Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Powiem ci szczerze ze na ten moment nie pamietam

Wysłane z mojego LT18i

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Przejrzałem chyba żółtą kostkę ale nie widziałem tam wolnego kabla...

A więc: w żółtej kostce nie widziałem żadnego wolnego kabla. Wszystkie były zajęte. Natomiast w iebieskiej kostce wywlokłem jeden kabel wychodzący z kostki koloru brązowy-zielony. Od czego on może być?

Już wiem. PIN nr 10 czyli katalizator. Dalej d*pa.

Opublikowano

Siemanko. Mam licznik z 98, chce zamontować do swojej 98. Którym poradnikiem się kierować? Bo wiem, że 98-98 to nie jest tak łatwo ;O

Opublikowano

Przejrzałem chyba żółtą kostkę ale nie widziałem tam wolnego kabla...

A więc: w żółtej kostce nie widziałem żadnego wolnego kabla. Wszystkie były zajęte. Natomiast w iebieskiej kostce wywlokłem jeden kabel wychodzący z kostki koloru brązowy-zielony. Od czego on może być?

Już wiem. PIN nr 10 czyli katalizator. Dalej d*pa.

Według schematu poziom płynu to pin 3 wtyczki pompki , kabel brązowo-czerwony , idzie do pinu 6 zółtej 6-pinowej kostki na słupku w nogach kierowcy , następnie do pinu 9 czerwonej wtyczki licznika

Opublikowano

Aha. Czyli mimo że wtyczka 3 pinowa jest wpięta w pompkę sprysku to ta pompką nie ma w sobie czujnika czy jednak ma ale nie mam wyprowadzenia z tej żółtej kostki przy słupku do kostki czerwonej FISa do pin nr 9?

Opublikowano

Ja tylko podaje poprowadzenie według schematu dla auta z 95 roku i z FIS jak to powinno być , i tam rzeczywiście jest czujnik w pompce - co masz u siebie w aucie to nie mam pojęcia , teraz wiesz czego szukasz , możliwe że idzie do nóg kierowcy

Opublikowano

tyle razy pisałem i jak grochem... :facepalm:
Kabel jest w instalacji przedlift na odcinku pompka - nogi kierowcy. Aby zabanglało zmieniamy pompkę na taką:
http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-audi-80-100-a4-b5-a6-c4-c5-a8-i5003069646.html
I ciągniemy kabel na odcinku licznik - nogi kierowcy lub licznik pompka jeśli komuś się nie chce szukać w nogach.

Dla porównania pompka bez czujnika
http://allegro.pl/a4-b5-1-9-tdi-pompka-spryskiwacza-4a0955651-i5019051984.html

No ja was proszę

Opublikowano

Trzeba takie info dodać do pierwszego postu bo tak to zaraz sie zapodzieje

Opublikowano

Zaraz hopla dostanę.

Pacjent to A4 B5 z 1995, jak zmienić w nowym liczniku przebieg.


Pytam serio. W lifcie to problemu nie ma a ten stawia czynny opór.

Opublikowano

Jak próbowałeś zmienić to odłączałes akumulator ? Na minutę ? Nie pomogło ?

Opublikowano

:facepalm: zapomniałem


Czuję, że najlepiej jak Rafał podjedzie po mnie, pojedziemy razem do Ciebie.

Ty mu dokleisz rzęsy a później razem pokonamy FIS.


Tylko żeby nie było jaj.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/230043-zmiana-przebiegu/?hl=%2Bzmiana+%2Bprzebiegu

Opublikowano

Jaki to licznik? Uk nsi?

Opublikowano

VDO

Opublikowano

Ale wyzerowac sie wyzerowal :D

Opublikowano

Kiedyś commanderem chinolem miałem problem z tym licznikiem. Te pierwsze roczniki są oporne.

Opublikowano

Ooo, zapomniałem wspomnieć. Z tym zerowaniem to uj go wie co mu jest.

"Ja tylko pociągnął" Ja tylko kcan comm włączył.


Ale oporne, że nic nie da rady z tym kablem czy po prostu inny program?

Opublikowano

tyle razy pisałem i jak grochem... :facepalm:

Kabel jest w instalacji przedlift na odcinku pompka - nogi kierowcy. Aby zabanglało zmieniamy pompkę na taką:

http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-audi-80-100-a4-b5-a6-c4-c5-a8-i5003069646.html

I ciągniemy kabel na odcinku licznik - nogi kierowcy lub licznik pompka jeśli komuś się nie chce szukać w nogach.

Dla porównania pompka bez czujnika

http://allegro.pl/a4-b5-1-9-tdi-pompka-spryskiwacza-4a0955651-i5019051984.html

No ja was proszę

Czy ta pompka z czujnikiem do avanta pasuje na pewno :huh: Czy trzeba szukać innego modelu ?

Opublikowano

Ooo, zapomniałem wspomnieć. Z tym zerowaniem to uj go wie co mu jest.

"Ja tylko pociągnął" Ja tylko kcan comm włączył.

Ale oporne, że nic nie da rady z tym kablem czy po prostu inny program?

Z tego co pamietam to magiciem to ogarniałem.

Opublikowano

A więc kilometry tłucze prawidłowo... Ale ta poducha bijąca po oczach to mnie drażni... No i teraz auto mogę sprzedać jak nowe mając raptem 2 kilometry przebiegu :)

Opublikowano

No to kilometry zostawiam bo magic to nie moja liga ;)

Lepiej 4km jak 4mylionypińćsethafnaście

A co do airbag to jest ryzyk fizyk. Sam VAG-COM może połączyć się ze sterownikiem, ale jest duże ryzyko czegoś tam z czymś tam i nie wiem czy akurat w B5, ale moduł ten ma [_] tik do zaznaczenia, że robisz to na własną odpowiedzialność, ogólnie można kuku zrobić. Zajrzeć w sterownik mogę, ale pierw niech ktoś potwierdzi, że u ciebie się nic nie stanie.

apropos, wywal YT z podpisu bo nie widzę postów :P

Edytowane przez soulmaster3m

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.