Treść opublikowana przez misiek95
-
[B6 AWX] Czy mechanik robi mnie w balona?! Pomocy
Tak, magia IGREK jak to mój kolega mawia. Obawiałem się że nikt nie załapie ironii. Jak przeczytałem że Dolnyśląsk to pomyślałem że może bym Ci to poskładał do kupy... ale Środa śląska to jednak kawał ode mnie
-
[B6 AWX] Czy mechanik robi mnie w balona?! Pomocy
Chyba mało jasno napisałem. Wywaliło olej bo turbo zostało źle zregenerowane. Żeby olej wywaliło przez turbine do wydechu przez zatkaną odme, to najpierw wypchało by bagnet, wywaliło uszczelniacze wału przód i tył itd. No chyba że mechanik na przykład źle ustawił uszczelke dolną spływu turbiny, blokując całkowicie przepływ (widziałem taki przypadek), to wtedy jest szansa że wywali olej przez wydech pomimo sprawnych uszczelnień w turbinie. Ale to marginalnie mała szansa na coś takiego. Tak czy tak nie powinieneś pokrywać ŻADNYCH kosztów z turbiną związanych od tej chwili
-
[B6 AWX] Czy mechanik robi mnie w balona?! Pomocy
Ogólnie sposób diagnozowania dobry. Przytkanie palcem króćca vacuum, pufanie wałka obsłuchane przy filtrze. Raczej wie co robi Co do turbiny regenerowanej to jak już pisałem wiele razy i jest to oczywiste- 50% regenerowanych turbin ma prawo działać. Reszta to tylko problemy. Jakieś mierzenie ciśnienia oleju to śmieci wymyślone przez człowieka robiącego turbiny na usprawiedliwienie swojego fuckupu. A wałek i szklanki (przynajmniej szklanki) to koniecznie trzeba wymienić przy wymianie rozrządu.. Powiedz mu że nie będziesz płacił za to że on zamontował jakąś swoją regenerowaną turbine i że ona jest niesprawna. Oddaj auto do mechanika który włoży Ci normalną sprawną używke i po kłopocie. A przytkanie odmy i jakieś montaże OCT to już paranoja w ogóle
-
Zaniżenie wartości samochodu do urzędu celnego
Dokładnie zależy od urzędu. Ja przedstawiłem pismo z pieczątką warsztatu samochodowego mówiące iż auto niezdatne do jazdy. Uszkodzona skrzynia biegów oraz stuki dobiegające z silnika. Szacunkowy koszt naprawy 11tyś zł. Na dalsze pytania odpowiadałem że auto zostało już naprawione. Troche bezczelnie, ale przeszło
-
Luźny napinacz paska rozrządu-Audi a4 b7 2.0 16v BLB
No i gratulacje właśnie szpilke wykręciłeś razem z gwintem ot 2.0tdi
-
Luźny napinacz paska rozrządu-Audi a4 b7 2.0 16v BLB
Ogólnie ta szpilka w tych silnikach to jest babol. Może być tak, że mimo zachowania ostrożności i dokręcenia jej odpowiednim momentem sie podda aluminium i wyjdzie szpilka. Ja wam radzę podzielić się kosztami bo jakieś tam sądzenie sie to będzie droga przez mękę. Ani jedna ani druga strona nie będzie w stanie nic udowodnić. Auto będzie stało i zgniło, czekając na kolejne ekspertyzy itd a Ty nie będziesz miał czym jeździć
-
Chciałbym utwardzić zawieszenie
Jak ja sie ciesze, że nie tylko ja walcze z tym stereotypem. Jeszcze kilka lat temu sam przekonywałem ludzi że na gwincie sie jezdzi lepiej niż na fabrycznych zawiasach? A autorowi posta polecam gwint. Zabawa w dobieranie sprężyn i amorków czy też wkładanie kitów to jak granie w totka- dla cierpliwych i bogatych ludzi
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Jak sie boisz niemca to musisz wiedzieć, że każda ingerencja w lampę typu wymiana soczewki jest mocno nielegalna. Moim zdaniem albo zrób sobie konkretnego bixa/ bileda albo nic bo to szkoda energii, pieniędzy i ryzyka wtopy bo efekt szału nie zrobi
-
Wymiana sprężarki ze stałym sprzęgłem na taką która jest sterowana elektromagnesem ?
Sterowanie oczywiście jest inne, ale to raczej nie oznacza że jest to awykonalne a raczej, że nie skończy się na wymianie samej sprężarki. b6 z taką i z taką klimą na pewnym etapie rozbiórki są takie same, silniki też
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
Pobawcie sie z koszulkami termokurczliwymi odpowiedniego rozmiaru. Można zwiększyć średnice drążka przez ich zastosowanie. Naprawiałem tak wytarte drążki w mercedesach
-
B7 Avant AWX Quattro
Ide za ciosem bo jak nie skończe teraz tych modów to już tak zostanie na rok? Moduł BT wymieniony na full opcje z 2011r.
