Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Historia naszych nicków


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

hey :th:

Ja znowu nie lubię Windowsa :bicz2: i jego przeglądarki IE która jest niesamowicie zagrożona atakami.

A za to najlepiej czuję się w LINUXie dystro SuSe :dance:

dlaczego Mozilla

Bo w linuxie mamy kilka tysięcy programów do zainstalowania na jednej płycie, (windoza daje nam system nieciekawą przeglądarkę i chyba tyle? bo więcej to trzeba dokupić za kase lub wgrać free soft który jest naszpikowany szpiegami i innym plugastwem przez nieszczelny sysytem operacyjny wyciągającym z naszych kompów dane.... i co ważne naklejkę na obudowę kompa za ponad 300PLN )

LINUX jest Systemem darmowym i podczas instalacji podstawowej mamy wgrane kilka set programów od edytora tekstowego OpenOffice do jakiś potrzebnych do wykonania galerii fotograficznych no i dostajemy kilka przeglądarek Operę, FireFoxa, Koqueror itd.. i oczywiście na początku dostawałem Mozille dzisiaj zmienili nazwę na SeaMonkey.

A mozillka pozostała mi w pamięci bo napisałem w edytorze HTML pierwsze moje strony internetowe i w pracy na serwerze była :> ale to były czasy :naughty:

PS Na tym forum jakoś nie spotkałem do tej pory kogoś by logował się z Linuxa :mysli:

linux = bezpieczeństwo w sieci

Pewnie, są wirusy na Linuksa. Ale porównajmy liczby. Według opracowania "Analysis linux = bezpieczeństwo w sieci of the Impact of Open Source Software" autorstwa dr Nic'a Peeling'a i dr Julian Satchell

"Jest około 60000 znanych wirusów dla Windowsa, około 40 dla Macintosha, około 5 dla komercyjnych wersji UNIX'a i może 40 dla Linuksa. Większość z wirusów na Windowsa nie jest zbyt ważnych, ale wiele setek z nich spowodowało wiele zniszczeń. Dwa lub trzy wirusy na Macintosha były na tyle rozpowszechnione, że można je uznać za ważne. Żaden z UNIX'owych ani Linuksowych wirusów się nie rozpowszechnił – większość było ograniczonych do laboratorium

20978

linux = bezpieczeństwo w sieci

Soory za wykład alle propaguje wolne opragromowanie :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer, to po angielskiemu ulotka, szczerze to nawet nie pamietam kiedy mi to do glowy przyszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3xter, hmm ksywka od "Laboratorium Dextera" na Cartoon Network. :)

Jako, że jestem informatykiem (i maniakiem komputerowym) to literę e zastąpiłem cyfrą 3 w słowie Dexter (z "kewl slangu").

Pozdrawiam

D3xter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę troche nadrobić nieobecność na forum, więc w różnych tematach piszę:) Skąd mój nick? Historia jest prosta - DJ dlatego, że lubię i wykonuję taką pracę, a Kill wzięło się z takiej funkcji na mikserze, zresztą nieważne;D Tak już zostało i dobrze jest;D

Przy okazji uzupełnij profil

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak u większości, przy zakładaniu skrzynki wszystkie nicki były zajęte, (a, że skończyłem prawo to wymyśliłem lex-prawo, par-paragraf i tak wyszedł lexpar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick jest z tąd moja córcia jak zaczynała mówić to zrobiła sobie zamiast rysiek to ilo i tak zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick się wziął jak łatwo się domyślić od mojego imienia. Jak byłem mały dziadek na mnie mówił Krzysio, te 133 to z tąd, że lubię liczbę 13, a gdy się logowałem na różnych stronach to krzysio13 było już zajęte i dodałem sobie 3 od dnia urodzenia i tak powstał mój nick krzysio133.

Pozdrawiam

Krzysio133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaolin, kazdy napewno widzial ten stary film o klasztorze, Tam gdzie lataja i fruwaja ...

Nazwa doslownie oznacza Maly Las z jezyka chinskiego, nick powstal poprzez moje dosc dlugie zainteresowanie tematyka Martial Arts a w szczegolnosci Kung Fu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1szej albo 2giej. W każdym razie przed komunią. Ale wtedy to były czasy Bathorego Slayera i Venomu....

Morgoth to niemiecki zespol metalowy,wiec nie sciemniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim przypadku bylo tak - gdy bylem malym szkrabem ktory dopiero uczyl sie mowic nie potrafilem wymowic swojego imienia :) I zamiast Maciek mowilem makuk :) a zeby skrocic pisownie tego wyrazu pisze go przez "Q" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

PS Na tym forum jakoś nie spotkałem do tej pory kogoś by logował się z Linuxa :mysli:

Jak to nie?

Sam uzywam SuSE (opensuse 10.2, vide: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,11963.msg146394.html#msg146394 ) w domu, ale ze najczesciej pisze na forum z pracy, to loguje sie z SUNa.

Kiedys tez widzialem pod awatarem naszego admina Hack'a logo suse :th:

Niestety, obecnie w delegacji mam lapacza z winzgroza (tez uzywam czasami), wiec czasami (sporadycznie) moze pojawic sie logo windowsa.

pozdrawiam i koncze dyskusje na ten temat, bo zaraz dostane ostrzezenie, ze robie OT.

AFAIR kiedys byla nawet sonda i temat, kto uzywa jakiego systemu i przegladarki, jak chcesz, to poszukaj i odgrzej...

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam Suse (i OpenBSD ale nie tak często).... i też tą wersje.. co do histroii nicka.. to nie wiem skąd się wziął ten mój nick.. jakoś tak.. normalnie mam inne pseudo (wszyscy wołają na mnie rysiu... niektórzy myślą że mam nawet tak na imie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na wyjeździe snowboardowym nie mogłem przypomnieć sobie, jak nazywa się pewna firma produkująca deski SNB... Wiedziałem, że związana z jakimś gazem więc głośno jechałem przez skojarzenia... Neon, Xenon, Azot, Freon... Już dalej nie musiałem nic mówić, Freon zostało.

... a chodziło o firmę "Nitro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo prosty nick: nazwisko:woś, więc każdy mówi na mnie wosiek a jedynka dlatego bo samo wosiek było zajęte:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...