Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adams78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adams78

  1. Przełącza na benzynę, ponieważ spada ciśnienie gazu na wtryskiwaczach. Może się to zdarzać przy pełnym obciążeniu na gazie (max otwarciu wtrysków), gdy w butli jest mało gazu, lub przy normalnej jeździe, gdy skończy się gaz. W każdym innym przypadku konieczna jest wizyta w warsztacie.
  2. Na gazie biały dymek to normalne, im chłodniej, tym bardziej widoczny. Jeśli nic nie dzieje się z silnikiem, stan płynu i oleju się nie zmienia, to nie ma żadnego problemu. Warto jednak regularnie sprawdzać płyny.
  3. 1. Dostęp jest trudny, prawda. 2. Olej tą firmę. 3. Poszukaj innego zakładu specjalizującego się w tłumikach. 200zł - tyle wg mnie może kosztować ten zabieg. Oczywiście nie zostawiaj im kata. Woda w wydechu jest normalnym zjawiskiem, nieco przyspiesza korozję wydechu Ciesz się jazdą na Prinsie i nie przejmuj się tym.
  4. Z tego, co wiem, różnica tkwi w sterowniku. Reszta bez zmian, więc kupno silnika z wiązką rozwiąże problem.
  5. Witaj. Poczytaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_fmic_w_a4_19_tdi_afn-t32800.0.html Obszerny wątek o FMIC, znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.
  6. adams78 odpowiedział(a) na Buba temat w Audi A4 B5
    Układ zasilania nawala. Czarny dym to objaw nadmiaru paliwa lub braku powietrza. Podjedź gdzieś na kompa odczytać błędy.
  7. adams78 odpowiedział(a) na bimmer temat w Audi A4 B6/B7
    W USA wszystko mają inne. Powinieneś mieć OP 526/1 (Filtron), tak podaje katalog. Najważniejsze, aby nie był za mały (powierzchnia filtrująca).
  8. Dołożenie turbiny daruj sobie. Kup silnik 1.8T, sterownik też do wymiany. Jeśli masz dobry dostęp do anglików, nie powinno być kłopotów ze zdobyciem silnika z osprzętem i kompletną wiązką elektryczną za rozsądne zeta. Przed przekładką wywal kata - potem będzie dużo trudniej. A wkrótce zaczniesz dalej razać, aby dodać kucyków. 1.8T to bardzo wdzięczny stworek...
  9. Rozsądniej będzie wstawić przelot lub rurę 2,5". Choćby dlatego, że sprzedając kata modyfikacja sama się finansuje. Przelotu nie praktykowałem, rura jest cacy.
  10. Gratuluję chęci, wytrwałości, dobrego warsztatu i efektu końcowego. Żałuję, że nie mam tyle wolnego czasu... Nie sądzisz jednak, że wypada znacząco wzmocnić hamulce? Zabiegi kosmetyczne (poza wymianą klocków) nie poprawią wydajności, wskazane są większe tarcze, lub co najmniej dużo lepsze tarcze, jeśli zostajesz przy seryjnych zaciskach, choć uważam, że celując w ok 250-260KM seryjne zaciski należy odstawić.
  11. Pytanie dotyczy silnika w B5. dawajrapa, zastanów się nad swoim stylem jazdy. Jeżeli lubisz cokolwiek ulepszać w aucie i ostro jeździć, to 1.8T stanowi świetną bazę do tego. V6 2.4 czy 2.8 nie zostało stworzone z myślą o wariowaniu. Każde dobre 1.8T je objedzie.
  12. No właśnie. I tu pojawia się pytanie o sens takich modyfikacji w ośce i problem jazdy tym na co dzień...
  13. Ładny moment. Faktycznie, przyjemnie musi się tym jeździć. :gwizdanie: Mógłbyś rozwinąć nieco kwestię "oryginalny czip"?
  14. Usunięcie katalizatora, który jest sprawny nie ma wpływu na spalanie. Możesz go usunąć, jak zauważasz duży spadek dynamiki auta, problemy z rozruchem lub inne zakłócenia w pracy silnika. Pozatym wątek dotyczy 1.8T, wypada trzymać się tematu - to naczelna zasada forum.
