Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. HAHHAHAHA lol
  2. Przy poprawnej pracy układu chłodzenia temperatura nie wzrastałaby do takich wartości, gdyż: -po pierwsze działa termostat -po drugie przy otwartym termostacie i szybkiej jeździe działa pęd powietrza odbierający ciepło z chłodnicy Jako iż twierdzisz, że wymieniłeś pompę wody to: Jeżeli grzeje ci się podczas jazdy to winowajcą jest cały czas termostat - nie patrz na to, że wymieniłeś już dwa razy. Jeżeli grzałoby się na postoju to wiskoza nie załącza. Termostat otwiera się według mnie za późno i teoretycznie to powinno rozwiązać kwestie temperatury. Pamiętaj, aby przed jego zamontowaniem sprawdzić na sucho czy w ogóle się otwiera w wodzie. Jednocześnie bądź świadom, że to też nie da 100% pewności. Na własnym doświadczeniu mogę powiedzieć, że termostaty mają różne dziwne wady które wychodzą dopiero pod ciśnieniem i temperaturą w układzie chłodzenia. Czasami może się nie otwierać pod ciśnieniem. Co do podejrzenia ubywania przez zaworek to metoda na weryfikacje prosta - 10 cm węża ogrodowego i butelka doczepione do zaworka. Załączasz to, jedziesz się przejechać i masz odpowiedź czy tamtędy ucieka.
  3. U siebie wymieniłem wentylator wraz z opornica, bo mi się całkowicie zawieszał stary i miał zużyty komutator. Jeżeli chodzi o te samoistne zmiany prędkości obrotów to czytając i obserwując swoje auto, to rzeczywiście powinno tak być gdy auto złapie już trochę ciepłej temperatury. Znalazłem jednakże opinie, że powinno się to tak zmieniać tylko wtedy gdy jest włączony tryb auto, a u mnie i bez auto tak to działa. Osobiście nie drążę dalej sprawy - jest jak jest i można się przyzwyczaić.
  4. Emejcz odpowiedział(a) na mat2 temat w Audi A4 B5
    Wygłuszenie komory ma bardzo duży wpływ na hałas w środku, ale tylko jeżeli chodzi o to co się dzieje pod silnikiem - na świsty powietrza nie. Miałem sedana i był bez wygłuszenia w ogóle i różnica w porównaniu do obecnego jest po prostu kolosalna.
  5. Dasz, bo ten odblyśnik od soczewki jest mały i nic się nie rozkleja. Długie szczypce będą pomocne do zdjęcia blaszek. O ile nie masz dwóch lewych rąk to spokojnie sobie poradzisz.
  6. To raczej normalne, że na wolnych leci wolno Pomyśl co by było pryz 6 tys. obrotów jakby na wolnych leciało szybko.
  7. Wyciągnij je, wyczyść i napchaj nowego smaru. Ja daje textara takiego, bo nie spływa. Co do gumek itp. to musisz popatrzeć, żeby ci pasowały, bo czasem te do prowadnic nie chcą pasować. Ja do siebie kupowałem jakieś najzwyklejsze i pasowały. Wypychałeś i wpychałeś tłoczek bez problemów? Jest jeszcze opcja, że się tam zapowietrzyło.
  8. Na tłoczek jest specjalny smar - kup sobie, tubki po 5zł. Pamiętaj tylko, że tłoczek z tyłu może być wkręcany i to, że nie będzie się chciał wcisnąć nie znaczy, że jest zapieczony. Jego trzeba dociskać i wkręcać.
  9. Emejcz odpowiedział(a) na michu123 temat w Audi A4 B5
    Ja do AEB kupiłem z allegro za 100zł LORO i działała dobrze
  10. Uszczelka nie zawsze daje takie "popularne" objawy. Sprawdziłeś czy węże są twarde? Co do ciśnienia, to weź sobie korek sprawdź i wymień, bo on ma za zadanie upuszczać ciśnienie, a często się zdarza, że jest niesprawny. Zimno możesz mieć w środku choćby dlatego, że przycięły się klapki klimatronika i nie puszcza ci ciepłego - sprawdź.
