dekla czy nie leje wokol silnika i na swiece, po trzecie czy nie leci z michy olejowej, po czwarte sciagnij plastikowa oslone rozrzadu i sprawdz czy nie leje z pod walkow bo sa tam uszczelniacze ktore co jakis czas puszczaja. Jak to wszystko jest ok to uszczelniacze na zaworach lub zuzycie elementow silnika.
-
Problem! Bierze olej pomocy
Ściagnij dolny waz od intercoolera i zobacz ile wyleci oleju
-
Oil catch tank w AEB, czy sens montowac.
Przecież każde 1.8T tak ma, tak jest zbudowana odma i odpowietrzanie skrzyni korbowej, że wszystko leci w dolot, po co sobie szukasz kłopotów tam gdzie ich niema. Jak ci wycieka olej to może turbo Ci puszcza, odmę zostaw w spokoju ale zrobisz jak uznasz za stosowne. Pozdro
-
URWANY JAKIS DRUT WISI
Chyba mu chodzi o odpowietrzenie skrzyni korbowej
-
Dziwne objawy przy przyspieszaniu/przerywanie pracy silnika///
Loga wrzucasz na strone http://vaglog.pl/
-
Kabel nie wchodzi do gniazda diagnostycznego
Ja jak chinczyka niebieskiego kupilem to tez tak było, papierem ściernym dookoła zeszlifowałem i wchodzi teraz miodzio. Troche to zeszło niestety.
-
Zregenerowane turbo źle dmucha.
Moj zawor jak podpialem pod kompresor to od 0.3 bar lekko syczy do dolotu a przy 0.5 to juz powietrze leci konktetnie. Obstawiam ze przez to od spodu jest prawie przeladowanie, przeplywka duzo pokazuje i komp tnie doladowanie jak moze, ale to bedzie pewne dopiero jak podmienie n75 albo zapne bypassa wezykiem turbo-grucha i wtedy obczaje jaki przeplyw i jakie duty cycle n75. Po mojemu to nieszczelny zaworek mozna porownac do dziurawej gruchy wg.
-
Zregenerowane turbo źle dmucha.
creshu jakies te swiece wkladal beru, to jakies platyny czy zwykle.Poreszto musze sie kiedys z Toba spotkac na podmiane przeplywki bo u mnie znow jest odwrotnie niz u Ciebie bo zawyża, niewiem czy jest trafiona. Druga sprawa to n75 wydaje mi sie ze jest nieszczelny i nie daje rady sztangi do konca wyciagnac.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Z tym jest loteria, głownie ślizgi pękają, łańcuch przeskakuje a bardzo żadko ale też się zdarza, że łańcuch strzela. Nikt ci nie powie ile masz czasu, niektórzy jeżdzą z tym i się nie przejmują. Jak bym tak miał 3:10 to bym nawet nie odpalał , najlepsze od 10:34
-
Nowy napinacz rozrzadu znowu hałasuje
Oryginał czy zamiennik jak ten drugi to już możesz się domyślać.
-
Z rana nie chce odpalić
czujnik temperatury wody
-
ciekące paliwo
Powinien klikać nonstop, nie zawsze na zimnym silniku
-
ciekące paliwo
Ale kto Ci co pomoże, musisz zerknąć pod spód i zobaczyć skąd się leje, wg mnie jest nieszczlnie pomiedzy przewodem/przewodami a filtrem paliwa.
-
ciekące paliwo
Sprawdz wszystkie przewody do filtra, jak ma tak mało najechane to nie ma sensu wymieniać, co do podciśnienia to sprawdz zawór n80 tzw węglowy.
-
Problem z odpaleniem w jednym miejscu
Może jest tam duże pole elektromagnetyczne i immo głupieje
-
Pomiar z Hamowni
To stary AEB, tam nie ma takich kanałów
-
Pomiar z Hamowni
Bardzo ładnie Ci wyszły, sonda lambda sprawna, n75 niby steruje, weź napisz do http://a4-klub.pl/index.php?/user/74674-lukasz13/on się lepiej na tym zna, nie chce być od tego specjalistą, na logach niby według mnie jest wszystko ok. Najgorsze jest to, że logi wg mnie są ok a turbo według tego wskaźnika twojego nie chce nic nabić.
-
Logi
Nie ma tu loga z n75 jest na kanale 025 Zacznij od sprawdzenia szczelnosci dolotu. Bo to nic nie kosztuje a jak jest jakaś dziura to będą złe odczyty z przeplywki.
-
Pomiar z Hamowni
Masz tak?????????? Mój kabel to najtańszy chinczyk z allegro jaki moze być.
-
Pomiar z Hamowni
Zainstaluj vaga 311.2