Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Kod P1603 Audi Możliwe przyczyny : Wadliwy moduł sterujący silnika (ECM) Wiązka przewodów modułu sterującego silnika (ECM) jest otwarta lub zwarta Słabe połączenie elektryczne obwodu modułu sterującego silnika (ECM). 16985/P0601/001537 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM
  2. Tomnik odpowiedział(a) na szydlos007 temat w Audi A4 B8
    Aby wiedzieć/przekonać się wystarczy smartfon na androidzie i aplikacja DPF Info. Te pytania są typowo (nie obraź się) lamerskie. Gdybyś zadał sobie trochę trudu, znalazłbyś na forum temat/kilka tematów DPF-owych i po ich przejrzeniu wiedziałbyś na co zwrócić uwagę, jakie dane są istotne. A naprowadził Cię już Muskel.
  3. Tomnik odpowiedział(a) na Stolper temat w 2.0TDI
    Dane z logowania przedstawiamy plikiem CSV. Lub wykonaj zdjęcie przedstawiające tenże plik w Excelu. Kto będzie maił cierpliwość czytać ten "bałagan" ?...
  4. Przydałby się... tylko gdzie kupić taką działającą...? Te od chińczyków jakoś nie chcą.
  5. My też nie. Twój opis, choćbyś nawet podał przejechane odcinki z dokładnością do jednego metra, w niczym nam nie pomoże. A mogłaby(tryb przypuszczający) na początek, informacja na temat błędów zarejestrowanych w sterowniku silnika, a najlepiej pełny autoscan ze wszystkich sterowników auta. Potem ewentualnie dane z logowania odpowiednich grup ster. silnika w chwili przed i w momencie występowania usterki.
  6. Tomnik odpowiedział(a) na wristtech temat w 2.0TDI
    ...i dalej :
  7. Tomnik odpowiedział(a) na wristtech temat w 2.0TDI
    Lektura specjalnie dla Pana : !!!!
  8. Proszę wskazać, że napisałem o uszkodzeniu na dwóch głowicach. W jaki sposób dowiesz się o tzw. banku, na którym wystąpiła usterka ? Można co prawda zmierzyć ciśnienie sprężania ale nie jestem pewien, czy uszkodzenie wyjdzie na pomiarach. Dlatego też demontaż obu głowic. Jeśli po demontażu pierwszej, usterka zostanie znaleziona - Twoje szczęście. A nie napisałeś w dziale "Silniki Diesla" identycznego tekstu w nowo założonym przez Ciebie temacie....? Napisałeś (zniknął, został usunięty przez moderację (?) ). Edit : @damian1118 Wzorując się na lekturze obejrzanego odcinka Wheeler Dealers , można (?) spróbować wprowadzenia do poszczególnych cylindrów(w otwór po świecy żarowej) powietrza pod ciśnieniem i obserwacji, w tym przypadku zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia, na okoliczność przedostających się tam bąbli powietrznych. W przypadku dwóch głowic sposób ten jest warty wypróbowania. Czy bardziej doświadczeni, mający na co dzień do czynienia z naprawą silników, koledzy (wiem, że mamy tu na Forum kilku), mogliby się wypowiedzieć, co do przydatności tej metody ?
  9. Głowice(liczba mnoga) w górę. Co powoduje(uszkodzona uszczelka, pęknięta głowica, pęknięty blok) przedostawanie się "ciśnienia" do układu chłodniczego, stwierdzone zostanie po ich demontażu. Ps. Dlaczego dublujesz ten temat...?
  10. Czyli masz już gotową diagnozę. Łożysko. Dziękuję (?).
  11. Problem dotyczy czujnika koła osi przedniej, czy tylnej ? Doświadczyłem identycznej usterki czujnika tylnego koła. Po zamontowaniu dwóch nowych, krótki odcinek przejechany autem i błąd wracał ... Rozwiązanie - Wyda Ci się to dziwne ale... problem generuje łożysko. Czujnik zostaje uszkodzony (przytarty) i jest to widoczne na jego "pomiarowej" powierzchni plastiku, pod którym ukryty jest element "zbierający" impulsy.
  12. Jeśli auto posiada diagnozę obwodów oświetlenia zewnętrznego, to zastosowany był tam zamiennik led przystosowany do diagnozy (brak info o uszkodzeniu żarówek). Przystosowanie to nic innego jak dodanie dodatkowego odbiornika energii elekt., rezystora. Niestety, element ten o określonej rezystancji (oporności) na "potrzeby" sterownika auta, jest niewystarczający w parametrze jakim jest moc (o odpowiedniej mocy nie zmieściłby się w lampce...). Wydatek (ilość emitowanej) energii cieplnej jest b. duża, temperatura grubo przekracza 100st C. Lampka ma konstrukcję zamkniętą, emitowana energia cieplna nie jest w sposób należyty odprowadzana, co powoduje awarię samego zamiennika led, jak i uszkodzenia lampki/lampek, ich styków, jak i nadtopienia plastiku. W przypadku B7 niemożliwy jest w pełni funkcjonalny zamiennik led oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Sterownik w przypadku tego auta ma podniesiony próg natężenia prądu, który trzeba zachować w obwodzie, aby info o uszkodzonej żarówce nie pojawiało się.
  13. Tomnik odpowiedział(a) na Tulistworek temat w 2.0TDI
    Uff...
