Treść opublikowana przez misiek95
-
Ciężki luz , bieg jałowy w skrzyni biegów
Pierwsza sprawa to podnieś ten plastik wokol lewarka i pod spodem zobaczysz lewarek a na jego koncu kulke osadzoną w lozysku. To ma byc nasmarowane i chodzic leciutko. Druga sprawa z którą sie spotkalem to wypadł taki klin łączący elementy wybieraka i blokowal sie o korpus skrzyni, objawy wlasnie takie ze lewarek ciezko chodzil na boki-blokowal sie
-
Ajm Chmura dymu za autem
Sprawdź ilosc ileju w dolocie. Ja bym nie jezdzil
-
Problemy z klimatyzacją – błąd 00819 - czujnik G65
Witam w audi a6 c5 przestała chodzić klima, po schematach doszedłem że jedyny schemat odpowiadający temu pojazdowi to schemat z a4 b6 bo tam czujnik ma 3 piny, tak jak u mnie Dlatego zapytam tutaj. Świeci mi się stale Econ, podpiąłem vaga wyskoczył błąd 819 czujnika ciśnienia. W blokach pomiarowych 1 bar bez względu czy czujnik podpięty czy odpięty. Więc pierwsze co trzeba sprawdzić czy do kostki czujnika dochodzą odpowiednie sygnały. No i w dwóch pinach zewnętrznych napięcia ok.12v więc załóżmy że w normie... zagadką jest pojawiające się na środkowym pinie- przesyłającym sygnał do sterownika napięcia 9v ;o. przejrzałem pobieźnie kabelki, sprawdziłem napięcie we wtyczce łączącej pas przedni z resztą auta- no 9v na zapłonie i nie chce być inaczej. Domyślam się, że nie powinno być nic, no ale może działa on na jakiejś innej zasadzie niż mi się wydaje że działa Co o tym sądzicie? Skąd mogło się tam pojawić 9v?
-
[B5 AFN] Black Avant Evolution /bix/black piano/gwint/312/269/t.awx/216/38e/soft--> 157KM 335NM
podliczałeś ile cenowo Cie wyszedł komplet potrzebny do przekładki?
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
troche poniosło ze spalaniem AWX'a mam ajma z osprzętem awxa, dłubnięty na 163/360 i spalanie 7 nie przekroczy chocby nie wiem jak sie starać. prędzej sie zabijesz hehe:) do tematu pozwole sobie pare groszy dorzucić bo rozkręciłem kilka 2.5 v6. Przy okazji polatałem AYM w manualu, w automacie, posprawdzałem sobie spalanie. Mi wychodziło niecałe 8 w manualu i okolo 9 w automacie. Moim zdaniem cena aut z silnikami 2.5tdi v6 a także cena samych silników wiszących miesiącami w ogłoszeniach jest adekwatna do tego co one sobą reprezentują. Duży, przesadzony stopień skomplikowania, kompletnie nieprzemyślana konstrukcja głowic, dostęp do termostatu to jakiś żart.. nie mówiąc o tragicznych wyciekach z miejsc które w innych samochodach sie poprostu nie zdarzają. generalnie wyrosłem z takich jałowych dyskusji bo wiadomo że silnik silnikowi nie równy, właściciel właścicielowi też ale jak czytam niektóre wypowiedzi to mam wrażenie że nawet jak by sie srało waliło (nie)paliło to i tak właściciele będą je chwalić fakt1: znam co najmniej 10 posiadaczy 2.5tdi, zadowolonych: 0 fakt2: znam co najmniej 30 posiadaczy 1.9tdi, zadowolonych: 30 więc błagam nie przytaczajcie tu już tego magicznego 1.9tdi bo to takie troche łapanie sie brzytwy przez tonącego a tak na koniec żeby mnie posiadacze 2.5 nie zjedli to powiem że fajnie sie tym jeździ, klekocze to ładnie a nie jak bociany na jebaniu(1.9) i nawet chwile pomyślałem czy nie mógł bym sobie takiego sprawić bo części mam na półkach mnóstwo a wymienić moge wsio sam.
