Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem podzielic sie opinia wahaczy RTS. wiec tak na poczatku jak zalozylem caly komplet wahaczy RTS milem problem z ciezko chodzaca kierownica a pewnie dlatego ze ciasno sa sprasowane ale po paru setkach km wszystko zaczelo chodzic dobrze kierownica chodzi lekko itd jk narazie zrobilem 10tys na nich i ostanio sprawdzalem stan to wygladaja jak nowe nic nie peka nie stuka itd :) z czasem bede dawal znac jak sie trzymaja. opony na jakich smigam zima to 195/65/15 lato 225/45/17 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam dylemat ponieważ mój mechanik stwierdził, zę do wymiany mam 4 tuleje(2 wahaczy górnych oraz 2 wahaczy dolnych(bananów)). Koszt operacji to jakieś 240 zl. Jeżdżę głownie po mieście i rocznie robię niecałe 10 tys. km. Czy w moim przypadku jest sens bawić się w wymianę tulejek skoro w kwocie 500-550 zł mogę kupić cały komplet wahaczy ms ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu, bo przecież jak wahacz jest ORI to tuleje wymienisz, a sam materiał jest już ostro wymęczony przez lata i nie wiadomo czy w pewnym momencie nie pęknie aluminium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie Max Gear'a + końcówki drążka Lema. Latem smigam na felgach 18' na zime 17. Od momentu wymiany 75 tys km - cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po przekopaniu całego tematu również zdecydowałem się na RTS (zakupione u kolegi Dzika na forum-gorąco polecam-szybko i profesjonalnie).

Ori lemy po 250k nie były w takiej złej kondycji (sworznie ok-tylko tuleje spękane na górnych plus jeden banan miał luz)

Zdecydowałem się na komplet od razu, jedna strona górnych została ori ( nie mogłem ruszyć śruby, czeka na wolny weekend;), końcówki drążków też został ori.

Prawdą jest, że sworznie na RTS są strasznie ciasno spasowane-na początku kierownica chodziła z wielkim oporem-ale po jakimś czasie gdy wszystko się ułożyło i rozruszało nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy układu kierowniczego. Na razie zrobiłem dopiero 8kkm i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni odbiorę auto po wymianie kompletnego zawieszenia, w tym i kompletu wahaczy RTS, i też zdam relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . W przyszłym tygodniu szykuje mi się wymiana zawieszenia . Co sądzicie o wahaczach ruville ? Jeździ ktoś na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pakowacz, więc albo trafisz badziew, albo coś lepszego. Wg mnie szkoda kasy, wolałbym Delphi lub RTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Delphi to też pakowacz. A co polecacie do 1400zł? Na czym jeździcie i ile wytrzymuje. Nie chciałbym jak kupię Lemfordera za 2000zł pojeździć rok i żeby za 10tys. coś mi stukało. Różne opinie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder to ori czesc, czasem trafiaja sie ze slabo zeszlifowanym logiem audi wiec na 100% jest ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że te opinie o wahaczach które zaczęły się sypać po 5tys. 10tys. piszą osoby którym mechanik skręcił na sztywno na podnośniku . Już tyle tematów na necie przeczytałem że sam nie wiem co wziąć. Ostatnio czytałem że gość wymienił cały przód na Lemfordera i po `7tys. zaczęły padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w "modzie" wahacze RTS, ok 1100 zł komplet. Firma nie jest pakowaczem, tylko produkuje własny towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od piątku :D Póki co 400 km zrobione, więc mało co mogę powiedzieć, ale jest ok. Dzik z forum sprzedał sporo kompletów i jeśli dobrze pamiętam to nie miał żadnych reklamacji, czy negatywnych opinii od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem pare lat temu i do tej pory jeżdżę a roczne przebiegi to ok 20tys. Nie mam powodów do narzekań. Także decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelatałem 6 lat na meylah hd i niemiec ileś tam przede mną i teraz założyłem zaś meyle hd

ogólnie prawie nie stukały ale jakoś tuleje się poprzeciągały,kto ma nieco mocniejszy silnik w napędzie na przód to wie czym to się kończy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...