Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To dziwna wersja, ale nic, wklej screen z VCDSa z oknem po wejściu do modułu m-ce, tak żeby było widać numer sterownika i kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moduł F czyli High z B6, tu nie ma co adaptować. zostaw to i nie ruszaj. Dodatkowo masz VCDS-Lite więc jeśli nie jest "aktywowany" to nie zrobisz wielu rzeczy.

wszelkie adaptacje związane ze światłami zaczęły się dopiero w modelu B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekowści popatrzyłem sobie. mogę zrobić ewentualnie to podstawowe kodowania typu zmiana na skandynawskie, USA, Kanadę. adaptacje mogę ewentualnie robić z Coming/Leaving Home, w sensie czasu i przyciemnianie świateł stopu. A wiesz coś może o kodowaniu spoza listy, która się pojawia przy kodowaniu świateł. są tam w ostatniej pozycji Rest of World, USA, Canada, ale są też z numerami 5,6,7, pytanie jak one działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej  Pomożesz????mam problem założyłem wlacznik auto z końcówką D modul jest L audi a4 b7 wersja hight poprzedni wlacznik był z C.lusterko jest z 511 z czujnikiem zmierzchu. Po wlaczeniu wyskakuje mi taki błąd Czy coś we wlaczniku muszę zmieniać??? Ten błąd wyskakuje mi jak zakoduje czujnik i tylko w pozycji auto.na fisie 

Wlacznik świateł z końcówką  D

PIN 7 I 16 MOSTEK DO 32/29MCE

Włącznik Drl/clh

pin5 masa

pin3 Aktywacja drl pin 30

pin7 Aktywacja Clh pin 24

Pin 4 i 8 do pinu 20 m-ce

Lampka podsufitowa 

Pin1 do 6 pinu 

Pin6 do pin2 w lusterku

Pin 11 do pinu 32/14 mce

Lusterko

Pin 1 zasilanie z bezpiecznik 31

Pin 2 masa

Pin 3kostka mce 23/2 po biegu wstecznym

Pin4 i pin 5 lusterka zew

Pin 6 podlaczony do pinu 1 w lampce pod.pinu 11 i 1 nie bylo musialem dokładać. Zerkniesz na to bo mam błąd i nie wiem co dalej.dczy cos zle zrobilem.blad wyskakuje po aktywacji czujnika na to się wywala blad tylko w pozycji auto .

20211018_154815.jpg

20211018_150401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lusterko z b6 511 tylko z czujnikiem zmierzchu nie zakładałem czyli muszę ogarnąć czujnik deszczu????Tak nie zadziała???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na MCE z B7 bez czujnika deszczu nie ruszy. Czeka cię wymiana szyby pod duży uchwyt i lusterka. Chyba że będziesz rezał i liczył że wyjdzie na tej szybie co teraz masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info A podlaczenie jest ok????czyli będzie działać fotochrom wewnątrz i tylko tyle oraz wlacznik drl .aby odpalić  coming Home i auto potrzebuje czujnika deszczu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być czujnik co do połączeń nie mam teraz czasu prześledzić czy jest ok, ale pewnie masz wszystko podłączone jak pod b6. Jutro na to zerknę jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielki jak będziesz miał chwilę to zerknij będę wdzięczny :hi:nie jestem pewien polaczenia z lampki podsufitowke 11 pin podłączyłem pod 14 nie wiem czy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dolożę czujnik deszczu to powinno być ok sprawdź tylko mi polaczenia jak będziesz miał czas będę wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak masz pewne niezgodności gdyż pomieszałeś instalacje zB6 i B7.

Po pierwsze lusterko z B6 na mały uchwyt nie zadziała w B7. musi Być lustro z B7 plus czujnik światła/deszczu.

W B7 nie ma połączenia pinu 11 z lampki podsufitki z MCE (to połączenie jest realizowane z czujnika deszczu i działa inaczej niż w B6)

 

Poniżej masz uproszczony schemat co i gdzie trzeba podłączyć żeby było dobrze.

 

Audi A4 B7 - Lusterko fotochrom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zanim zacznę grzebać i sprawdzać, czy brak komunikacji z modułem MCE (zbyt dużo błędów połączenia) i to samo z modułem kierownicy może być ze sobą połączone? Wszystko w aucie działa bez problemu ale połączyć się z tymi modułami za nic nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to diagnoza idzie przez moduł komfortu - w sensie że vcds po linii K komunikuje się z modułem komfortu a on po can convienience z modułem kolumny i mce

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna kiery jest także pod k-line ale również podpięta pod can napęd/trakcja . Tu jest schemat

Edit:

I z tego co widzę też pod can komfort (J527)

AudiA4CANBus_Vernetzung.png

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banan napisał:

Z tego co pamiętam to diagnoza idzie przez moduł komfortu - w sensie że vcds po linii K komunikuje się z modułem komfortu a on po can convienience z modułem kolumny i mce

To by miało sens bo mam MK z A3, niby te same numery ale jednak będę musiał z A4 poszukać :/

Chyba że sknociłem coś w kodowaniu MK, muszę się mu przyjrzeć, bo z MCE czasami jakby coś zaskoczy i odczyta mi numer modułu ale potem jest zawias i błąd, a z modułem kierownicy nic.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...