Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam przedliftowy licznik VDO z fisem i analogowym zegarkiem.

Mam w nim troszkę problem z zimnymi lutami (dla świętego spokoju muszę przelutować cały licznik). Podejrzewam również że stabilizator napięcia padł bo wskazania temp. płynu i paliwa przekłamują. Silniczki na 100% sprawne, podmienione z dawcy - licznik VDO przedlift, numery silniczków takie same. Po podłączeniu licznika, w ciągu kilku minut w okolicach niebieskiej wtyczki grzeje się stabilizator lub rezystory... ktoś miał podobny przypadek? 

Mam jeszcze pytanie dotyczące wiązki licznika, już nie pamiętam z której to wiązki - żółtej czy niebieskiej wtyczki, dokopałem się do tak połączonych ze sobą przewodów: 

https://photos.app.goo.gl/kZ4gEFZAAufa1NJH7

https://photos.app.goo.gl/ZR3LNXtdFiuY7xB17

Ktoś coś kombinował we wiązce licznika?

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
16 godzin temu, michu430 napisał:

Witam. czy znajdzie sie specialista do edycji wsadu z anglika bezyna na europe diesel? 

Audi a4b5fl wsad z anglika to 8D0 920 980A

Dodam tez ze próbowałem innych wsadów od diesla, ale nie dziala temp. oleju mianowicie pokaże temperaturę po przekręceniu zapłonu i opada do 0( na oryginalnym wsadzie 8D0 920 980A dziala poprawnie)

Odezwij się na pw

Opublikowano
5 godzin temu, Hezen napisał:

Witam. Mam przedliftowy licznik VDO z fisem i analogowym zegarkiem.

Mam w nim troszkę problem z zimnymi lutami (dla świętego spokoju muszę przelutować cały licznik). Podejrzewam również że stabilizator napięcia padł bo wskazania temp. płynu i paliwa przekłamują. Silniczki na 100% sprawne, podmienione z dawcy - licznik VDO przedlift, numery silniczków takie same. Po podłączeniu licznika, w ciągu kilku minut w okolicach niebieskiej wtyczki grzeje się stabilizator lub rezystory... ktoś miał podobny przypadek? 

Mam jeszcze pytanie dotyczące wiązki licznika, już nie pamiętam z której to wiązki - żółtej czy niebieskiej wtyczki, dokopałem się do tak połączonych ze sobą przewodów: 

https://photos.app.goo.gl/kZ4gEFZAAufa1NJH7

https://photos.app.goo.gl/ZR3LNXtdFiuY7xB17

Ktoś coś kombinował we wiązce licznika?

Co do grzania się stabilizatora to wszystko jest w normie.

Mostki wygladają na fabryczne

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie już rok temu robilem przekąskę na full fis z licznika z zegarem z liczbami.

Pytanie bo do tego momentu nie wyskakiwały mi żadne błędy ani ci ale dziś pod podpięciu się komputerem mam blady sond i ECU. Najgorsze jest to że na liczniku wszystko ok.

Czy ktoś coś takiego przerabiał??

Dodam że na teście zegarów wszytko ok

Opublikowano

Jakie t są dokładnie błędy? Mogą być sądy na padaniu, pokazują złe wartości i ECU to wyłapał, ale uznał że nie są to błędy krytyczne, a sporadyczne i nie wyświetlił na liczniku. Zacznie wyświetlać checka jak zapłon odetnie.

Opublikowano

Witam.Panowie . Mam dwa kable kkl oraz hex can. Auto to a4b5 99rok polift licznik zwykły analog. Czy dam radę zamocować któryś licznik pól albo cały fis którymś z tych kabli ? Czy jak podłącza go tylko i zakoduje to bd śmigać bez podłączania dodatkowych czujników na początek? Pozdrawiam

Opublikowano

hej ma ktos na zbyciu szara wtyczke  fis do licznika? pisac na PW

pozdro

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Pany który pin jest od wskaznika poziomu paliwa w liczniku poliftowym  z cyfrowym zegarkiem 

Opublikowano
Godzinę temu, grippen napisał:

Pany który pin jest od wskaznika poziomu paliwa w liczniku poliftowym  z cyfrowym zegarkiem 

Masz na pierwszej stronie wątku wszystko. Pin 5 niebieska wtyczka.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy ktoś po tym może powiedzieć jaki jest licznik jeger czy vdo? Mój licznik analogowy zegarek bez fis i auto jak w profilu.

