Treść opublikowana przez jospethe
-
Nagle Przestało świecić podświetlenie Tablicy Rejestracyjnej
Zobacz tam gdzie są bezpieczniki czy któryś nie jest przepalony. Może jak wsadzałeś żarówkę na zapalonych światłach to zrobiło się jakieś spięcie.
-
Jak otworzyć zatrzaśniętą maske ?
Kolega mechanik kiedyś mi mówił że da się od spodu wsadzić ręce aby dostać się do mechanizmu, ale trzeba zdemontować dolną osłonę silnika.
-
Dziwny problem z lakierem
Wina leży po stronie wody. Jeśli jest miękka to można i samą woda umyć samochód.
-
AFN cykanie tłuczenie stukanie
Ostatnio wyczytałem jak sprawdzić czy szklanki są dobre czy do wymiany. Uruchamiamy silnik i przez 4 minuty trzymamy nogę na gazie tak aby trzymał obroty pomiędzy 2 a 3 tyś . Po 4 minutach puszczamy gaz i jeśli w ciągu 30 sekund znowu zaczną "cykać" to oznacza że są do wymiany. U mnie raz cykają a raz nie , nawet po zmianie oleju na olej innej firmy. Chyba bez wymiany jednak sie nie obejdzie.
-
Kolizja ze skuterem. Czyja wina ?
Winę ponosi ten uczestnik który jest w ruchu. Ty stałeś a skuter wjechał w Ciebie. Proste . Ja bym nie popuścił.
-
Emblemat S line w przedniej grillu - gdzie wpiąć?
Sory, trzeba było tak od razu. Zwracam honor
-
Emblemat S line w przedniej grillu - gdzie wpiąć?
Będzie kolejne Audi S-line bez S-line. Bez obrazy oczywiście.
-
[B5 AFN] Ori subwoofer nokii inny głośnik avant
Masz coś takiego? ------>http://allegro.pl/subwoofer-audi-a4-b5-i4580099271.html Jeśli tak to też chętnie się dowiem jaki tam głośnik wchodzi i czy da się inny wstawić. Najlepiej to rozpruć wszystko, wymontować i wziąć na wzór stary .
-
Jazda bez filtra powietrza
No fakt. Takie dmuchanie może być niebezpieczne gdy walnie wysokim ciśnieniem po tych syfach, które mogą wpaść w układ.
-
Prośba o głosy w plebiscycie Ale lokal 2014
Ja też zagłosowałem. Bierzemy swoje klekoty i jedziemy do Krakowa !
-
AFN cykanie tłuczenie stukanie
Co do popychaczy to pytałem wczoraj w najbliższym autolandzie i koszt jednego to 18 złotych. Firma INA oczywiście.. Myślę, że nie ma możliwości aby trafić w autolandzie na podróbkę a płacenie 70 złotych za sztukę to gruba przesada. Jeśli chodzi o cykanie to problem ustał po zmianie oleju na taki sam na jakim jeździłem wcześniej.
-
AFN cykanie tłuczenie stukanie
U mnie od jakiegoś czasu jest identycznie. Mój mechanior mówi że to na 100 % popychacze. Wcześniej jeździłem przez 5 lat na Castrolu i coś mnie podkusiło żeby wlać Mobila. Po tysiącu przejechanych kilometrów na mobilu pojawił sie identyczny problem jak wyżej. Dziś znowu zalałem Castrola i chyba jest ciszej bo nie ma takiego metalicznego cykania. Może po prostu trafiłem ja jakąś podróbkę Mobila bo brałem z allegro. Słyszałem, że około 25 % olei sprzedawanych na portalach internetowych to podróbki.
-
nowy czy używka?
U mnie też się powoli kończy. Myślę nad kupnem dwumasu po regeneracji. Słyszałem, że ładnie to chodzi i cena dobra.
-
Pytanie do znawców tematu - wiertarka
Osobiście wolałbym dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszego firmowego, żeby być zadowolonym z zakupu. Taki sprzęt to jednorazówki.
-
[A4 B5] Parujące szyby po myjce bądź deszczu
Tak jak wyżej. Sprawdź kanał odpływowy na podszybiu. Jeden znajduje się pod akumulatorem. Jak wsadzisz rękę od spodu to powinna być tam taka guma okrągła , która zapycha się szybo liśćmi. Ja ją całkiem wywaliłem i na razie nic sie nie zapycha. Pomimo wszystko, że filtr mam w miarę świeży to i tak czasem szyby parują zwłaszcza gdy jest wilgotne powietrze na zewnątrz. Trzeba wtedy użyć klimy, żeby to wszystko odparowało.
-
[A4 B5] Parujące szyby po myjce bądź deszczu
Podstawa to filtr kabinowy. Kiedy go wymieniałeś? Poza tym uzupełnij swój profil.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Dawaj foty
-
Demontaż zacisków tył
Tarcze masz przykręconą śrubą. Musisz ściągnąć z łożysk cały bęben, który jest razem z tarczą.
-
Emblematy kołpaków
Kolega przerabiał już malowanie chromem. Wioską zalatuje bo nie daje to dobrego efektu :/ Myślę, że folia będzie najlepszym rozwiązaniem. Nowy lakier i tak będzie się odpryskiwał, zwłaszcza po zimie.
-
Emblematy kołpaków
Ja bym to okleił jakąś folią 3m. Na przykład czarną. Malowanie chromem nie da dobrego efektu.
-
pęknięty zbiorniczek płunu hamulcowego :/
Po sklejeniu, lutowaniu i tak będzie ciekło. Przerabiałem już to. W końcu skończyło się na kupnie używki. Dziwne, że nie porównałeś wcześniej swojego zbiorniczka z tym co mieli Ci wysłać.W zapewnienia sprzedawców nie ma co wierzyć ....Za koszty wysyłki miałbyś dobrą używkę a tak będziesz sie partolił z lutownicą a efekt będzie mizerny. Co do ściągnięcia zbiorniczka to musisz ściągnąć go delikatnie, żeby nie dostało się powietrze do układu. Najlepiej, żeby została w nim ofrobina płynu hamulcowego
-
Miękki pedał hamulca po wymianie klocków i zacisków.
U mnie też pedał hamulca był miękki jak tylni zacisk był minimalnie zapowietrzony. Przez odpowietrznik leciał płyn zamiast powietrza a i tak był zapowietrzony. W końcu jakoś sie udało odpowietrzyc i jest ok.
-
Jak wymienić tarcze ?
Wg mnie jeszcze sie nie dotarły i dlatego nie trą całą powierzchnią. Zrobisz z 500 km to zobaczysz poprawe.
-
Navigacja SmartGPS SG720 - problem.
Może źle wybrałeś ścieżkę mapy w urządzeniu. Chodzi mi, o to , że może Auto mapa nie jest kompatybilna z Twoją nawigacją.
-
Ciężko pali rano Silnik 1,9TDI AWX
U mnie było kiedyś to samo. Okazało się, że wężyki przelewowe między wtryskiwaczami były dziurawe i łapało lewe powietrze przez co układ sie zapowietrzał.