Treść opublikowana przez Emejcz
-
Duże rozbieżności w spalaniu miasto vs. trasa.
O kurde, tyle na autostradzie to coś znowu masz ostro nie halo w odwrotną stronę. Ja jak grzałem prawie max jakoś 225km/h to komp mi pokazywał z butem w podłodze jakoś 24 czyli realnie z 26 Wtedy to wskazówka od benzyny spadała w oczach Robię póki co test emeryta po mieście, za kilka dni się okaże co z tego wyjdzie, ale coś mi się wydaje, że mój styl jazdy po prostu totalnie nie nadaje się na miasto Jak masz interfejs od LPG to możesz mi wrzucić na priva mapki i ustawienia to zerknę mniej więcej jak to wygląda.
-
Osłona przegubu - jaka?
Słabo oj słabo. Napisałem na podstawie tego, że sam kupuję loebro. Jak ci guma pęka na środku i nie ma naprężeń to montaż nie ma na to żadnego wpływu. Można to kupować, ale żadna rewelacja to też nie jest. Może kiedyś było lepsze.
-
Osłona przegubu - jaka?
W końcu znawca z niego co nie słucha opowieści z mchu i paproci
-
Samodzielna wymiana zawieszenia ?
Nie gadaj mu, nie musi trafić od razu na zapieczone nie wiadomo jak. Miałem 2 B5 i w żadnych nie miałem problemów. Jakby było sprowadzone i od nowości nic nie wymieniane to wtedy można się spodziewać problemów. W innym przypadku śruba pod naporem młoda wyjdzie.
-
Samodzielna wymiana zawieszenia ?
I jedne i drugie wymieniam bez problemów bez kanału. Jedyne co potrzeba to ze 2 pieńki albo kilka cegieł.
-
Osłona przegubu - jaka?
Lobro jest słabe - 2-3 lata max. Inne są jeszcze gorsze... 3-4 miesiące i dziura. Kiedyś mi mechanik mówił, że ma jakieś osłony kauczukowe czy z czegoś tam innego elastycznego czy coś i one się na 100% nie rozwalą, ale są drogie.
-
Duże rozbieżności w spalaniu miasto vs. trasa.
A jakie robisz odcinki i po jakim czasie ci się na lpg przełącza?
-
Duże rozbieżności w spalaniu miasto vs. trasa.
Ano seria, seria...
-
Duże rozbieżności w spalaniu miasto vs. trasa.
Witam, dotyka mnie pewien upierdliwy fakt jak w temacie. Problemem jest duże spalanie LPG w mieście i to, że nie jestem pewien, czy tak ma być czy jednak coś jest nie halo, bo w sedanie miałem mniejsze spalanie. Fakty(pomiary z baku nie z kompa): -autostrada prędkość 80-90km/h na tempomacie - 8,3l/100km (dzisiejszy rekordowy test przy bardziej niż dziadowej jeździe na autostradzie - nie da się tak jeździć normalnie, 120km zrobiłem za 15zł ). -trasa 4 osoby i rowery na haku prędkość 80-120km/h - 10.7l/100km (jazda delikatna po wiejskich i leśnych drogach bez świateł i zatrzymań z niewielką liczbą wyprzedzań) -autostrada około 160km/h - około 13l/100km (sporo hamowań przez tiry i wolniej jadące auta lewym pasem) i gość programu -miasto z włączoną klimą - 17-19l/100km Jak widać rozbieżność gigantyczna, przy czym moje miasto to głównie jazda do pracy gdzie mam 4km i parę podwózek po 1km (na takie krótkie klimy nie włączam). Światła lub stopy na tych trasach są w zasadzie średnio co 200 metrów. Dodam jeszcze, że sam się opiekuję moją instalacją LPG w związku z tym mam ustawione przełączanie tak, że zazwyczaj w ciepłe dni przełącza mi się chwilę po tym jak ruszę. Czy takie spalanie w takich warunkach miejskich można uznać za normalne? Wiem, że to niełatwe warunki, ale sedan brał mi max 15-16 litrów i dlatego się zastanawiam... Z drugiej strony nie miał klimy. Dogrzany jest jak trzeba i zero błędów LPG i na VAGu. Chcę się ogólnie pozbyć kata, bo nie wiem czy czasem on nie dławi tego auta na niskich obrotach przy ruszaniu.
-
Ile pali Wam gazu?
Pojechałem zrobić dziś test emeryta - autostrada 80-90km. Pobiłem rekord, na 120km przejechanych od stacji do stacji najpierw w jedną stronę, a później w drugą, średnia wyszła 8,3L (komp 6.5) LPG Szkoda tylko, że w mieście pali mi 17 teraz...
-
Piszczy na łukach w lewo.