  11. Hmm skoro mówisz, że uszczelka wymieniona to: -sprawdź czy węże na króćcach nagrzewnicy dobrze dolegają - dać możesz opaskę dodatkową - bo one mogą niedolegać i zasysać lewe powietrze. -nagrzewnica febi koło 50-60zł. Wymiana samemu 1 raz to cały boży dzień. Mechanicy biorą około 300-400zł za wymianę. -nagrzewnicę spróbuj przepłukać wężem ogrodowym w obie strony
  12. To nie woda. To bulgotanie w nagrzewnicy. Prawdopodobnie uszczelka pod głowicą już nie trzyma za dobrze, lub jest w którymś miejscu wygnieciona. Sprawdź sobie jak masz zimne auto to przygazowuj je tak na postoju kilka razy i się wsłuc**j - tylko nie na duże obroty, najlepiej słychać pomiędzy 2-3 tys. w benzynie, w dieslu pewnie tak do 2,5 tys. Jak się zrobi ciepło to już tego nie usłyszysz. Mam to samo i to na 100% nagrzewnica. Możesz spróbować odpowietrzyć, ale obstawiam, że i tak się zapowietrzy znowu. Nie sugeruj się tym, że nie ubywa płynu i nie przybywa oleju. Bo w tych autach uszczelka może dopiero dać o sobie wyraźnie znać po 50 czy nawet 100 tys. km.
  13. Widzę z tymi przekaźnikami awaryjnych/kierunków to popularny problem. U mnie siadło parę dni temu jak zgasło mi auto przy przełączaniu na gazie - kierunki nie działały w ogóle. Dziś się wkurzyłem i zacząłem walić w ten przycisk od awaryjnych i zaczęło działać.
  14. Myślicie, że jak w ogóle nie zapalają się awaryjne ani kierunkowskazy to też wina tego przekaźnika? Sam sobie odpowiedziałem - tak.
  15. Nie może, a jednak jest. Nie każde 1.8t jest takie samo, a i rozbieżności na zdjęciach mogą być. Tego się po prostu fizycznie nie da ustawić aby było równo, bo źle jest znak nabity na górze.
  16. Prędzej klapki od klimatronika się nie otwierają.
  17. Też jestem ciekaw SKV chociaż z MS jestem zadowolony.
  18. Emejcz odpowiedział(a) na lukaszek13ns temat w Audi A4 B5
    Ja mam chińczyka za 100zł od ponad roku i jest git. Ori miałem też niesprawne - w ogóle nie zasprzęglało i podobnie jak wyżej grzało się w korkach auto. Chińczyk jest wystarczający. Jedyny jego mankament to, że zaraz po odpaleniu auta musi się rozruszać, bo hałasuje, ale jak parę minut pochodzi to już go nie słychać i jest jak na ori. I weźcie pod uwagę to, że jak ori się kręci lekko to wcale nie znaczy, że jest sprawne! Ono się będize kręciło, ale auto i tak się może grzać na postoju, dlatego, że zasprzeglanie wisko działa bardzo stopniowo. Na postoju wystarcza aby tylko trochę sie zasprzegliło i już wystarczająco c hłodzi. Bardzo rzadko się zdarza taki gorąc, aby wisko zasprzęgliło się tak aby było je mocno słychać.
  19. Jak masz dużo gazu w zbiorniku a przełącza, to butle na wstecznym można wykluczyć. Opcja druga to spadek ciśnienia na reduktorze wynikający z: -zużytego reduktora - wymaga regeneracji -źle dobranego reduktora - za słaby do mocy auta -źle wyregulowanej instalacji
  20. Wedle zdjęcia 3 i 4 jest poprawnie. Ten typ tak ma.
  21. Jedno tylko powiem - nie kupujcie cienkich. Każde dobre byle nie za cienkie. Kiedyś na szybko kupiłem w sklepie skody takie zwykłe kable - goście oczywiście mówili, że będą dobre. Nie mogłem na nich odpalić auta i myślałem, że coś jest grubszego walniętego, a okazało się, że grzały się strasznie i były po prostu za cienkie. Po użyciu innych kabli odpaliło od razu.
  22. Tak jak pisałem wcześniej - 90zł od sztuki. Może gdzieś jest taniej, ciężko powiedzieć. Zakładów które się tym zajmują jest jak na lekarstwo.
  23. Mają... właśnie u siebie zamontowałem. Ja gadałem z tym Hubertem to tylko pytał o mocowania odbłyśnika i na tej podstawie mi wysłał. Właśnie zamontowałem i u mnie efekt wygląda tak Zdjęcie dość słabe i niestety z przodu już jasno, ale widać różnicę w zasięgu i jasności światła choć moje odbłyśniki nie były w tragicznym stanie.
  24. A pewien jesteś, że dobrze ci się nagrzewa i to nie termostat?
  25. Jak się jeździ na oparach paliwa w baku, to miesza się to z woda, bo przecież w środku zbiornika woda się też skrapla i stąd później zamarza.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.