Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Raz zadziała od razu, ale nie bez powodu napisali w instrukcji, że może się zgubić i będzie trzeba programować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieralem klucze swoje dziesiątki razy, zmieniałem baterie , pilot nawet leżał rozebrany tydzień bez baterii , zawsze działał bez uczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Posiadam jeden "scyzoryk" i chciałbym dorobić sobie drugi. Problem w tym że ten pilot co mam ma nr 4D0.837.231A (czyli 433 MHz) a pompka w bagażniku ma nr 8D0 862 257 B (czyli 315MHz) i to działa ze sobą. Więc jakiego pilota potrzebuję dokupić? Możliwe żeby centralka 315 MHz działała z pilotem 433 MHz? A może w spisie centralek na pierwszej stronie jest jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis kodów OE jak już pisałem jest zbiorem poszukiwań, zaznaczałem też, że mogą być tam wynikające z tego błędy.

W Twoim przypadku możliwe też jest, że klapka na pompce pochodzi z innej pompki albo wnętrzności pompki czy pilota zostały przełożone z innej obudowy.

Innych pomysłów nie mam.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


możliwe też jest, że klapka na pompce pochodzi z innej pompki albo wnętrzności pompki czy pilota zostały przełożone z innej obudowy

Tak też sobie pomyślałem, tylko jak teraz sprawdzić na jakiej faktycznie częstotliwości to działa? Są takie urządzenia, które po przyłożeniu do pilota i naciśnięciu guzika pokażą na jakiej częstotliwości pilot wysyła sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe też jest, że klapka na pompce pochodzi z innej pompki albo wnętrzności pompki czy pilota zostały przełożone z innej obudowy

Tak też sobie pomyślałem, tylko jak teraz sprawdzić na jakiej faktycznie częstotliwości to działa? Są takie urządzenia, które po przyłożeniu do pilota i naciśnięciu guzika pokażą na jakiej częstotliwości pilot wysyła sygnał?

sa testery pilotów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy Panowie, mam w tej chwili jeden kluczyk (scyzoryk) i niestety nie działa pilot

wiem że jeden kluczyk to kiepski pomysł i tak czy inaczej powinienem ogarnąć sobie drugi ale zanim to zrobię chciałbym żeby chociaż ten działał tak jak powinien

rozebrałem go i poniżej wrzucam foto jak to wszystko wygląda - chyba wszystko jest tak jak powinno (baterie są sprawne bo wymieniłem żeby się upewnić czy to nie to)

IMG_1585.jpeg

IMG_1587.jpeg

IMG_1586.jpeg

IMG_1588.jpeg

pytanie - co muszę zrobić aby pilot zadziałał? czy muszę mieć drugi kluczyk czy da radę z jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6

Sprawdzałes metodę 1 tam opisana?

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Edytowane przez prezesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam w pierwszym poście poszerzony spis POMPEK i ich numery.

Teraz spis zawiera chyba wszystko: Audi 80, 90, 100, 200, A3, A4, A6, A8. VW Golf, Vento, Polo, Passat.

W razie pytań jak kodować pompki z pilotem IR (podczerwieni) to nie wiem. Wszystkie dane pochodzą z wymienionej w 1 poście strony. Metody kodowania pompek i pilotów są sprawdzone dla pompek 8L0 i 8D0, za inne nie odpowiadam ani nie wiem czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj dodać kluczyk pilot o odznaczeniu oznaczeniu 231K 433,92 z 2006 r i d*pa , bateria na pewno działała wiec nie wiem teraz czy pilot nie działa czy nie da się takiego przypisać bo ja nim napisane było też A6/TT nie mialem czasu sprawdzić w vag czy daje sygnał w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ori kluczyk ma numer 4D0 837 231 A - 433,92 MHz i działa bezproblemowo. Próbowałem dodać do pompki kluczyk o numerze 8Z0 837 231 D - 433.92 MHz (według opisu wychodzi na to, że pochodzi od A4 B6) tym sposobem --> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39707-all-b5-dorabianie-i-kodowanie-kluczyka/ i zonk. Pytanie czy jest inny sposób na dodanie tego kluczyka czy też od B6 nie da się do programować pilota do pompki od B5 mimo, że nadaje na tej samej częstotliwości? Z tego co się orientowałem to VAGiem nie dodam pilotów do pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z okolic Gliwic, który w swej nieopisanej wręcz uprzejmości mógł wydobyć kod PIN w jakiejś promocyjnej cenie?

Muszę dorobić kluczyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działał ktoś w drugą stronę? Wyłamali mi zamek i teraz chciałbym kupić wkładkę na allegro, ale czy da się ją dopasować do kluczyka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działał ktoś w drugą stronę? Wyłamali mi zamek i teraz chciałbym kupić wkładkę na allegro, ale czy da się ją dopasować do kluczyka??

Jasne ze tak sa ludzie co sie tym zajmuje w szczecinie znam takich kilku a u ciebie musisz poszukac

Dzisiaj pytałem znAjomego o odrobienie wkładki jezeli jest oryginalny kluczyk od nowej wkładki to przerobienie jej na nasz kluczyk 50 zł a jak nie ma kluczyki to 100 zł

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Edytowane przez prezesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jaki macie sposób na wyciągnięcie pestki ze scyzoryka ? Powoli zbieram się do rezania od podstaw zestawu licznik+klucze+pompka i na próbę chciałem wyciągnąć pastylki ( ID48 ) ze scyzoryków. Problem w tym, że za cholerę nie chcą wyjść :kwasny: Czym je podważyć, może prysnąć jakimś odtłuszczaczem ? Próbowałem małym imbusem aż do momentu kiedy zaczął się giąć :huh: . Co do vag commander to macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę ? Na razie tyle, jak zacznę sie bawić to pewnie będzie więcej pytań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij plastiki otaczające pastylkę i wtedy łatwiej jest wyjąć.

Co do vag k+kan commandera to brałem ten http://www.motodiagnostyka.com/product_info.php?products_id=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny i przydatny, ale napotkałem na mały problem... Mam pompkę 8D0.862.257 E i założyłem ori alarm (kompletna ori wiązka) przy kodowaniu VAG pokazuje mi tylko niektóre wartości, jak wpisze wartość jaka mnie interesuje to dzieją się nieprzewidywalne rzeczy.... Czy jest możliwe, że pompka nie wszystko obsługuje? Próbowałem robić krok po kroku np po aktywacji alarmu chciałem dodać sygnał syreny zamknięcia drzwi i przetwanie obwodu tylnych szyb (avant), Niestety nie działa... Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś pisałem a może nie, nie daje się o tak wpisać czegokolwiek czego się np. nie ma, albo kodu, który wymaga najsampierw wpisania innego.

Podaj konkretnie przykład bo tak to ogólnikowo ciężko coś ustalić.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaleś o tym wcześniej i mialem to na uwadze... Włożyłem ori wiązkę od avanta, zmieniłem tylne boczne szyb na te do podłączenia alarmu. Alarm aktywowałem i działa. Chodzi z kodem 13130 taki jaki miała pompka jak ją kupiłem, chciałem do tego kodu dodać jeszcze wartość odpowiadającą za sygnał alarmu zamknięcia drzwi i stłuczenie tylnych bocznych szyb... Jak dopisuje te wartości to alarm głupieje, nie chce mi otwierać autka... Jak wchodziłem VAG(pełna wersja) to pokazywało mi kilka wartości ale nie tych które chciałem dopisać? Czy pompka obsługująca alarm może obsłużyć każdą przypisaną funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...