Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tass

  1. tass odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6
    Więcej na boki, więcej w oczy kierowców jadących z naprzeciwka też, ogólnie to światła mijania nie mają 300m zasięgu.
  2. Nie będę doktoryzować na temat puszczania gazu podciśnieniem, to że reduktory lpg mają z tym problemy wiadome tylko w jakim to jest stopniu. Co do magica to czytałem odpowiedź sklepu z gratami lpg na email czy nadaje się ten reduktor do silnika z turbo i w odp. był poruszony temat puszczania podciśnieniem, jaka jest prawda nie wiem, zapewne gdzieś pośrodku. A taka że nie dogrzewa gazu i z tego problemy przy regulacji, wypadanie zapłonu, checki, spadki mocy itp itd. Im większa moc tym reduktor ma trudniej, więcej gazu do podgrzania.
  3. Magic 3 w silnikach turbodoładowanych potrafi puszczać gaz podciśnieniem. Nie myślałeś o wsadzeniu np. 2x ACR01 tak dla świętego spokoju? Ogólnie wybór na leży do Cb można ryzykować z 1 reduktorem może wydoli i będzie ok, albo pakować dwa ale tu koszta większe, lub też ewentualnie 1 reduktor i dotrysk benzyny.
  4. Też tak myślę, po prostu tuszuje złą regulacje.
  5. A czemu nie basic? Dla bajery?
  6. Gold wydajny, ale termicznie nie najlepszy.
  7. tass odpowiedział(a) na Michal2021 temat w Audi A4 B6/B7
    Bardzo możliwe, pozostaje regulacja, jak nie wymiana zawiasów.
  8. tass odpowiedział(a) na Michal2021 temat w Audi A4 B6/B7
    Jakieś maty były nie pamiętam dokładnie jakie, wyklejenie gdzie tylko się dało "całego" bagażnika przyniosło bdb efekt, koszty myślę że porównywalne z wymianą końcowych tłumików lub nawet niższe. Na słupkach to możliwe, że to wiatr słychać na uszczelkach drzwi, które lata świetności mają już za sobą. U mnie przy prędkościach, które jest w stanie osiągnąć a4 słychać szum też na słupkach A.
  9. tass odpowiedział(a) na Michal2021 temat w Audi A4 B6/B7
    W moim aucie poprzedni właściciel zmienił końcowe tłumiki na jakieś firmy z nierdzewki, środkowy został ori. i wkurwiało mnie buczenie na dłuższych trasach, jazda w koło komina ok, ale nie jazda w trasę. Kupiłem ze 2 czy 3 rolki mat butylowchy (nie nie bitumiczne) są elastyczne i fajne się klei, do tego 2 rolki pianki (jak dobrze pamiętam 6mm kauczukowa), wybebeszyłem bagażnik, wyciągnąłem butle lpg, wykleiłem wnękę koła nadkola od wewnątrz, błotniki tył od wewnątrz, podłogę bagażnika i gdzie tylko się dało, dało to super efekt. Jedyny minus to w samochodzie jeszcze mniej słychać, jako że mam szyby podwójne to samochód to cicha puszka, na sygnale jak coś jedzie to tylko widać w lusterkach albo jak już siedzi na zderzaku.
  10. Mechanizm mniej/więcej: Ramiona:
  11. tass odpowiedział(a) na Kondziow 30 temat w 1.8T
    Czujnik tzw. "położenia wału" tzn prędkości obrotowej wału korbowego może odpowiadać za kontrolkę EPC, u mnie świrował to błędu nie było, jak czujnik zdechł to była kontrolka EPC i błąd na vagu.
  12. Może nie zwracałem na to uwagi, ale nic takiego nie zaobserwowałem. Koło jest dość daleko od czujnika w b6.
  13. tass odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6
    Czego za duże koszta? Dołożenia sprzętu aby to działało jak powinno?