-
wymiana silnika BPW na AVF (B6) vs. usuwanie wałków wyrównoważających
no to faktycznie tragedii nie ma. ciekawi mnie moc przed i po programie.. pochwal sie od razu
-
[Problem] Podświetlenie wnętrza
Licznik masz z a6 może?
-
Czarny AVF w rodzinnym kombi, H&R -35mm, RS6 18'
Dobrze fura stroi widziałem na zywo podobny setup kiedys u hiszpana i robilo wrazenie
-
Oklejenie nadkoli materiałem?
To samo co daje to w nowszych autach. Zniwelowanie szumow podczas deszczu, odgłosu pulakajacych kamyczkow jak sie leci po piasku itd
-
Opadające drzwi , szum powietrza w środku
Zawias drzwi wplywa na ciezkie zamykanie, ocieranie o blotnik i pozycje drzwi kiedy są otwarte. Rygiel ustawia je w momencie kiedy są zakmniete. Zawias trzeba wymienic jezeli ma luz ale to nie on powoduje szumy w kabinie.
-
Opadające drzwi , szum powietrza w środku
Rygiel kolego przesuwa sie nie tylko w kierunku wnetrza auta ale tez gora-dol
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
tak to wygląda. Jakiś pomysł czym by to estetycznie ogarnąć? jaki klej żeby mieć możliwość jego usunięcia?
-
[AJM] Zaślepianie EGR
Zaslepienie egru nie ma wplywu na dzialanie klapy gaszacej.
-
Opony na felgę 7J
205/55
-
wymiana silnika BPW na AVF (B6) vs. usuwanie wałków wyrównoważających
Mimo wszystko moja wizja na takiego avfa z osprzętem bpw jest następująca: egr, kat, dpf, przepływka i wszystko co z nimi związane do wyrzucenia fizycznie i w oprogramowaniu, później sofcik i auto na lata. btw. troche mnie te raporty spalania od kolegi bubsona22 zdziwiły, ori avf powinien mniej palić wydaje mi sie.
-
piski, trzeszczenie okilice słupka środkowego strona kierwocy...
fajnie że do tego doszedłeś, ze stukami i piskami w starych autach tak właśnie jest. ja kiedyś rozbierałem 100 razy tapicerke w bagażniku bo mi coś trzeszczało, ale w końcu doszedłem co i jak awaria tego mechanizmu co u Ciebie to dla mnie nowa sprawa, nie słyszałem o tym nigdy. Chyba ktoś go nadzwyczajnie często używał, co?
-
wymiana silnika BPW na AVF (B6) vs. usuwanie wałków wyrównoważających
dzieki za linka, dużo mi sie rozjaśniło no i troche jestem zdziwiony że jeździ to bez korekty sterownika
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
po DRL'ach?
-
Wzmocnione sprzęgło a nie wysprzęglanie?
Zle zrobiony komplet sprzęgła jak dla mnie, nie wysprzegla do końca
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
szybka akcja nie pomyślałem nawet gdzie sie mijalismy? ja nie skleiłem chyba
-
Ciekawostka - porównanie końcówki kierowniczej MeyleHD z Ruville
Fakt, meyle sprawiają wrażenie bardzo solidnych i nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś narzekał na tą firme. W moim prywatnym subiektywnym rankingu stawiam ją powyżej Lemfordera jeżeli chodzi o jakość, cene. Co do luzu między gwintem a obudową- widziałem taki przypadek w ojca passacie, jednak nie pamietam przebiegu ani firmy końcówki. Wyglądało to tak jak by się miała zaraz rozpaść a skutki czegoś takiego nietrudno sobie wyobrazić..
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Dzisiaj byłem na laboratoriach pwr we wrocławiu.. fajne eksponaty tam mają podrzucam jakie foty ze zlotów z tego roku
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Cos by mozna zorganizować. Ja arek+ ekipa siedlecin i juz cos sie bedzie dzialo
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Nie wiem o co chodzi, jak dla mnie jedno z drugim sie nie wyklucza ja grzebie tyle ,ze tankuje i jeżdżę. Na zimowej kozie 63cm[emoji14]
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Ja