Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy taryfikator mandatów 2022r


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Adam87 napisał:

Teraz będzie więcej patroli, żeby jak najwięcej zarobić,

 

8 godzin temu, DivaynEays napisał:

juz tyle sepow na drogach, ze masakra

 

9 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Teraz dopiero bedo  robić 'wyniki' jak to drogówka nazywa. Na nowy radiowóz w jeden dzień zarobio.

A czy kasa z mandatów trafia na konto Policji?! Gdyby trafiała choć w części, to być może bym Wam przytaknął, ale... zobaczcie post PREZESA. Czyje to konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, golfagn napisał:

pani Genowefa lewym pasem 45km/h przez ulicę przelotową przez centrum miasta (2 pasy plus buspas w każdą stronę). Kilka kilometrów tak, nie było jak jej wyprzedzić. Ze złości też przyznam że zatrąbiłem (tak wiem, mandat dla mnie za to). 

jakie ograniczenie na przelotówce? może Pani Gienia ostrożnie biorąc pod uwagę nowy taryfikator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hak64 napisał:

 

A czy kasa z mandatów trafia na konto Policji?! Gdyby trafiała choć w części, to być może bym Wam przytaknął, ale... zobaczcie post PREZESA. Czyje to konto?

No tak masz rację, Urząd Skarbowy, ale z wpływów jakie dokonają będą napewno jakieś profity za to. 

I tak koło zamyka się wokół rządu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RALF76, przemilczę dopuszczalną, bo to kpina w takim miejscu. To takie nawiązanie do mojego postu z 1 strony. Chora prędkość na znaku, wszyscy jadą zdecydowanie szybciej, nagle zwalniają do 50 (fotoradar) i znowu but. 

 

Ulica spokojnie legalnie powinno być 70. Wszędzie światła dla pieszych i na każdym skrzyżowaniu, dobra widoczność i oświetlenie. Ale muszą jakoś załatać dziurę budżetową...

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał:

Przekroczona prędkość o 84 km/h?

Tak, dokładnie. 

A tu kolejny "as" :facepalm:

Screenshot_20220103_085830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hugo napisał:

Tak, dokładnie. 

A tu kolejny "as" 

masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się kolejni rekordziści :embarrassed:

Screenshot_20220103_135606.thumb.jpg.31e67380c126834964da46de5143444a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hak64 napisał:

 

 

A czy kasa z mandatów trafia na konto Policji?! Gdyby trafiała choć w części, to być może bym Wam przytaknął, ale... zobaczcie post PREZESA. Czyje to konto?

Dokładnie wiem jaka jest droga tej kasy do budżetu , to był sarkazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hak64 napisał:

 

 

A czy kasa z mandatów trafia na konto Policji?! Gdyby trafiała choć w części, to być może bym Wam przytaknął, ale... zobaczcie post PREZESA. Czyje to konto?

Trafia, posrednio bo z budzetu panstwa. Czyli Twoim tokiem rozumowania politycy z naciskiem na partie rzadzaca (ktorakolwiek) na komendata glownego nie istnieją? Myslisz, ze skad te "normy" do wyrobienia? bo policjanci to mendy najgorsze? czesc z nich pewnie tak, ale reszta to robi bo nie dostana np premii, urlop nie wtedy kiedy chca, albo przeniosa ich do gorszej pracy.
Powtorze jeszcze raz, dopoki oni beda sobie ustalac wysokosc wplywow do budzetu i uchwalac ja razem z budzetem dopoty bedzie strzyzenie Polakow na kazdym kroku przez policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DivaynEays napisał:

Powtorze jeszcze raz, dopoki oni beda sobie ustalac wysokosc wplywow do budzetu i uchwalac ja razem z budzetem dopoty bedzie strzyzenie Polakow na kazdym kroku przez policje.

będa jezdzic zgodnie z przepisami to nie beda strzyc bo nie bedzie z czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DivaynEays napisał:

Trafia, posrednio bo z budzetu panstwa. Czyli Twoim tokiem rozumowania politycy z naciskiem na partie rzadzaca (ktorakolwiek) na komendata glownego nie istnieją? Myslisz, ze skad te "normy" do wyrobienia? bo policjanci to mendy najgorsze? czesc z nich pewnie tak, ale reszta to robi bo nie dostana np premii, urlop nie wtedy kiedy chca, albo przeniosa ich do gorszej pracy.
Powtorze jeszcze raz, dopoki oni beda sobie ustalac wysokosc wplywow do budzetu i uchwalac ja razem z budzetem dopoty bedzie strzyzenie Polakow na kazdym kroku przez policje.

Co za bzdury:facepalm: premie i urlopy:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam87 napisał:

z wpływów jakie dokonają będą napewno jakieś profity za to. 