-
B7 Avant AWX Quattro
Tak, prosta sprawa. Wszystko w necie jest. Jeszcze taką fotke w nocy zrobiłem. Jest tych swiatełek już więcej niż w b5 miałem
-
B7 Avant AWX Quattro
Udało sie RNS'a posadzić na miejscu. Oryginalny przedłużacz gps podłączony w miejscu małej navi w bagażniku + 2 przewody do anteny oryginalne i wszystko śmiga. Wzmacniacz nieoryginalny też jest zasilony wzbudzeniem, żadnego problemu nie ma- wbrew temu co wyczytałem gdzieś tu na forum. Rozkodowany i spolszczony jeszcze zanim poskładałem tunel Przy okazji rezania wpadły też inne zabawki fajne. Podgrzewane skóry + klimatronic + wiązka no i elektryka tylnych szyb. ro***erducha była konkretna a podłączenie tego na oryginalnych wiązkach pociętych z innego auta dosyć czasochłonne ale udało sie ogarnąć wszystko na tip top. Fotele ze schowkami i siateczkami z tyłu. Pakiet światło pod fotelami i w boczkach tak jak fabryka dała. Jeszcze tylko wymienić dekory na nie porysowane i dywanik kierowcy naprawić i będzie w środku fajnie?
-
[B6 AWX] opis sytuacji, wysokie obr.
Jest to spowodowane uszkodzonym pedałem gazu. Pedał hamulca(jego czujnik) to akurat pierdoła. W najgorszym wypadku spowoduje że nie będzie świecić światło hamowania oraz będzie migała spiralka świec żarowych na zegarach. Nie działa potencjometr gazu, więc sterownik silnika ustawia takie właśnie obroty. Zdarzyło mi się zapomnieć podpiąć pedał gazu po przekładce skrzyni biegów- więc objawy znam i jestem pewien
-
[B6 AWX] opis sytuacji, wysokie obr.
Masz uszkodzony pedał gazu lub jego okablowanie. Raczej stawiam na to drugie, skoro mówisz że z pedałem hamulca też jest problem
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Kamil zmień sobie kodowanie. Zakres głośności jest duży
-
[B7 BKE] Stuki w silniku
Ja też trafiłem lipne szklanki. W motoryzacyjnym kupione, pudełko INA i wydaje mi się że to oryginał. Po odpaleniu gra przez kilka sekund dopóki nie dostaną ciśnienia oleju. Co nie powinno mieć miejsca przy nówkach sztukach
-
Skrzypienie zawieszenie
"nasmarowanie" to akurat nie najlepszy pomysł. W takich sytuacjach używam talku. Trzeba rozebrać, "natalkować" i spokój
-
Słychać wiatr w kabinie podczas jazdy
Albo regulacja drzwi albo regulacja ramki drzwi. No żadnej innej porady tutaj nie dostaniesz bo właśnie to jest winne
-
B7 Avant AWX Quattro
Jak przechodzisz z concerta 2 din to wsio pasuje (tak mi sie wydaje przynajmniej jak patrzyłem na schematy). Jak z 1 din, to potrzebna przejściówka
-
[B7 BKE] Głuche bicie
Uszczelka kolektora wydechowego? Lub pękniety kolektor
-
B7 Avant AWX Quattro
Na pewno ja wywalam cały tunel środkowy i prowadze kabel do navi + 2 kable do wzmacniacza antenowego diversity, bo tak sobie wyciągnąłem z dawcy organów. Diversity można też podłączyć przejściówką, a gps można puścic chociażby progiem- gdyby ktoś nie chciał tunelu wywalać. Z tego co pamiętam to u kolegi w b6 podłączałem też cany do licznika- ale nie wiem czy w b7 też jest to konieczne. Zobaczymy
-
B7 / Sline / Eibach / 320 / Rotor 19 / BIX
Po to są te blaszki
-
Przekładka silnika 1.9 AFN na AVG
No oczywiście że tak. Uszczelniacz wału z obu stron, uszczelniacz wałka. Plastikowe króćce, uszczelke pokrywy możesz wymienić. Odme plastikową sobie kup bo sie łamie w rękach najczęściej. Uszczelki kolektorów i możesz profilaktycznie wyczyścić zmienną geometrie w turbinie. Proponował bym też zajrzeć do sprzęgła
-
Przekładka silnika 1.9 AFN na AVG
Wszystko będzie dobrze, jak klocki lego.