Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Lemforder z pewnego źródła będzie najlepszym rozwiązaniem. Na forum jest wielu sprawdzonych sprzedawców np. Weso.

Osobiście zawsze zakładam Lemfordera i nie miałem z nimi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lemforder z pewnego źródła będzie najlepszym rozwiązaniem. Na forum jest wielu sprawdzonych sprzedawców np. Weso.

Osobiście zawsze zakładam Lemfordera i nie miałem z nimi żadnego problemu.

Oczywiście każdy by założył do siebie lema tylko ta cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też muszę wymienić wahacze ale tylko górne będę wymieniał. Myślałem nad RTS lub Meyle HD,muszę popytać Kolegów jakie ceny proponują :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zakładam do swojego drugiego auta komplet Lemfordera, odradzam TRW i SWAG zawieszenie tej firmy zaczęło pukać po przejechaniu tysiąca kilometrów. W Passacie B5 założyłem MOOGA i również jestem zadowolony. W tym rodzaju zawieszenia moim zdaniem Lemforder i MOOG jest warty uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem rekordzistą, ale na na master sporcie, wierzcie lub nie zrobiłem przeszło 80 tysięcy (drogi niezłe koła 15/16) i nadszedł czas na ich wymianę bo od tygodnia dość mocno słychać zawieszenie
wymieniam oczywiście znowu na ms :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w ankiecie nie ma możliwości wielokrotnego wyboru oraz czemu jest MS i master sport?

Ktoś chyba ma problem z rozumieniem zasad statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Master sporta i MS tu po prostu admin się pewniepomylił, nie każdy musi się znać na wszystkim nie biłbym piany o to.

Jednak samo pytanie jest wg mnie źle zadane.

Jakie wahacze polecasz? pewnie, że oryginały a czemu by nie skoro za to nie place :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Master sporta i MS tu po prostu admin się pewniepomylił, nie każdy musi się znać na wszystkim nie biłbym piany o to.

Jednak samo pytanie jest wg mnie źle zadane.

To sie zgłasza a nie robi off topic w temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...ja śmigam na LMO i odpukać, nie puka :grin: . Ale we wrześniu 2015 zakładałem dwa komplety RTS w passacie i a4 b6. Pierwsze z nich ma pokonane 10kkm na 205/55/16i przy wymianie hamulców z ciekawości zdemontowałem "tą długą śrubę" i powiem jestem mile zaskoczony...sworznie dalej bardzo sztywne :shock3: . A w drugim, było do wymiany łożysko i...tak samo...demontaż "te" śruby i znów ku mojemu zdziwieniu sworznie sztywne, choćby przy montażu :o . Przebieg około 10kkm, ale już 225/40/18. I stwierdzam, że na dzień dzisiejszy można polecić RTS. Sam zaryzykowałem w maju zeszłego roku i wymieniłem proste dolne na RTS (od razu ripostuję, LMO dobre, lecz musiałem, bo wymiałem na hamulce 320 z przodu i wrzuciłem zwrotnice alu z b6, a tam nie podchodzą "proste" z b5) i po przebiegu ~10kkm sworznie dalej sztywne, jakbym je wczoraj kupywał.

I po tych "jazdach" z tymi wahaczami, stwierdzam, że zaryzykuję jak się moje LMO sypną na wymianę RTS. ALE pod warunkiem, że te w.w w tych autach pojeżdzą długo, tzn. np po przebiegu 30-50kkm, jak zdemontuję i będę zadowolony z ich stanu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem śmigam na kołach 225/45/r17 jakie wahacze polecacie? Poza najdroższymi. Prawa strona z przodu tłucze

Edytowane przez mateuszeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem śmigam na kołach 225/45/r17 jakie wahacze polecacie? Poza najdroższymi. Prawa strona z przodu tłucze

Wybór masz taki:

z tanich sprawdzonych MS (tutaj jednak do kalkulacji dodaj jakieś sensowne końcówki drążków kierowniczych, bo MSowych nie warto montować),

z tanich w fazie testów SKV,

z droższych które znajomy ma i poleca Delphi,

z droższych które forum zachwala RTS.

Febi to pakowacz, chgw co trafisz. Wyżej to już TRW i Lemm.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam MS, odradzam ruvilla gdyż mam i po 15 tys banan ma już dość luźny sworzen , gdzie z drugiej strony siedzi MS (lewej narazonej na pobocza) po 30 tys sworzen jeszcze ścisły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meyle hd jeszcze są,miałem na aucie w 2008r założone i zmieniałem teraz na początku tego roku zaś na meyle hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie mam SKV, więc na te wahacze leci mój głos. Ogólnie to dociera do mnie sporo pozytywnych opinii o tym wynalazku i to z różnych stron :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie juz skonczyly gorne z prawej strony. Wymieniac tylko te ktore maja luzy czy lepiej zakupic komplet na lewa i prswa strone i za jednym zamachem zrobic obydwie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam do wymiany dolny lewy banan takze mam zamiar wymienic banan razem z prostym, czy ms to Dobra opcja? Duzo przeczytalem watkow i sam nie wiem, auto tak czy inaczej za rok pewnie sprzedam.

A dodam jeszcze ze wszystko mam lema i szkoda mi wymieniac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...