Treść opublikowana przez Emejcz
-
Pakiet startowy: płukanka vs czyszczenie smoka w Audi A4 B6/B7 1.8T
Bzdura. To są akurat pokruszone zęby zębatki wałka rozrządu.
-
Pakiet startowy: płukanka vs czyszczenie smoka w Audi A4 B6/B7 1.8T
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Producenci reduktorów przekłamują z ich wydajnościami. Ja wole Golda, ale pewnie opinie są różne. Przypiluj jeszcze bardzo ważnej sprawy - żeby ci zamontowali miedź lub faro na 8mm, a nie na 6, bo jak ci zrobią na 6 to później ewentualna podmianka reduktora/wtrysków na wydajniejsze nic ci nie da. Bez podginania pływaka do zbiornika 72 wchodzi realnie tylko 55-56 litrów gazu. Jak będziesz jeździł po Wawie po programie to raczej na mniej niż 15l LPG na 100km bym nie liczył więc na zbyt długo ci to starczać nie będzie.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Nie wiem jak te wtryski, ale reduktor dałbym inny i zbiornik warto dać 72litry + wlew pod klapką.
-
Pierwszy Chip tuning a4 b7 1.8t
Bo na LPG są zazwyczaj mniejsze stuki. Zależy od egzemplarza i jak jeździsz. Może jakiś tuner będzie chciał sprecyzować. Zależy do kogo trafisz. Każda wersja możliwa.
-
Pierwszy Chip tuning a4 b7 1.8t
Bez wielkiej róznicy, ja wolę po. Jak ma rozum to będzie spoko. Nie jest, ale warto - zależy ile się chce mocy. Dużo za dużo Jak umieją stroić LPG to na pewno nie.
-
Bex na wykończeniu
Nie rób sobie jaj. Wgranie serii to parę stówek. Jednakże póki co błądzicie, bo największym problemem tu jest kompresja i trzeba to czym prędzej zweryfikować. Takie z allegro za 50-70zł manometry ci wystarczą. Tylko kup jakieś Geko czy coś - china, ale raczej nie eksploduje
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Sprawdziłem to na sobie i lepiej jest według mnie dotrzeć te klocki na początku, bo materiał z klocków musi inicjalnie dobrze pokryć tarcze aby to później hamowało. Może wciąż masz zapowietrzone tylne zaciski. Tam się te bąble potrafią dobrze zakamuflować.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czy docieraliście tarcze/klocki od razu po montażu jak trzeba? Jak pedał jest miękki a dobrze dotarliście to według mnie wciąż może tam być powietrze. Ciekaw jestem jak wam te zaciski wymieniali. Może tam leży problem. Jak bym ja to robił to wkładając nowy zacisk na pewno najpierw uzupełnił bym go ręcznie płynem ze strzykawki i dopiero wtedy przepiął przewody elastyczne. Dodatkowo wolałbym robić każdy zacisk oddzielnie tzn. zmienić zacisk, odpowietrzyć i brać się za następny.
-
Bex na wykończeniu
Na LPG są symboliczne, ale kompresja jest bardzo słaba.
-
A4 B5 czy naprawiać i czy warto się odwołać do ubezpieczyciela
Według mnie mimo wszystko bardziej opłaci ci się kupić coś innego i doprowadzić do takiego stanu jak tu miałeś. Koszta części tutaj i robocizny będą raczej dość spore i nikt nie będzie patrzył na to, że auto jest mało warte. Przy takim uderzeniu to sanie plus tuleje mogą być uszkodzone, wahacze, przeguby mogły dostać, poduszki silnika itp. Dużo rzeczy o których jeszcze nie wiesz może być uszkodzonych... P.S. Pamitaj tylko, że prawnicy zawsze mówią, że masz szanse i jest coś do ugrania. Nawet jak są bliskie zeru
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Dla mnie to po prostu świszczenie turbiny. Pytanie czemu tak bardzo to w kabinie słychać. Może masz kata wywalonego? Szkoda, że nie nagrałeś też brzęczenia. P.S. Co to za wersja zegarów?