Przechwytywanie.PNG

Opublikowano
3 godziny temu, Maxero napisał:

Czy ktoś po tym może powiedzieć jaki jest licznik jeger czy vdo? Mój licznik analogowy zegarek bez fis i auto jak w profilu.

Przechwytywanie.PNG

UK-NSI

Opublikowano

Może być problem z przejściem na licznik z pełnym fis'em i zegarkiem cyfrowym od VDO i czy rozpiska pinów z pierwszego postu mi się przyda dla rocznika 98-99?

I immo jest w liczniku i pewnie muszę K-Commandera użyć do wyciągnięcia pinu z licznika

Edytowane przez Maxero

Opublikowano
15 godzin temu, Maxero napisał:

Może być problem z przejściem na licznik z pełnym fis'em i zegarkiem cyfrowym od VDO i czy rozpiska pinów z pierwszego postu mi się przyda dla rocznika 98-99?

Zero problemu. Tak rozpiska 98-99

 

15 godzin temu, Maxero napisał:

I immo jest w liczniku i pewnie muszę K-Commandera użyć do wyciągnięcia pinu z licznika

No np. Commanderem 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Siemanko , może dziwne pytanie , ale ma ktoś zdjęcie zielonej kostki przedliftowej i żółtej , chodzi mi o różnice kabli , bo nie wiem jak wpiąć się z klimatronikiem a wlasnie zakładam ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dobra przetrzepałem temat odnośnie wskaźnika temp. oleju.

I musi mi ktoś potwierdzić czy dobrze myślę. Auto nie ma w misce czujnika temp. oleju oraz w podstawie filtra oleju.

Mając licznik analogowy zegarek bez fis i bez dodatkowych wskaźników. Zmieniając na full fis z dodatkowymi zegarami i chcąc mieć pokazywanie temp. oleju muszę zmienić miskę na taką do czujnik ,bo ten co jest w podstawę filtra oleju nie będzie mi pokazywał.

Ale jak nie zamontuję czujnika temp. oleju i żeby nie wywalał na fis sensor to trzeba we wsadzie zmienić komórkę 000020x06 na 0A i zmieniam tak 000020x0A?

Opublikowano

Komórkę 0x026 zmieniasz z wartości hex 1A na 0A

Opublikowano
2 godziny temu, Maxero napisał:

Mając licznik analogowy zegarek bez fis i bez dodatkowych wskaźników. Zmieniając na full fis z dodatkowymi zegarami i chcąc mieć pokazywanie temp. oleju muszę zmienić miskę na taką do czujnik ,bo ten co jest w podstawę filtra oleju nie będzie mi pokazywał.

Dokładnie tak 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ktoś wie jak podłączyć czujnik ten co jest w misce ,bo go będę dodawał i muszę całą wiązkę zrobić do niego też.

PS. Już sobie poradziłem

Edytowane przez Maxero

Opublikowano

AD1. Mam licznik VDO z benzyny lecz z tarczą prędkości duże z milami i małe kilometrami. Ale mój licznik ori to UK-NSI i chcę tarczę prędkościomierza dać do tego VDO.

AD2. Czy ten plan ma rację powodzenia czy jest jakaś inna możliwość oraz co trzeba zrobić by to miało ręce i nogi?

AD3. Czy może tarcza prędkościomierza z tego podejdzie

AUDI-A4-B5-8D0919861C-1-8-LICZNIK-ZEGARY
ALLEGRO.PL

Kup teraz na allegro.pl za 35.00 zł - AUDI A4 B5 8D0919861C 1.8 LICZNIK ZEGARY (8257192126). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

 AD.4 Czy posiadając ten licznik ze zdjęcia muszę zmieniać wsad czy tylko kodowani robię kodowani i wyciągam pin?

 

Chyba że olać i będę miał w milach większe.

IMG_20190627_205255.jpg

Edytowane przez Maxero

Opublikowano

Tarcza z uknsi do vdo nie pasuje. Z vdo bez fis pasuje do vdo z fis, trzeba tylko trochę podciąć.

Aby poprawnie wskazywało prędkość po zmianie tarczy trzeba wedytować wsad

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.