  14. Jeśli (prawdopodobnie, lubią pękać) króciec to 028121132. Np. allegro.pl ALLEGRO.PL "zaproponował dolanie do płynu chlodniczego usczelniacza"
  15. Elsa online. ElsaWin. ElsaWeb. AudiPower unit4-cylinder TDI unit injector engine (1.9 ltr.; 2.0 ltr. 2-valve), mechanicsEnginecrankshaft group, pistonsPoly V-belt drive - vehicles from 06.2003 onwardsPoly V-belt drive for power steering pump, alternator and air conditioner compressor - exploded view WWW.KOLHOSNIKI.RU Version en ligne du logiciel Elsa ou elsawin pour Audi, Skoda, Volkswagen, Seat. Toutes les bases anciennes et fraîches dans un Elsaweb.
  16. Żadne "czyli". To nie ma nic wspólnego z CAN. Tak wiem, wszyscy sprzedawcy przecież tak to opisują. Piszą bzdury. Jeśli chcesz nabyć drogą kupna zwykłą, tradycyjna żarówkę do swojego auta, to szukasz takiej z oznaczeniem "Can Bus" ? Nie. A są takie ? Nie, nie ma. Do jakiego auta montujesz (chcesz zamontować) te zamienniki ?
  17. Ten (i tego typu) miernik nie pokaże rzeczywistych oscylacji napięcia - mają zbyt dużą bezwładność (reakcję na zmiany mierzonej wartości). Zmiany występują za szybko. Jeżeli chcesz przekonać się, co do faktycznych wartości zmian, proponowałbym podpiąć oscyloskop. Można też (i tak bym to zrobił) zmierzyć (użyłbym miernika cęgowego) natężenie prądu na głównym przewodzie "+", idącym do/od alternatora (to przewód alternator-akumulator), przy wyłączonych odbiornikach. Po kilkunastu minutach od rozruchu silnika, powinien obniżyć się do wartości poniżej 10 A (?). Jeśli po, powiedzmy półgodzinnej pracy silnika (po skończonej jeździe), natężenie prądu (oczywiście przy wyłączonych odbiornikach światła, dmuchawa itp.) jest nieduże, a problem oscylacji nadal występuje (żarówki w lampce), to należałoby zwrócić uwagę na alternator - oddać do warsztatu w celu jego sprawdzenia. Stawiam właśnie na ten podzespół, jako powodujący te objawy. W przypadku Twojego auta żarówki tradycyjne są tu niezłym wyznacznikiem awarii. Nie zachowują się w ten sposób w sprawnej instalacji elektrycznej. Ważne pytanie - czy ten sam objaw obserwujesz na żarówkach obwodów zewnętrznych oświetlenia auta ? Rzuć też okiem na oświetlenie (led) tablicy rejestracyjnej - tam powinno być to widoczne najbardziej.
  18. Zamienniki led, czy tradycyjne żarówki ? Czy problem występuje tylko po rozruchu silnika, potem niezauważalny ? Jeśli odpowiedź na drugie pytanie jest twierdząca, to trop "akumulatorowy" jest słuszny. Po rozruchu, alternator w sposób w miarę szybki (duże natężenie prądu, duże obciążenie alternatora) doładowuje akumulator, przypomnę, że jest to element niejako pojemnościowy (można porównać go do kondensatora). Przy tym zwiększonym natężeniu, spadki i wzrosty napięcia (sinusoida) będą właśnie zauważalne. Po zmniejszeniu prądu ładowania sinusoida zmienia częstotliwość lub wygładza się i nie będzie (nie powinna być) już widoczna. Efekt migotania widoczny jest przede wszystkim na zamienniku led (który nie posiada układu stabilizującego prąd przewodzenia, lub układ, jeśli jest działa nie do końca poprawnie-zbyt mały zakres na wejściowe napięcie). Na żarówkach tradycyjnych zjawisko to nie będzie wcale lub znacznie mniej widoczne (inna reakcja w czasie na spadki napięcia w porównaniu do elementu led). Tak to widzę
  19. 1. Gniazdo OBD zwykle jest niewidoczne z pozycji kierowcy. 2. Prosiłem o link, ponieważ wszelakie "urządzenia" (np. DPF info) działają tylko w pojazdach z komunikacją protokołem UDS. W użytkowanym przeze mnie aucie sterownik silnika nie podaje danych tym protokołem, wszystkie "pomysły" dostępne na rynku nie działają... Niestety moja wiedza w temacie "wyjęcia" odpowiedniej ramki z CAN jest niewystarczająca, aby coś wykombinować...
  20. Tak z ciekawości - o jakim "urządzeniu" piszesz ? (link)
  21. ...Kończył. Nie zaczynał. Ładowarka, prostownik zaczyna ładowanie od napięcia aku.
  22. A jaką ładowarką dysponujesz ?
  23. Po za tym aby prawidłowo przeprowadzić pełne naładowanie akumulatora, trzeba doprowadzić do odpowiedniej gęstości jego elektrolit, a to przebiega przy wyższych napięciach (aniżeli zaproponować to może większość ładowarek), około 16V. Nie jestem przekonany, czy takowe nie będzie "niebezpieczne" dla odbiorników (sterowników) będących pod tym napięciem podczas ładowania, stanu "uśpienia" sterowników. Osobiście, jeśli przeprowadzam ładowanie + nasycenie elektrolitu, ładowarkę podpinam bezpośrednio do aku, a on sam odłączony od instalacji auta.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.