Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

"Charakterystyczną wielkością dla mechanizmów Torsen jest współczynnik TBR (Torque Bias Ratio). Współczynnik ten obrazuje proporcję momentu jaki mechanizm jest w stanie przekazać na oś o większej przyczepności w stosunku do osi drugiej np: TBR 4:1 oznacza, że na oś o większej przyczepności może trafić 4 razy więcej momentu. Współczynnik ten dla różnych typów może wynosić...."

czyli tak jak mowie os przednia nie powinna stanac zupełnie.. wiec cos nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego filmu ten wspolczynnik zostal przekroczony i tym samym torsen zachowuje się jak normakny mechanizm różnicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze nie zależnie od podloża przednie kola zawsze sie zakręcą no nic moj błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film tego użytkownika z rolkami to jeden z kilku, poszukajcie jest tam jeszcze filmik jak stawia jedno koło na podnośniku i z niego zjeżdża :)

Swypnięte z S2 przez TapaTalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak slaby jest haldex + EDS

żal patrzeć, jedno koło w górze ie EDS już sobie nie radzi aby wyhamować to koło na tyle aby inne miały moment wystarczający na podjazd pod górke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Haldexa i EDSu.

Gdyby pojechal prostopadle bez problemy by sie wygrzebal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na przymrozku polatałem sobie bokiem, fajnie sie kontroluje poslizg na takiej czarnej ulicy zmrożonej(0,-1):jerk: Jak miałem zwykłe Quattro to ni cho.lery nie szło tak łatwo:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos szczególnie ślisko wczoraj nie było, ale powiem wam że nie musiałem jakos bardzo mocno wkręcać w obroty, nawet 3tys nie przekroczyłem żeby postawic bokiem:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pojezdzilem sobie po błotku.

Zmieniłem koła na zimowe i była okazja bo sniegu jak nie ma tak nie ma.

Obok mnie po tej samej drodze goscie jezdzili samurajem.

Ale mieli gęby rozdziawione gdy smigalem dookoła nich :polew::polew::polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co autor tego filmu mial na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrzy ruscy...

---------- Post dopisany 12-01-2014 at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2014 at 17:38 ----------

tomasz jedna rzecz ryje mi banie ciagle...

jakie oznaczenia mialy dyfry od V8 z ktorych brales torseny... chodzi o to ze nigdzie nie znalazlem info zeby byly jakiekolwiek skrzynie w V8 ktore mialy przelozenie 35/9, chyba ze kolnierz od walka atakujacego przeszczepiales z dyfra b5tki?

---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

mam info o jednym dyfrze na sprzedaz ale za 9 stow ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie załamuj mnie ....

Przeciez pisalem ze wieniec przekłada sie z właściwego mechanizmu roznicowego na Torsena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze trzeba wiedziec jak to poprawnie zrobić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...