Moi drodzy, mam wrażenie, że to od momentu wymiany tarcz i klocków, a dokładnie po jakimś może tysiącu kilometrów zaczęło mi się piszczenie jak skręcam lekko w którąś stronę. Przy czym to piszczenie występuje już przy lekkim skręcie i myślałem, że to z prawej strony, ale jak otworzyłem szybę to stwierdziłem, że niekoniecznie. Nie występuje ciągle, ale co jakiś czas się pojawia. Nie do końca rozumiem co to może być, bo teoretycznie różna prędkość powinna wpływać zauważalnie na te dźwięki, a nie wpływa. Czy jadę 60 czy 160 to piszczy podobnie. Dodam, że nie mam najmniejszego bicia przy hamowaniu. Druga sprawa i może z tym powiązania, to terkot przy skręcaniu na niedużych prędkościach - np. jak jadę po rondzie to tak cały czas miarowo stuka/terkocze. Ewidentnie coś tam nie gra związanego z napędem. Jedne co może być to łożysko, przegub wewnętrzny lub, zewnętrzny. Czy ktoś ma jakieś pomysły które najprawdopodobniej? Jeżdżę już tak długo i nic się nie pogarsza...
-
Słabe światła A4 b5 - wypalone soczewki
On ma odpowiednie wcięcia aby był poprawnie zamontowany więc nie byłbym tego taki pewien.
-
Wahacze SKV
Przecież te nakrętki nie mają wpływu na zbieżność :| Zauważyłem, że te starego typu były z kołnierzami, a do wahaczy MS czy SKV dołączane są bez kołnierzy dla banana i też jest ok.
-
Słabe światła A4 b5 - wypalone soczewki
W tym temacie popatrz. Ja u siebie przerabiałem odnawianie świateł całkowite. Łącznie z polerką własnej roboty. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/226275-regeneracja-odblysnikow/page-3
-
Słabe światła A4 b5 - wypalone soczewki
Można wiedzieć jakie są koszty takiej regeneracji? Około 100zł od soczewki i soczewka jak nowa.
-
Słabe światła A4 b5 - wypalone soczewki
Regeneracja soczewki.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Twoja decyzja. Nic się nie dzieje przy tanich wahaczach. Handlarze działają na podobnej zasadzie. Wystawiają szroty za dwukrotnie wyższą cenę niż są warte, bo wychodzą z założenia, że klient będzie wolał dać więcej, bo wydaje mu się, że kupuje wtedy lepsze.
-
ADR Nagrzewnica
Przed wymianą nagrzewnicy było na pewno sucho?
-
Końcówka drążka kierowniczego
Ale z was jełopy Gwint końcówki drążka jest zatopiony w główce drążka w takiej gumie. Jak złapiesz ręką to zawsze jest tam trochę luzu przy kręceniu. Są dwa typy tych końcówek, jedna z wypełnieniem gumowym gdzie jest ten luz, a druga ze sztywnym gdzie luzu by nie było. Po co tak to wyprodukowali nie jestem pewien. Może dla ochrony sworznia przy maksymalnych skrętach.
-
AEB Cieknąca chłodnica
Ja w obu a4 jakie miałem kupowałem LORO z allegro za 130zł i zdawały egzamin.
-
AEB temperatura rosnie do 100stC po zgaszeniu silnika
Wzrost temperatury po zgaszeniu to norma. To, że osiąga aż 100 stopni lub więcej wynika z tego, że bazowo termostat otwiera się zbyt późno. Sprawdźcie jaką macie temperaturę na klimatroniku podczas jazdy. Obstawiam, że będzie 96-98 stopni. Jakby było prawidłowo czyli w granicach 88-93 to silnik nie zdążyłby osiągnąć po zgaszeniu 100 stopni i wskazówka stałaby na 90.
-
Włączający się ABS
Pedał wpada ci luźno? Jeżeli tak nie było wcześniej to ja obstawiam jakieś zapowietrzenie przy cofaniu tłoczków. Odpowietrzyłbym układ po pierwsze. Co do czujników ABS to sam je najlepiej ustaw. One chodzą luźno przód/tył. Jak masz kanał to nie musisz nawet koła zdejmować.
-
Wakacje 2016
Byłem w Gruzji w maju - dla mnie rewelacja i coś pięknego. Jednakże to nie wakacje dla francuskich piesków. Trzeba to wziąć pod uwagę. Czarnogórę mam też w planie autem.
-
Szarpnięcie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
Nie tylko poduszki silnika, ale także skrzyni na to wpływają. Ja miałem zerwane od skrzyni i po wymianie odczuwalna poprawa.
-
Gdzie Tanie Oc ?
Ja w Łodzi też miałem spory problem teraz. W tamtym roku w Proamie zapłaciłem 430zł, a w tym chcieli sk***ysyny około 3000zł Zacząłem szukać nowego ubezpieczyciela, ale się przeraziłem. Wszędzie chcieli 700-1000. No mówię jakaś kpina. Najtaniej okazało się w TUW'ie na Swojskiej, swoją drogą ciekawe jest to, że jak wyliczałem TUW u agentów to wychodziło mi 660, a jak zrobiłem to w siedzibie to zapłaciłem jakoś około 530.