  14. Poprawili to, że nie puszcza "pierda" w układ chłodzenia, kiedyś to się zdarzało. Do wolnossaka podobno bdb reduktor, a do turbo może być rożnie, ogólnie to sam go chciałem założyć, ale jak będzie puszczał gaz podciśnieniem to zmieniłem zdanie. Jak to mówią bez ryzyka nie ma zabawy, jest szansa że będzie działać, jak nie to reklamacja lub wymiana.
  15. Magic 3 big nie wiem ile w tym prawdy, ale w silnikach z turbo potrafi puszczać gaz przez podciśnienie. Gdzieś na forum lpg był o tym temat.
  16. tass odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6
    Lampa jest zaprojektowana do konkretnego źródła światła, np h7 czy h4 emituje mniej światła jak xenon, hid czy chiński led i nie wymagane jest samopoziomy itp np. podjeżdżając pod wzniesienie unosi się poziom światłą i nadjeżdżający z naprzeciwka (jedzie z górki) dostaje mniejszą ilością światła po oczach, dlatego do xenon jest samopoziom żeby w to ingerować , gdy do samochodu przypniesz przyczepkę unosi się przód i automatycznie po chwili światła się upuszczają, w halogenach masz pokrętło do opuszczania i podnoszenia którego 99% kierowców nie używa zgodnie z przeznaczeniem. Nie jestem pewien, ale Skoda chcąc nie montować samopoziomowania do xenonu w jakiś modelach wsadziła "słabsze xenony" mające mniej W co równało się mniejszej ilości światła, były tylko spryskiwacze reflektorów. Była na to homologacja.
  17. tass odpowiedział(a) na Sajmon89 temat w Audi A4 B6
    Po 1 to widok z kamery, a nie jak to widzi kierowca, po 2 pieszy idzie złą stroną jezdni, po 3 musiał by jechać na "długich" tj drogowych żeby go widzieć z daleka jak nadjeżdża z naprzeciwka ktoś z hid i oślepia. Nie wiem może u kolegi są idealnie równe drogi to w takim wypadku pozostaje ustawić światła przy obciążeniu tylu pojazdu pokrętłem i jazda, wtedy to bym się zgodził że nie ma prawa to oślepiać.
  18. tass odpowiedział(a) na Legion44 temat w Audi A4 B6
    Nawet jeśli ma, to lampa ma homologacje na h7 halogen nie led i jest to niezgodne z prawem wkładanie takiego wynalazku do nieprzystosowanej do tego lampy. Zrobisz sobie dobrze, a innym będziesz świecił po oczach bez samopoziomu, wrzuć coś ciężkiego do bagażnika i nie opuść świateł, będzie takie światło że hoho.
  19. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Jeszcze raz dzięki, chyba zaryzykuję i porzeźbię te evoxy.
  20. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dzięki za informacje, a jak z szerokością świecenia obu tych soczewek? B8 świeci szerzej, skoro bardziej rozprasza światło, a evoxy wąski skupiony strumień bokami mało? Zasięg obu porównywalny?
  21. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Lampę trzeba rozklejać czy da się od "tyłu" przez dekielek Evoxy upchać? A poza linią odcięcia różnic brak?
  22. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Porównując światło jakie dają Evox, Koito 3a, te z b8 i Intemo, inwazyjność montażu i koszty, które wypadają najkorzystniej?
  23. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie wkładał ktoś do lamp bixenon soczewki Evox-R 2.0 z aliexpress, gra warta świeczki? Czy może lepiej inne soczewki?
  24. tass odpowiedział(a) na Sajmon89 temat w Audi A4 B6
    Ta nie oślepia, nawet xenon z samo-poziomem, ori led potrafi nieźle dać po oczach na dołach lub na niewielkich wzniesieniach zanim elektronika zareaguje, a co mowa pierd...one hid i chińskie ledy. Jeśli to nie jest prawda to chyba nie jechał ktoś w nocy i nie dostał po oczach.
  25. Przy rozebraniu jak pisałem było by większe wyczucie przy wciskaniu zaworu, ale skoro był odpalany i pracował na 3 garach to kręcić wałem jak miał się zgiąć to się zgiął i pewnie została już pieczątka od zaworu na tłoku.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.