Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat

Treść opublikowana przez tass

  1. W poprzednim moim samochodzie ktoś wymieniał alcantarę na siedzisku i w słonecznie dni było widać dość znacznie, że jest inny materiał, dlatego po uszkodzeniu siedziska w obecnej a4 rozważałem wymianę all alcantary na inny materiał, lub to co zrobiłem wymiana poszyć (ewentualnie foteli).
  2. Podzielam zdanie @przem8. Miałem alcantarę w bdb stanie, ale jak wsiadałem miałem coś w kieszeni i uszkodziłem delikatnie, po 2 tyg była już duża dziura. Kupiłem fotele z angola ze speedem, przełożyłem na swoje fotele poszycia. Jeśli nie kupisz ori alcantary może się sporo różnić od tego co jest obecnie.
  3. Tankuje zazwyczaj około 45l lpg. Gdy gaz był naprawdę tani jak późną wiosną ubiegłego roku ~1,6pln (70+ pln), dziś tankowałem po 3,17 (140+). Co do tej ich homologacji to tylko chodzi o plny, miałem kiedyś samochód z Włoch, instalacja Lovato, butla Włoska, wszystkie homologacje i ni cholery nie dało się zrobić przeglądu, bo butla lpg miała homologację Europejską, a Polskiej nie i do wymiany, to teraz im się odwidziało, że to homologacje Europejskie są lepsiejsze.
  4. Po pierwsze da się, skrzynia w quattro niewiele się różni od ośki głownie tym, że jest dłuższa cięższa i na tyle ma wyjście na wał który nie ma nic do miski olejowej silnika. Zawiechy też nie trzeba rozpinać niby jak by miało to przeszkadzać? Po drugie jeśli demontaż sanek to najlepiej geometria, jeśli chcesz dobry dostęp to sanki out. Można też zaznaczyć sprayem śruby mocujące sanki na tulejach, tzn zamalować tak aby było widać przy składaniu w którym miejscu była dana śruba w danej tulei.
  5. Takie jakby "przeskakiwanie" czuje czasem przy wolnej jeździe po kostce na full skręconych kołach, myślałem że to przegub i jak wymieniałem półoś dopatrzyłem się, że łożysko ma dość, a nic innego na to nie wskazywało, że to łożysko. Po wymianie 1 łożyska poprawa, drugie czeka na wymianę i się okaże czy to to.
  6. Ostrołęka, a widzieć to widziałem już 3,09
  7. Nie tylko widziałem, ale i tankowałem za tyle.
  8. tass odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Każdy, poleca olej jaki uważa za dobry, odpowiedni do danego motoru, jeden może się z tym zgadzać lub nie nie trzeba być chyba ekspertem aby coś polecać lub nie. Z głupiej etykiety z oleju można się sporo dowiedzieć, ale skoro ktoś nie czyta to sry. Najlepszy i najzdrowszy do każdego silnika i tak będzie olej roślinny, czy to słonecznikowy, czy rzepakowy.
  9. Nie chcieli gazu od ruskich bo za drogi, monopol itd, to teraz jest po taniości. Paliwa ceny zaporowe, samochody elektryczne ceny zaporowe, elektrownie jeszcze pozamykają bo węglowe i będzie jak w Indiach na rowerku.
  10. Orlen zbiera mamonę na elektrownię w Ostrołęce, dolar 4 zł, robi się kumulacja.
  11. tass odpowiedział(a) na Mati97532 temat w 1.8T
    W "biedronce" są kamery na SKP i jak kontrolowali diagnostów sprawdzali nagrania co było widać i jak nie wiem. Wiem tyle że nie jeden pożegnał się z uprawieniami za nieprawidłowości. Jestem tego zdania co kolega wyżej, trzeba być idiotą albo być pewnym tego co się robi aby teraz podbić pieczątkę, nie te czasy co 10- 15 lat temu przed aferą z dieslami.
  12. tass odpowiedział(a) na Mati97532 temat w 1.8T
    Teoretycznie zależy ile haków będą mieć na diagnoste i będą wyciągać nieprawidłowości jakie tylko wynajdą, na SKP masz kamery i all idzie w cepik, ogólnie gdzieś może na "końcu świata' pieczątke podbiją, ale to duże ryzyko, jak nie ma czegoś w systemie to jeszcze ujdzie przez niedopatrzenie.
  13. tass odpowiedział(a) na poziek temat w Audi A4 B6
    Tylko moduł do b6 jak chcesz drl.