-
Metaliczny dźwięk na zimnym silniku
Nie musi. Wystarczy zdjąć wężyk z WG i podłączyć się duża strzykawką do wytworzenia podciśnienia które spowoduje dociskanie klapki do obudowy turbiny. Jedna osoba ciągnie strzykawą powietrze, a druga dodaje trochę gazu i puszcza - jak jest cisza, to wiadomo, że klapka.
-
Bex na wykończeniu
Idiota i tyle. Jedź do kogoś kto to zrobi jak trzeba.
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Można jej pomóc - jak już się upewnisz, że to klapka. Samodzielnie możesz to zrobić bez demontażu czegokolwiek jak masz zwinne ręce - ja robiłem. Zdejmujesz zabezpieczenie z nakrętek i luzujesz nakrętki (klucz nasadowy 10 z tego co pamiętam) naciągając trochę sztangę (klapka będzie bardziej dolegać i przestanie wibrować). Nie liczyłbym, że jakiemuś mechanikowi będzie się chciało to robić bez zdejmowania chociażby kolektora. W zakładach od turbin zaś prawie na pewno powiedzą, że konieczny jest demontaż turbo i regeneracja.
-
Metaliczny dźwięk na zimnym silniku
Urwana śruba głowicy? Czy na pewno chodzi ci o to co napisałeś? Bo jeżeli tak to radzę szybko interweniować. To co słychać na twoim filmie to brzęczenie napinacza plus ewentualnie pompa SAI i serwo. Skuteczne wyeliminowanie brzęczenia napinacza to wymiana na wersję starego typu bez wtyczki i wywalenie go z softu przez jakiegoś tunera.
-
Bex na wykończeniu
LPG masz do regulacji na pewno.
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Brzęczenie (cykanie) przy schodzeniu z obrotów to klapka WG - tak, miałem taki przypadek u siebie i "szpecjaliści" chcieli mi turbinę regenerować Nie słyszysz na wyższych biegach, bo szum powietrza już zagłusza. Świst (przy przyśpieszaniu) to prawdopodobnie jakaś nieszczelność w okolicach turbo/kolektor lub kolektor/silnik.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Może przewody elastyczne mają jakieś uszkodzenia wewnętrzne? Jednakże na wszystkich kołach to byłoby mało prawdopodobne.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czy ktoś mógłby podrzucić numery tarcz + klocków na tył 288mm (obojętnie jakiego producenta) jakie powinny iść do zestawu zacisków/jarzm z B7? Kupiłem coś, ale chciałbym sobie porównać wymiary dla pewności. Ogólnie jak widzę, to jest pewna różnica w wysokościach między 255 a 288, ale rozumiem, że zmiana jarzma niweluje te różnice?
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
Maty są dostosowane do danego typu fotela raczej i w teorii da się raczej przełożyć, w praktyce niezbyt, bo fotele są inaczej ukształtowane. Poza tym to temat odnośnie b6/b7.
-
Wymiana płynu chłodniczego - mała ilość spuszczonego płynu
Pewnie masz już zasyfioną chłodnicę i nagrzewicę i na nowym płynie znowu będzie gnój. Wymień jedno i drugie i zalej świeżego płynu to będzie klarownie ?
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Jak są małe to się nic z tym nie robi, bo nie powoduje to zauważalnych problemów. Poza tym nic nie sprawdzone, a ty chcesz od razu regenerować.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Nic nie trzeba wyciągać.
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
No to sprawa prosta. Nieszczelności kolektora, luźna klapka WG, grubo popękana turbina. Ogólnie te turbiny są notorycznie popękane, ale nie na tyle, że powoduje to jakikolwiek problem więc w razie czego nie daj się naciągnąć jak pseudo wymieniacz pokaże ci w środku jedno małe pęknięcie.