Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ustawienie spryskiwaczy szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam. :hi:

borykam się już jakiś czas z problemem ustawienia optymalnego kąta spryskiwacza przedniej szyby.

Wymiary regulacyjne podają wartości, które występują podczas jazdy samochodu. Oznacza to, że na postoju strumienie płynu z dysz są nieco przesunięte.

– Zaznaczyć zmywalnym pisakiem cztery punkty na przedniej szybie:

  • Wymiar -a- = 250 … 275 mm.
  • Wymiar -b- = 465 … 490 mm.
  • Wymiar -c- = 270 … 415 mm.
  • Wymiar -d- = 140 … 225 mm.

jshjqsao.png

Namierzyć te punkty za pomocą przyrządu do regulacji (zwykła igła, szpilka wystarczy) z poszczególnych dysz natryskowych.

79ae5a2df197deffm.jpg

Opublikowano

ty masz problemy. bierzesz igle i do dziela. najlepie sobie ustawic oba na roznej wysokosci. lwey wyzej a prawy nizej . zwietkasz to troche efektywnosc...

Opublikowano
  • Autor

zabawy z igłą już przerabiałem. Właśnie chodzi mi o to który jak ustawić po obu stronach. dzięki za podpowiedz. niedawno chciałem poprawić oryginalne ustawienie i schrzaniłem na maxa. niestety milimetry sie liczą przy tych ustawieniach :cheesy:

Opublikowano

może układ coś masz niewydolny... ?

Pamiętaj, że jak ustawisz na postoju, to w czasie jazdy inaczej będzie "sikać".

Pęd powietrza znacznie obniży tor "siku"

:cool:

Opublikowano

Ustaw mniejwięcej wysokość "sikania" :kiss: na 3/4 wysokości szyby ale nie więcej. Od strony pasażera minimalnie bliżej dośrodka. W czasie jazdy powinno być ok.

Opublikowano
  • Autor

może układ coś masz niewydolny... ?

Pamiętaj, że jak ustawisz na postoju, to w czasie jazdy inaczej będzie "sikać".

Pęd powietrza znacznie obniży tor "siku"

:cool:

układ w porządku. wziąłem rady do serca i jest dużo lepiej. dzięki chłopaki :wink:

Opublikowano

Proszę.

Oto fabryczny pomysł na spryskiwacz.

79ae5a2df197deffm.jpg

Opublikowano
  • Autor

dzięki :grin:

  • 5 lat później...
Opublikowano

Strasznie stary kotlet, ale nurtuje mnie ten temat.

Dlaczego w książce "Audi A4 i A4 Avant - Sam naprawiam samochód" z WKŁ jest jeden dziwny zapis w regulacją spryskiwaczy?

Z czego ta różnica w wymiarze wynika? Dokładnie to co różni 8DZYA200000 od 8DZYA200001, że jest to odnotowane?

sprysk.jpg

Przepraszam za zdublowanie posta.

Opublikowano

mi sie zdaje ze odnosi sie to do przedlifta i polifta.. spryski w przedlifcie sa na masce.. w polifcie na podszybiu..

Opublikowano

Też to podejrzewałem, ale w takim razie różnice w wyglądzie ostatniego lifta i tego lifta przed nie jest do końca taka jak ją opisuje się. Ewentualnie opisuje się to w dosyć mało dokładny sposób.

Opublikowano

Ta serwisówka jest dla B6 i B7 i zapewne stąd ta różnica.

Opublikowano

W książce dla B5 dali rysunki dla B6 i B7?

Opublikowano

Wróć.Popełniłem błąd,otworzyłem nie tego PDFa co trzeba.

Sorry :naughty:

  • 3 lata później...
Opublikowano

Odgrzeje, ale szukałem info i znalazłem, może komuś też się przyda. Ustawienie spryskiwaczy szyb dla A4 B6:

Wymiary regulacyjne podają wartości, które występują podczas jazdy samochodu. Oznacza to, że na postoju strumienie płynu z dysz są nieco przesunięte.

– Zaznaczyć zmywalnym pisakiem cztery punkty na przedniej szybie:

  • Wymiar -a- = 250 … 275 mm.
  • Wymiar -b- = 465 … 490 mm.
  • Wymiar -c- = 270 … 415 mm.
  • Wymiar -d- = 140 … 225 mm.

jshjqsao.png

Namierzyć te punkty za pomocą przyrządu do regulacji (zwykła igła, szpilka wystarczy) z poszczególnych dysz natryskowych.

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

A mgłowe spryski ? Jak się ustawia ??

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W moim przypadku mam je ustawione lekko poniżej środka szyby, podczas jazdy pięknie się rozchodzą na całą szybę.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

W końcu ułatwi mi lepiej ustawić spryskiwacze.

Opublikowano

zakładajcie mgiełki od golfa V

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.