  14. tass odpowiedział(a) na Mati97532 temat w 1.8T
    Tylko jak samochód nie przejdzie "przeglądu" w system idzie automatycznie za co samochód nie przeszedł. Trzeba ryzykanta, który teraz da pieczątke, bo w razie next badania i powtórki lub kontroli utrata uprawnień.
  15. tass odpowiedział(a) na Mati97532 temat w 1.8T
    Nikt mu nie podbije jak diagnosta to w system wrzucił tylko kamikaze, który chce z robotą się pożegnać.
  16. tass odpowiedział(a) na Mati97532 temat w 1.8T
    Teraz to po ptokach, pozostało to co napisał @Muskel1, jak byś miał "wydmuszkę" to by dopatrzył się tylko jak by spaliny kontrolował, chociaż ze 2 lata temu mówiłem diagnoście żeby mi sprawdził spaliny to bd wiedział czy lpg dobrze ustawione to powiedział, ze nie zrobi bo wentylatory mu się na hali włączą i będzie zimno xD.
  17. Ja u siebie wygłuszałem mata butylową jest "miękka" o ile można to tak określić w porównaniu do bitumicznej i na to jak wyżej pianka.
  18. Mam zmieniarkę cyfrową podpiętą pod "concerta" czy jak to zwą,z usb, czy z karty nie ma problemów. Potencjometr wymieniałem kilka lat temu, do kupienia za parę złotych, wymiana to 30 min roboty.
  19. Co ma elektryk (fanaberia pseudo-ekologów) do spalinowego i wycinania w nim katalizatora czy dpf, Ci co to robią powinni kierować układ wydechowy do wnętrza pojazdu, degustować się dźwiękiem, i aromatem spalin przy okazji je filtrując. Dziś wycinam ja, jutro Ty, za 2 dni somsiad to raptem tylko 3 samochody i tak na każdej ulicy, robiąc efekt skali. Tłumaczenie to tylko 1 samochód. Kiedyś nie było dpf i samochody jeździły, fakt, jeszcze dawniej ludzie jeździli konno, tylko nie sztuką jest się cofać w rozwoju i postępem w technologii.
  20. W USA to zwykłe h7 wypalają oczy, nie trzeba matrix, tam mają trochę inne lampy jak Europa, doświadczyłem tego osobiście, mało tego jeździ tam tyle samochodów posklejanych taśmą czy to lampy, zderzaki, lusterka itd, że w Pl bałbyś się wyjechać takim samochodem na ulice, a tam jeździ tego multum.
  21. Przy podgrzewanej przedniej szybie mruga kontrolka na przycisku i aby grzanie działało to chyba max +5 C, więc to nawiew tylko najpewniej.
  22. Miłej lektury.
  23. Quattro, torsen nie jest może awaryjne, ale jak się okazuje ulega zużyciu, a co najgorsza jest bardzo ciężkie w diagnozie i naprawie. "przezajekurnabisty naped" to to raczej nie jest, ale torsen w jest przewidywalny w prowadzeniu (w audi też podsterowny), w czasach b5, b6 itp nie było zbyt wiele samochodów z napędam na 4 koła, były głownie haldexowe napędy i z rozmów z ludźmi (zwłaszcza w usa bo tam jest więcej samochodów z napędem na 4 buty), którzy w tamtych czasach mieli haldexy w samochodach, w momencie gdy załączał się napęd na 4 koła, zwłaszcza przy słabszych oponach (w usa zimą większość jeździ na letnich max wielosezon) na śliskiej drodze samochody potrafiły być niestabilne przez ten moment, albo "dziwnie" reagowały jak na lodzie nagle dołączyła się druga oś. W starych z torsenem tego nie było i może z tego ta zjebi.... Dlatego kiedyś albo audi, albo subaru jak napęd na 4 buty. Technologia idzie do przodu i co kiedyś było bdb dziś jest średniakiem. Jeździłem nie jednym audi z quattro (torsen) i miałem (mam nadal) nie jedno, nie jest idealnie, ale nauczyłem się z tym jeździć. Na codzień jest to dyskomfort, ale do przyczepki napęd na 4 koła fajna sprawa, nie raz słyszałem, że nawet nie ruszę z miejsca, a za chwile zdziwienie. Jeśli ktoś nie czuł różnicy prowadząc samochód z napędem na tył, przód czy na wszystkie koła, to albo mało jeździł, albo ma jakieś "drętwe" odczucia z prowadzenia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.