Na pewno, to każdy z nas kiedyś umrze, a profitem nie jest pensja, czy wynagrodzenie za pracę.

 

5 minut temu, DivaynEays napisał:

Trafia, posrednio bo z budzetu panstwa. Czyli Twoim tokiem rozumowania

Czyli, idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby mandatów nie było w ogóle, to policjanci nic by nie dostali?

 

10 minut temu, DivaynEays napisał:

Myslisz, ze skad te "normy" do wyrobienia? bo policjanci to mendy najgorsze? czesc z nich pewnie tak, ale reszta to robi bo nie dostana np premii, urlop nie wtedy kiedy chca, albo przeniosa ich do gorszej pracy.

W każdej profesji są jakieś normy do wyrobienia. U kopaczy rowów też. Jest to normalna i stosowana wszędzie praktyka oceny jakości i wydajności pracy. Tyle, że u nas (prawie od zawsze) wydajność stawia się na pierwszym miejscu.

 

15 minut temu, DivaynEays napisał:

Powtorze jeszcze raz, dopoki oni beda sobie ustalac wysokosc wplywow

To powtórz, bo odnosząc się do mojego wcześniejszego wpisu, wskazujesz, że "oni" , to policja, bądź policjanci. 

Moje odejście na emeryturę z tej formacji nie było spowodowane tym, że nie chciało mi się dłużej pracować, a wyłącznie tym, że od dłuższego już czasu, awanse nie są zależne od posiadanej wiedzy, doświadczenia, profesjonalizmu, a prawie wyłącznie od deklarowanej poprawności politycznej. I to w formacji, która z założenia ma być apolityczna!

Pozdrawiam.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za karaniem ale nie o 1 km/h więcej i to za 50 zł.

Dotknięcie pojazdem innego pojazdu (ryska na lakierze) - 1500 zł. jestem na NIE.

Najpierw niech zrobią porządek z durnymi oznakowaniami i ograniczeniami prędkości.

Prosta, pola po jednej, po drugiej chałupy 100 m od drogi i 50 ograniczenie.

Kończy się wieś i teren zabudowany, a na oesie ( 2 zakręty) 70 km/h.

No kur...

Albo z d*py przy łagodnym łuku znak 40 km/h (teren niezabudowany).

Miałbym czas to bym WAM pokazał materiał z 30 km po wsiach, ręce opadają.

I tam najczęściej stoją.

20 lat pracowałem w Niemczech.

Tak, respektowałem ograniczenia.

Ale nie były takie durne i z d*py wyjęte jak u nas.

Powtórzę, chory kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fido napisał:

Powtórzę, chory kraj.

Chorego kraju to Ty jeszcze nie widziałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPOZNAN.PL

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator. Więcej zapłacimy nie tylko za przekroczenie prędkości.


Bardzo dobra zmiana :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.LUBLIN112.PL

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali wczoraj nietrzeźwego mężczyznę podróżującego rowerem. 43-latek na długo zapamięta spotkanie z mundurowymi, ponieważ ma teraz do zapłacenia mandat w wysokości...

:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dekiel 13 napisał:
WWW.LUBLIN112.PL

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali wczoraj nietrzeźwego mężczyznę podróżującego rowerem. 43-latek na długo zapamięta spotkanie z mundurowymi, ponieważ ma teraz do zapłacenia mandat w wysokości...

:whistling:

pijany koleś na rowerze stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych na chodnikach czy drodze więc jak dla mnie powinni go karać aż będzie piszczał i płakał. Ale przykład wyżej to kolizja lusterkami, na wąskiej drodze nawet jak jest ktoś "bardziej" winny to mandat dostają oboje. Lusterko ze szrotu wyszłoby taniej niż wzywanie policji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac że mandaty podziałały na wyobraźnię, mam kolegę w drogówce który mówi że drastycznie spadła przez te kilka dni ilość nakładanych mandatów. We woterk miał dyżur na nieoznakowanym bmw i mieli "tylko" 6 mandatów, w tym jeden na 2500, gdzie w poprzednim roku zawsze mieli minimum 15 na zmianie.

Zastanawia się tylko jak długo potrwa ten stan rzeczy bo jak w 2015r wprowadzili zabieranie prawka za przekroczenie 50tki w terenie zabudowanym to przez dwa miesiące był spokój a potem ruszyła lawina.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie widać że na razie ludzie starają się pilnować i na ulicach Gdańska jeździ się dużo spokojniej, ciekawe czy to jeszcze efekt nowego roku, dzisiejszego święta i  kończącego się "sezonu urlopowego" czy jednak widmo wysokich mandatów działa na ludzi. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...