  15. Występuje tylko w silnikach mających po 2 wałki w głowicy. Ty masz po jednym wałku, napędzane paskiem rozrządu.
  16. No właśnie, czyli robisz wielkie zamieszanie z zerowym skutkiem. Zwyczajnie ściemniasz. Pracujesz w Subaru i nie wiesz, że hamulce STi nie pasują do A4? To czym się tam zajmujesz...?
  17. Dla uzyskania efektu gwizdu suszary wystarczy usunąć kata. Jeśli będzie mało, usuńcie środkowy, ale proponuję stopniowo uwalniać wydech, bo może się okazać, że jak pójdzie na maxa to mu się nie spodoba. Oczywiście namawiam do wyprucia lub usunięcia środkowego, ale to kwestia indywidualna.
  18. Skoro masz takie możliwości, to dlaczego nie masz jeszcze hobli co najmniej S4? Cristoforo, czy to nie Ty pisałeś niedawno coś o robieniu 190-250KM w 1.9?
  19. To raczej nie ma znaczenia. Jakie auto jest w stanie bez problemu przyjąć ponad 250KM na ośkę? Oczywiście do jazdy na codzień. Akurat Audi ma porządne zawieszenie z przodu i też ma problemy. Robienie ponad 220KM w ośce to nonsens. Niezależnie od tego ile amati ma pod maską to obawiam się o trwałość tych modów. Szkoda, że nic nie pisze. Jeśli auto jeździ i ma jeździć, to wypada zrobić zawias i mocne hamulce. Nie wyobrażam sobie jak można dodawać tabun koni zlewając heble. Tylko na to trzeba wydać min. 20% wartości auta...
  20. Tomaszust, normalnie mnie rozwalasz. Nic nie kumam, najpierw ganisz za zanieczyszczanie środowiska, a potem piszesz, że też nie masz kata... Rozumiem w kategoriach żartu. Ale dopóki kolega nie przetestuje przelotu, to na 100% nie będzie wiedział jakie są skutki. malyquattro, napisz jaki będzie efekt. Fakt, nie śledzę wszystkich postów Pozia...
  21. Wymienić jarzma i zaciski. Zdobycie tych elementów od eSy to pewna trudność, nie mówiąc o RS. Chyba, że kupisz w ASO Jak masz możliwość, to na jakimś zaprzyjaźnionym szrocie przymierz zaciski od A8. Zacisk 2-tłoczkowy + 4klocki, ale nie wiem czy podejdzie pod zwrotnicę. Lub poczekaj, aż sam sprawdzę, bo chodzi mi to po głowie.
  22. Jasne. I dostaniesz za to pewnie karę od Komisji Europejskiej. Nie doczytałeś, że kolega nie ma już katalizatorów, więc o co come on? Temat strumienic był wałkowany na forum. Wniosek jeden - to shit. Jeśli już wywaliłeś katy, to zamiast nich najtańsze i najskuteczniejsze będą rury z kwasówki lub zwykłe 2-2,5". W miejsce środkowego też możesz wstawić rurę lub przelot. Jak wolisz. Zawsze możesz wrócić do tłumika, jeśli będziesz miał za głośno. Kiedy ten Pan przekonywał kogoś do wywalenia wszystkich tłumików?
  23. Dziwne, że kolega jeszcze tego nie uczynił. W przypadku tego auta i innych "potworów" 1.8T po 350KM faktów jest mało, przeważa prawdopodobnie, chyba, prawie itp. Jak wiemy, prawie czyni wielką różnicę. :gwizdanie: Czekamy na fakty. No i co z tą turbiną, równo ciągnie?
  24. Amol, przemyśl temat na spokojnie. Po pół roku lub max roku zabraknie Ci mocy, dalsze mody to już poważne koszty. Weź poprawkę na problemy z autem po tuningu, na bank wystąpią. W tej sprawie proponuję skontaktować się z SID-em. Dowiesz się wiele n/t Sportmile, czego nie napisano na forum i czego nie dowiesz się w ich garażu. Na zdjęciach jest pięknie, rzeczywistość jest nieco inna... Jedyna rozsądna opcja to S4.
  25. Przy ośce? Chodzi Ci o podsterowność (auto wyjeżdża przodem na zakrętach). Pierwszą czynnością w tym aucie powinna być wizyta na hamowni, zmiany pod maską widać duże, ale... poczekajmy aż autor tematu rozwieje nasze wątpliwości...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.