Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skoro miał pół FIS to sygnał spalania chyba jest pociagniety fabrycznie. Z tego co pamiętam wsad z licznika nie chce gadać ze spalaniem

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Na rozpiskach nie widziałem żadnego przewodu od spalania, także też wydawało mi się że po canie powinno latać. Nie mam auta pod ręką aby sprawdzić czy to wina kodowania czy wsadu. Także póki co to możemy się domyślać o co chodzi :kwasny:

Opublikowano

Jak półFis to nie ma spalania podciągniętego - kwestia jaki silnik siedzi w aucie ( jakie ECU ) , nie wszystkie działają po Can

Opublikowano

1.8 ARG 2000r. Jeśli nie ma sygnału od spalania to podać na pin 25 niebieskiej kostki?

Opublikowano
9 godzin temu, Banan napisał:

Jak półFis to nie ma spalania podciągniętego - kwestia jaki silnik siedzi w aucie ( jakie ECU ) , nie wszystkie działają po Can

Polfisy również fabrycznie mają pociagniete spalanie.

Powinno działać od razu. Gdyby wcale nie było sygnału to z tego co kojarzę pokazywałoby spalanie na poziomie 52l/100km.

 

Opublikowano

Fazii aż z ciekawości wytargam licznik w swojej B5 i zajrzę do wtyczek ,w C5 modelowy 2001 nie było kabelka

 

Ale z tym spalaniem 52l to pamiętam że sam miałem ten kłopot w C5 te 3 lata temu - adaptacja kanału 60 pomogła i uruchomiła odczyt po Can

Opublikowano

Jak się uda to znajomy sprawdzi czy ma ten przewód od spalania w kostce.

Edytowane przez prezesik18

Opublikowano

Ja u siebie miałem a fabrycznie był 1/2 fis. Również w każdym aucie, który robiłem zmianę na full fisa sygnał spalania był

Opublikowano

No ja do tej pory tylko modelowe 2001 w górę robiłem C5 , a B5 swoją tylko może dlatego nie trafiłem

 

 

Opublikowano

Witam. Czy posiada ktoś wsad licznika z a4 1/2 fis o nr 8D0 920 900M?  Pytam dlatego, że posiadałem w swoim audi z 1999r licznik z czerwonym podświetleniem i zegarkiem analogowym ale zmieniłem na licznik z a6 c5 1/2 fis z zegarkiem cyfrowym i białym podświetleniem tarcz no i problem w tym, że wskaźnik paliwa pokazuje wszystko na odwrót i kolega który ogarniał mi tą zmianę powiedział ze wsad o którym wspomniałem załatwi sprawę. Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne wskazówki/porady. Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszdg93

Opublikowano
Witam. Czy posiada ktoś wsad licznika z a4 1/2 fis o nr 8D0 920 900M?  Pytam dlatego, że posiadałem w swoim audi z 1999r licznik z czerwonym podświetleniem i zegarkiem analogowym ale zmieniłem na licznik z a6 c5 1/2 fis z zegarkiem cyfrowym i białym podświetleniem tarcz no i problem w tym, że wskaźnik paliwa pokazuje wszystko na odwrót i kolega który ogarniał mi tą zmianę powiedział ze wsad o którym wspomniałem załatwi sprawę. Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne wskazówki/porady. Pozdrawiam
Niestety ten wsad nie załatwi sprawy, a tylko uwali licznik. Wsad jest od a4, a Ty masz licznik od a6. W dodatku masz pewnie teraz wsadzony licznik firmy jaeger (dla pewności wrzuć zdjęcie), a tam nie da się tak łatwo wgrać nowego wsadu.
Opublikowano
Niestety ten wsad nie załatwi sprawy, a tylko uwali licznik. Wsad jest od a4, a Ty masz licznik od a6. W dodatku masz pewnie teraz wsadzony licznik firmy jaeger (dla pewności wrzuć zdjęcie), a tam nie da się tak łatwo wgrać nowego wsadu.
Licznik jest vdo na szczescie. Jest jeszcze jeden problem o ktorym nie wspomnialem, mianowicie w a6 z ktorego posiadam licznik byl can a u mnie go nie ma i nie działa mi obrotomierz, co zrobić z tym fantem no i polecasz zrobic z wsadem?

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Obecny wsad wystarczy delikatnie przerobić. Gorzej jak wsad jest crypto, wtedy już sam nie ogarniesz.

Żeby wskazówka obrotomierza ruszyła na kanale adaptacji 60 trzeba ustawić wartość 0

Edytowane przez Fazii

Opublikowano

 

Dokładnie jak kolega mówi musisz wyłaczyc komunikację po szynie can. A tak z ciekawości zakodowales immo??

Opublikowano

A ten półFis jest polifta A6 C5?

Opublikowano
 
Dokładnie jak kolega mówi musisz wyłaczyc komunikację po szynie can. A tak z ciekawości zakodowales immo??
Immo wyłączyłem bo tak bylo latwiej :)

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
A ten półFis jest polifta A6 C5?
A6 było z 2001r, licznik co prawda poliftowy a cała buda przedlift

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Obecny wsad wystarczy delikatnie przerobić. Gorzej jak wsad jest crypto, wtedy już sam nie ogarniesz.
Żeby wskazówka obrotomierza ruszyła na kanale adaptacji 60 trzeba ustawić wartość 0
Dzięki kolego, już mnie troche irytował ten obrotomierz [emoji3]

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
1 godzinę temu, lukaszdg93 napisał:

A6 było z 2001r, licznik co prawda poliftowy a cała buda przedlift

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
 

No to będzie crypto...

Opublikowano
No to będzie crypto...
Mam ogarnietego kumpla ktory robił mi przekładke ale może mógłbyś mi wytłumaczyć jakoś jak przerobić wsad żeby wskaźnik paliwa działał prawidłowo, byłbym wdzięczny [emoji4]

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.