Treść opublikowana przez Emejcz
-
Dobór Downpipe B7 BFB
Zdecydowanie można polecić gościa. Brałem od niego i ceny poza allegro masz zauważalnie niższe niż oferty forumowe, a wszystko P&P.
-
Błędy 17748 i 16395
Sprawdzałeś co masz w grupie 93 jak odepniesz wtyczkę od napinacza? Ja wsadziłem napinacz bez wtyczki i jestem zadowolony. Sporo postów potwierdza, że to najlepsze rozwiązanie. Jest cały długi wątek o napinaczu na forum. Można powiedzieć, że ten z wtyczką to jeden z bardziej nieudanych pomysłów w tych modelach.
-
Problem z torsenem( chyba)
W teorii tak, w praktyce co ci szkodzi sprawdzić... Ja jednak obstawiam przeguby zewnętrzne raczej z przodu.
-
Problem z torsenem( chyba)
Jak mówię. Przegubów nie zdiagnozujesz póki nie zdejmiesz półosi. Na aucie się c**ja sprawdzi nawet jak podniesiesz, za dużo elementów w układzie je usztywnia. Musiałby już mieć z centymetr luzu. Wał nie będzie sztywno. Zawsze jest trochę luzów na kołach zębatych, ale to wcale nie znaczy, że to winowajca. Jedyne co jest sens sprawdzić to ruszać wałem góra dół i zobaczyć czy podpora nie jest uwalona oraz zerknąć na poziom oleju w skrzyni.
-
Błędy 17748 i 16395
Nie bądź taki pewien. Ufaj, ale sprawdzaj.
-
Wibracje budy na wolnych obrotach.
Uzupełnij profil.
- Szarpanie autem BFB 1.8T
-
Audi A4 B7 1.8t q BFB
Książkowo co 180 tys. W praktyce różnie ludzie zmieniają. Ja u siebie preferowałbym 80-100 tys. Najwygodniej podwiesić silnik na belce i opuścić sanki. Pamiętać o dwóch śrubach która są we wcięciach dwumasu. Pamiętać, że w misce jest osłona antyrozbryzgowa z tworzywa którą łatwo uszkodzić. Jak miska nie chce wyjść, to nie ciągnąć na chama. Więcej istotnych szczegółów brak. Niezbyt przyjemnie się to zakłada, a kluczowe jest aby założyć tak aby nie przerwać masy uszczelniającej (polecam Reinzosil) i aby zrobić to na tyle szybko aby olej nie zdążył na nią spłynąć - a z bloku spływa praktycznie ciągle. Wystarczy parę kropli i później będzie ci tam ciekło i robota od nowa
-
Podmiana skrzyń biegów dla zmiany przełożeń
Trochę ostatnio kombinowałem z dyframi z różnych modeli. Mogę ci zasugerować, że mimo iż pewne rzeczy wydają się proste do przełożenia, to jak coś nie jest identyczne to możesz napotkać problem nie do obejścia jak to rozłożysz. Jak miałbym się podejmować takich manewrów to tylko wtedy gdy za grosze udałoby mi się kupić skrzynie.
-
Problem z torsenem( chyba)
Jak strzela to przeguby raczej. Przegubów nie sprawdzisz na zamontowanych półosiach. Trzeba je zdjąć. Czy aby na pewno chodzi ci o torsen? Wedle opisu auta masz FWD nie Q.
-
2.4v6 Nieszczelność na łączeniu dwóch rur.
Wyszlifuj rury kątówka i daj pasty Bosala przed założeniem obejmy. Daj temu przyschnąć i skręć. Musi się uszczelnić. Tylko upewnij się, że będzie sucho.
-
Chip tuning Audi A4 B5 1.8T AWT
Pomysł gitara. Tylko bądź ostrożny i nie licz na zbyt szczegółowy feedback od doświadczonych osób zajmujących się tuningiem na co dzień.
- B7 Crew
-
Wymiana Sprzęgła
Wymiana sprzęgła, cena Warszawa • Ranking 385 warsztatów DOBRYMECHANIK.PL Wymiana sprzęgła w mieście Warszawa ☆ Sprawdź ceny i opinie innych kierowców ⇨ Umów wizytę w sprawdzonym warsztacie online lub przez telefon.
-
Wypadające zapłony po chipie
Już ci chyba napisali wyżej co masz zrobić.
-
Silnik kręci a nie odpala.
No to jak wszystko świetnie to zmierz kompresję.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Dzięki za dobre słowa. Teraz już fajnie to ciągnie w całym zakresie obrotów w sumie. Kat spełnia normę Euro 3 w naszych BFB b7 z tego co rozumiem. Jest to jakiś standardowy Magnaflow. Nie wczytywałem się dokładnie. Dla mnie ważne, że nie śmierdzi i spaliny na przeglądach będą w normie. Różne osoby to robią, ja kupowałem u Hofmann Custom z Lublina. Razem z TIPem utargowałem się na 1250 zł poza allegro a i tak dostałem paragon i wszystkie rurki /uszczelki. Custom Hoffman M.FACEBOOK.COM Custom Hoffman, Lublin. 1069 osób lubi to · 7 osób mówi o tym. Łącząc... Niektórzy za sam kat wołają ponad 1000zł. W środku jest identycznie, a na zewnątrz nie wiem Minimalnie bardziej słychać DV i świst turbo, ale to hybryda i TIP z kwasówki też może mieć na to wpływ.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Dużo się ostatnio działo. Wpadł sportowy katalizator Magnaflow, sztywny TIP i hybryda K03 od Total Turbo. Po montażu korekta softa na 240KM / 350nm. Jednocześnie jest to koniec grubych modyfikacji związanych ze zwiększaniem mocy
-
gdziw zrobić hybryde
U mnie co prawda świeża hybryda, ale i tak polecam Total Turbo Iwonicz Zdrój. 2 lata pisemnej gwarancji bez limitu kilometrów z protokołem wyważania. Ceny nieporównywalnie niższe do tego co oferują polecani na forum spece, a opinie znacznie lepsze.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Po prostu przywal młotem i zejdzie.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Wrzuć może zdjęcie tego obrobionego imbusa. Może jednak jak podejdziesz jakimś dobrym imbusem, założysz metrową rurę to uda Ci się to odkręcić. Nie masz nic do stracenia.
-
B7 Crew
Czyszczenie odmy to banał. Odkręcasz rurki te co widzisz po kolei i tyle. Zrzucanie miski to dość nieprzyjemna robota. Dobrze jest mieć belkę do podwieszenia silnika i opuścić sanki, bo wyciągnięcie a w szczególności poprawny montaż miski później wymaga miejsca którego tam nie ma. Kluczem do sukcesu jest taki montaż miski aby później nie ciekła. Sama robota nie ma jakichś niespodzianek.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
No da się, bo tam nie trzeba mocno walić Jak dasz tą obudowę z ukosa, naprężysz i stukniesz to powinno bez większegiproblemu wyskoczyć. Tylko nie wal jak pojebany, żeby ci półośka z zewnętrznego nie wyskoczyła
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Zbić obudowę i na półosi będzie sager do zdjęcia. Swoją drogą trzeba trochę być asem aby te imbusowe śruby zniszczyć
-
Usunięcie katalizatora
I będzie śmierdziało nie tylko z tyłu auta. Wystarczy, że na postoju otworzysz sobie drzwi i będziesz czuł smród bez katalizatora.