Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Tak auto wygląda na nowym setupie. Przez czarny kolor felgi wyglądają na 16' ale póki są w dobrym stanie to nie planuję ich malowania.

thumbnail_image0.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 16:58, Rumaq napisał:

Póki co zostaje ale docelowo będę chciał wrócić.

Ogarnąłeś te stuki? MTS ogólnie słaba jakość:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiony jestem na wizytę bezpośrednio u nich w warsztacie ale dopiero pod koniec kwietnia. Ciekawy jestem co wtedy powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje, że wizyta będzie możliwa w maju (mowa o zawieszeniu MTS). Dostałem również prośbę, aby podesłać im datę z amortyzatorów. Przy okazji majówki wpadło mycie aut oraz przygotowanie lakieru pod wosk i sam wosk.

IMG_5686.jpg

IMG_5680.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem mikrostyk klapy, ponieważ jeden nie działał. Udało się również zamontować tylną półkę od s4. Boczki z uchwytami planuję wrzucić, przy okazji oklejania podsufitki.

image_6483441.JPG

image_123923953.JPG

image_1239239535.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mała rzecz a cieszy. Niestety jeszcze nie funkcjonalna, bo jak wspomniałem wyżej dopiero będę wymieniał słupki na te z uchwytami. Słyszałem, że lubi coś pęknąć, dlatego chce to zrobić przy okazji wymiany podsufitki i oklejania słupków, żeby nie ściągać kilka razy. Nie ma co kusić losu.. :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie skrzywiły mi się przednie tarcze, więc postanowiłem zakupić nowy komplet. OZ poddały mi się już dwa razy, dlatego trzeba spróbować czegoś innego. Wybór padł na zestaw tarcze + klocki brembo. Zobaczymy jak to się będzie spisywało. Zestaw zamontowany wczoraj.

thumbnail_image0bbb.jpg

brembo.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rumaq napisał:

OZ poddały mi się już dwa razy, dlatego trzeba spróbować czegoś innego.

Bicie tarczy względem piasty sprawdzałeś po montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem sprawdzenie i dostałem info, że winne były tarcze. Napisałem, że OZ poddały się dwa razy ale chodziło mi o dwa auta. W poprzedniej B8 (to już kilka lat temu) no i teraz w B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas zrobić rozrząd i porządek z układem chłodzenia. To drugie było trochę podrutowane przez poprzedniego właściciela, jednak teraz wszystko będzie zrobione tak jak fabryka przykazała.

3.jpg

1.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś.... jakbyś kiedyś chciał sprzedać to auto, to ja reflektuje mocno. Kawał dobrej roboty ... Szkoda żeby ktoś to kiedyś zmarnował. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku! Jeżeli kiedyś w przyszłości będę sprzedawał to na pewno puszczę info na forum. Coraz więcej osób raczej docenić takie inwestycje, uważa to za głupotę i wrzucanie pieniędzy w "starego trupa". Każdy ma swoją wizję auta, jednak z mojej strony na punkcie B5 jestem perfekcjonistą i chcę żeby wszystko było zrobione jak fabryka przykazała na możliwie najlepszych częściach, a zastosowane modyfikacje nie przesadzone i robione ze smakiem :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się na trochę wyrwać do drugiego domku i zabezpieczyć B5 na nadchodzące miesiące. Po przygotowaniu powierzchni, wpadł Soft99 Fusso.

image_50424065.JPG

image_50397185.JPG

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid masz jakiś sprawdzony środek który możesz polecić do gumowych ramek wokół szyb drzwi? Wiadomo jak wyglądają po 20 latach.

Chciałbym aby nabrały czerni i efekt żeby utrzymał się dłużej niż do pierwszego deszczu.

Smalcowałem ostatnio Sonaxem. O ile plastiki nabrały czerni to na gumie śladu nie ma że było coś robione, pomimo iż producent podaje, że nadaje się też do gumy.

IMG_20211015_102841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzysiek_f napisał:

Dawid masz jakiś sprawdzony środek który możesz polecić do gumowych ramek wokół szyb drzwi? Wiadomo jak wyglądają po 20 latach.

Chciałbym aby nabrały czerni i efekt żeby utrzymał się dłużej niż do pierwszego deszczu.

Smalcowałem ostatnio Sonaxem. O ile plastiki nabrały czerni to na gumie śladu nie ma że było coś robione, pomimo iż producent podaje, że nadaje się też do gumy.

IMG_20211015_102841.jpg

Gumy mam w dobrym stanie, więc nie musiałem nic stosować. Ciężko podpowiedzieć ale może preparat od opon się nada? Może ADBL Tire Dressing lub coś podobnego, ale tutaj ktoś mądrzejszy w tym temacie by się musiał wypowiedzieć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma to zupełnie inny material jak plastik, nie zregenerujesz jej w żaden sposób, jak ma pęknięcia czy przetarcia, to niestety niczym tego nie zakryjesz. Możesz jakichś cleanerów poszukać ale jak wcześniej napisałem, jeżeli guma jest już zwyczajnie stara i zniszczona od słońca to nic nie zrobisz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tych gumowych ramek używam dressingu do opon. Jak się dobrze dotrze, to guma robi się czarna ale nie błyszcząca. Nie jest to efekt permanentny, ale według moich obserwacji dressing do opon leży dłużej niż do plastików. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 09:36, krzysiek_f napisał:

Czym odnowić/zaimpregnować gumowe zmatowiałe ramki drzwi?

IMG_20200924_075649.jpg

Popękane na szczęście nie są tylko mocno wyblakłe. Słabo to wygląda, szczególnie na tle osłony słupka B który jest w czarnym połysku.

Spróbuję ze specyfikiem do opon.

Dzięki Panowie za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysiek_f napisał:

Spróbuję ze specyfikiem do opon.

Całkiem niedawno miałem rozmowę z facetem z sympatycznego komisu na temat jak radzić sobie z takimi elementami i także polecił mi specyfik do opon, konkretnie ten poniżej. Jeszcze nie testowałem, ale na pewno będę, bo widziałem efekty i wyglądało to dobrze :)

Meguiars_Endurance_Tire_Gel_473ml.png

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...