Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 ADR] Wymiana termostatu
Będzie pasować, ale może się okazać, że trzeba go o kant... Wymieniłem 2m-ce temu na ori i muszę go wy***ać na złom. Kup z allegro.
-
[ALL B6] Chce Quattro do swojej A4
To co, nie ma firm które się tym trudnią...?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Nie mam pojęcia co poradzić - podejrzewam, że masz usterki nie związane z instalację LPG, które zakłócają jej pracę. Sam nie poprawisz - jeśli dalej chcesz regulacji LPG, zrób to podczas próby drogowej. Temperaturę trzyma dobrze? Ciśnienie doładowania sprawdzałeś?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
no to masz coś grubo napieprzone w aucie :confused4: musi być jeszcze czujnik cisnienia i podcisnienia podłaczony do kolektora ssącego mam tez BRC i przy ostrej jezdzie nie pali wiecej jak 17 l LPG :polew: To forum służy nade wszystko do pomagania innym użytkownikom, a nie nabijania się z innych. Idąc Twoim tokiem myślenia, trzeba dodać, że potrzebny jest jeszcze zbiornik gazu i parę innych drobiazgów A na poważnie: Skoro jesteś takim mądralą, to dlaczego nie dodałeś, że czujnik ciśnienia gazu znajduje się na listwie, tuż przed wtryskiwaczami? I zapewne 201ty, też tam go masz. Pisałem kiedyś, abyś pisał do Mateusza mateogda, próbowałeś?
-
[B5 ADR] Problem z niską temperaturą silnika
Jeśli nie masz możliwości podpiąć się do kompa, wymień czujnik od razu. Nowy jest z o-ringiem.
-
[B5 ADR] Problem z niską temperaturą silnika
Z tyłu silnika, za głowicą. Z góry jest wpięta kostka 4-pinowa, z boku zabezpieczony zawleczką (od strony grodzi). Odłączasz, odbezpieczasz i wyciągasz. Wymiana trwa 2min
-
[B5 AJL] Jakie tarcze i klocki polecacie ?
Zgadza się, klocki powinny dać pewność, że skutecznie zadziałają w razie awaryjnego hamowania, kiedy są zimne. Co do tarcz... Co wolisz, przy dużej feldze wygląd jest ważny. Jeżdżę na ATE Power Disc, po 30kkm jest dobrze, warto jednak czyścić nacięcia np. gwoździem przy okazji zdjęcia koła. Jednak przy hamowaniu z dużych prędkości seryjne hamulce nie dają rady - przy okazji wymiany warto pomyśleć nad większymi hamulcami :gwizdanie: Dodatkowy wydatek to zaciski, klocki i tarcze i tak wymieniasz
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
Nie wszystkie auta. Tak, na tym forum Poziek pisał, że AEB tłoki ma kute. Może i ma, ale korby już nie.
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
No nie mów, że będziesz Go lał na zlocie Nie przyjedzie...
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Dla chcącego nic trudnego Z parkowaniem pod Krokwią może być problem. W sezonie jak jest śnieg to w weekend trudno o wolne miejsca - ten plan jest mocno uzależniony od pogody. Chyba, że Cuber tam też ma układy :gwizdanie: Buuuuuuuuchachachachacha :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: Na takie tłumacznie nigdy bym nie wpadł :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: Kolega pewnie nigdy się nie myli...ale często się nabija
-
[B5 APT] Dziwny dzwięk przy odpaleniu
Mam na myśli rzeczywisty przebieg, a nie cyferki na blacie... Stukają przez 2-3 sekundy, większość użytkowników nawet o tym nie wie...
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Why? Nie przejdzie wjazd pod Krokiew, tak? Bo z resztą to chyba nie będzie problemu? To może wylądujemy Pod Nosalem?
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
A powrót? Może Drogą do Olczy? Tylko nie wiem, czy dalej kawałeczek Zakopianką i w prawo na Bukowinę? Czy wcześniej gdzieś w Olczy w prawo i wrócimy przez Łysą Polanę? Świateł chyba nie ma po drodze.
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Ładna trasa, trzeba tylko zorientować się, czy pod Krokwią nie będzie jakiejś większej imprezy, bo z parkowaniem tam to lipa...
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Myślę, że w tej kwestii można poprosić o pomoc policję - często pilotują tego typu imprezy. Dopytaj, co oni na to? Przejazd kolumny przez skrzyżowanie to max 5min, więc chyba nie będzie tragedii.
-
[B5 AHU] jaką siłą dokręcić łozyska z tyłu
Nie da się tego dokładnie określić w Nm. Dokręcasz obracając kołem do momentu, kiedy podkładka dociskowa da się jeszcze ruszyć. Jeśli przejechałeś 5kkm na za mocno dokręconych (za luźne byś chyba wyczuł po zarzucaniu tyłu), to pomoże tylko wymiana.
-
[B5 APT] Dziwny dzwięk przy odpaleniu
Czasem trzeba. Ale jak masz dobry, to nie ma problemu. Przez chwilę stukają, dopóki olej nie skasuje luzu. Napierda...ają zarówno w dieslu jak i w benzynie o dużym przebiegu.
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
Napisz w końcu ile masz tych niutonów?
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Prawda. Z tym, że ja kupiłem jedno kolano, a i tak połowa mi została... Jak ma się pod ręką dobrego spawacza, to nie ma problemu.
-
[B5 ADP] Jak dostać się do nagrzewnicy ?
Płukaniem kamienia nie usuniesz - konieczna chemia. Demontaż to ostateczność - kupa roboty. I trzeba mieć anielską cierpliwość...
-
Głośny wydech po wycięciu katalizatora i wstawieniu rurki w A4 B5 1.8
W 1.8T również. A plecionka? Nie sypie się? Sprawdź tłumik środkowy - zbytnio uwolniony potrafi mocno ryczeć. Wstawiłem kiedyś w jego miejsce rurę (już po wywaleniu kata) i szybciutko z niej zrezygnowałem.
-
[B5 AHH] 2.8 więcej mocy...!!
Kiedyś też chorowałem na 2.8 V6 193KM, ale nie żałuję zakupu AEB. Chociaż ciekawszy i lepszy był R5 2.2T - szkoda, że księgowi w Audi pokonali legendę... ;(
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
Co ma piernik do wiatraka? Gdybyś czytał cały wątek, a nie wybrane posty, to wiedziałbyś że nie mam kata i świeci, mimo korekty składu mieszanki.
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
cóż uwierzę ci na słowo skoro masz takie wielkie doświadczenie w zajeżdzaniu silników tym bardziej, że do tego im mniej wiedzy tym lepiej... Łatwiej niszczyć niż coś tworzyć - i to nie jest powód do dumy
-
[B5 ADR] Czy możliwe jest pobieranie benzyny przy jeździe 140-150km/h na LPG ?
Odpalasz zawsze na Pb, inaczej się nie da. Wyłączasz na LPG, chyba że wcześniej przełączysz na Pb.