Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 25.07.2017 o 21:24, Adam-Lewian napisał:

Andrzeju - wyprowadzając Cię z błędu - przykładowo nr OE klocków dla pierwszego lepszego B6 z kodem PR 1LB to 8E0 698 151 K a zamiennikiem tego OE jest FDB1323 ;)

 

kross jest błedny

Edytowane przez Dev

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 587,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Jakby co polecam Klocki Ferodo DS Performance w połączeniu z tarczami Rotinger nawiercanymi (wzór T3) :)
Heble w seryjnymn rozmierze przeżyły pojeżdżawkę na torze Kielce w mojej ciężkiej krowie, hebla starczało do samego końca - zero efektu fadingu, zero smrodu po zatzymaniu... Na codzień do miasta też jest super i nic a nic nie piszczy.
Więcej napisałem w moim temacie, strona 3.:
https://a4-klub.pl/topic/366550-s4-b6-42-bbk-bardzo-czarny-avant/?do=findComment&comment=5146793

 

Edytowane przez pawelosinski83

Opublikowano

W dwóch autach próbowałem i nie wytrzymały :decayed:

No ale ja jestem mordercą hamulców także nie dziwota :D

Opublikowano
Dnia 28.07.2017 o 10:16, Adam-Lewian napisał:

W dwóch autach próbowałem i nie wytrzymały :decayed:

No ale ja jestem mordercą hamulców także nie dziwota :D

Tarcze Rotinger ?

Opublikowano

Tak

Opublikowano

koledzy doradzicie mi jakie tarcze i klocki założyć do mojego avanta z przodu mam tarcze 320 a z tyłu 288 a chce cos zależyc skutecznego bo auto ma obecnie 170km a chce poprawić program na więcej a z powodu tego ze jeżdżę szybko to potrzebuje dobrego hamulca a teraz po trasie na Chorwację zaczely mi bic tarcze przod i tyl pewnie sie przegrzaly i skrzywily i teraz chcial bym cos aby się tak nie grzaly. Proszę was o jakies porady

Opublikowano

Jakie hamulce są ory w B6 1.9 TDI   a jakie  w 3.0 V6.  

Chodzi mi o porównanie.     Bo chce zrobić upgrade na 320mm   i  zastanawiam się co z tyłem  zrobić....

Czy konieczne jest od razu też je wymienić? jeśli tak to na jakie ?

Edytowane przez julo23

Opublikowano
11 godzin temu, julo23 napisał:

Jakie hamulce są ory w B6 1.9 TDI   a jakie  w 3.0 V6.  

Chodzi mi o porównanie.     Bo chce zrobić upgrade na 320mm   i  zastanawiam się co z tyłem  zrobić....

Czy konieczne jest od razu też je wymienić? jeśli tak to na jakie ?

320/288mm

Opublikowano
23 godziny temu, xXPiotrekXx19 napisał:

koledzy doradzicie mi jakie tarcze i klocki założyć do mojego avanta z przodu mam tarcze 320 a z tyłu 288 a chce cos zależyc skutecznego bo auto ma obecnie 170km a chce poprawić program na więcej a z powodu tego ze jeżdżę szybko to potrzebuje dobrego hamulca a teraz po trasie na Chorwację zaczely mi bic tarcze przod i tyl pewnie sie przegrzaly i skrzywily i teraz chcial bym cos aby się tak nie grzaly. Proszę was o jakies porady

tarcze OZ klocki Ferodo 

Opublikowano
Dnia 8/6/2017 o 22:12, xXPiotrekXx19 napisał:

koledzy doradzicie mi jakie tarcze i klocki założyć do mojego avanta z przodu mam tarcze 320 a z tyłu 288 a chce cos zależyc skutecznego bo auto ma obecnie 170km a chce poprawić program na więcej a z powodu tego ze jeżdżę szybko to potrzebuje dobrego hamulca a teraz po trasie na Chorwację zaczely mi bic tarcze przod i tyl pewnie sie przegrzaly i skrzywily i teraz chcial bym cos aby się tak nie grzaly. Proszę was o jakies porady

Przejrzyj czy z zaciskami jest wszystko ok.  Nie powinno się tak w sumie dziać:wink:

Opublikowano

Witam,

pytanie pewnie z kategorii tych głupich, ale czy próbował ktoś cynkowania tarcz hamulcowych? Chodzi o to żeby nie rdzewiały na rancie i na styku z felgą i piastą i ogólnie ładnie wyglądały. :jerk:

Gra może i nie warta świeczki ale mogę takie coś mieć zrobione za przysłowiową flaszkę, ale pytam dlatego że jak ma to wytrzymać tylko co te fabryczne powłoki antykorozyjne to szkoda koledze d*** zawracać :decayed:

Opublikowano

można to zrobić ale musisz podczas cynkowania pominąć miejsce styku tarczy z piastą 

Opublikowano
11 godzin temu, Dev napisał:

320/288mm

A tył hamulce  dużo się różni ?

Opublikowano
47 minut temu, Dev napisał:

można to zrobić ale musisz podczas cynkowania pominąć miejsce styku tarczy z piastą 

zaszkodzi to na klocki? w takim wypadku chyba odpuszczę, za dużo zabawy....

Opublikowano

witam,

mam założone zaciski 320mm z a6 c5

klocki mam TRW GDB1528 (zrobilem 2tys km na nich)

szukam tylko tarcz 320mm do  ok. 600zł. znalazłem takie: https://hamulcesklep.pl/o/100.3312.20 czy może coś lepszego polecicie? chce uniknąć jak najdłużej zwichrowania tarcz i bicia przy hamowaniu powyżej 100km/h. 

Opublikowano

te co podałeś pokrzywiły mi się po ok 4 tysiach  :kwasny:

Do zwykłej jazdy ok ale depniesz ze dwa razy tak ze 180  i na śmietnik

Opublikowano

dziwne bo zimmermann idzie na 1 montaż dla oooo

montaż prawidłowy?

Opublikowano
6 godzin temu, JeJu napisał:

witam,

mam założone zaciski 320mm z a6 c5

klocki mam TRW GDB1528 (zrobilem 2tys km na nich)

szukam tylko tarcz 320mm do  ok. 600zł. znalazłem takie: https://hamulcesklep.pl/o/100.3312.20 czy może coś lepszego polecicie? chce uniknąć jak najdłużej zwichrowania tarcz i bicia przy hamowaniu powyżej 100km/h. 

To nie są tarcze do Twojego auta

Opublikowano
4 godziny temu, wyzyk83 napisał:

dziwne bo zimmermann idzie na 1 montaż dla oooo

montaż prawidłowy?

Tak nie wytrzymywały temp. kilka depnięć do 0 i chyba każda się pokrzywi

Opublikowano
13 godzin temu, Robero321 napisał:

te co podałeś pokrzywiły mi się po ok 4 tysiach  :kwasny:

Do zwykłej jazdy ok ale depniesz ze dwa razy tak ze 180  i na śmietnik

 

Tarcze Ci się pokrzywiły ? A to Ci psikus, prawa fizyki oszukane :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.