Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Częstochowa - Międzyzdroje. Zrobione 650km (omijanie korka przed szczecinem) Fis pokazuje srednie spalanie na poziomie 6.9l.

Drogi jedno pasmowe 110-140, A2, A3 i A6 predkosci miedzy 140-170, polowa drogi z wlaczona klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W zeszłym tygodniu zatankowane "pod korek", przejechane 141km, głównie po mieście - krótkie odcinki (częste postoje, włączona klima) i raz trasa 60km. Właśnie dolałem do pełna 20 litrów. Średnio wychodzi ok 14L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim spalaniu na poziomie 7.8 po mieście (trochę go pociskałem :kox:), postanowiłem sprawdzić do ilu da się zejść, i czy wszystkie opowieści w stylu "panie mi to 5 po mieście łyka" są choć w najmniejszym stopniu realne.

Niestety wypadły mi dwie krótkie trasy, więc wychodzi jakieś 80% miasto 20% trasa. Na jednej trasie za to stałem dłuugo w korku, a na drugiej ostro pociskałem, więc wpływ na średnią miejską niewielki ;).

Na 55 litrach zrobiłem 862 km więc spalanie wyszło 6.38 na sto :)

Niestety jazda emerycka, (raz tylko dałem się sprowokować :decayed:) flaki z olejem, nuda, spokój.

Ale w sumie nie było tak strasznie jak myślałem, więc może spróbuję pobić rekordzik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku, a dokladnie na 54 litrach, 1120km czyli 4,82l , trasa z Ustki do Krakowa plus 200km Ustka-Słupsk itp i reszta Kraków. Tym samym AFN przebił 1z-ta AHU i inne dziady którymi jeździlem. Dodam że jazda w oklicach 90-110 km/h plus autostrada chwilami 150km/h a chwilami 70km/h bo warunki nie pozwalały, stąd takie niskie spalanie.

PS. w samej trasce wg obliczeń i wskazań spalił 3,98 na 100 :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku, a dokladnie na 54 litrach, 1120km czyli 4,82l , trasa z Ustki do Krakowa plus 200km Ustka-Słupsk itp i reszta Kraków. Tym samym AFN przebił 1z-ta AHU i inne dziady którymi jeździlem. Dodam że jazda w oklicach 90-110 km/h plus autostrada chwilami 150km/h a chwilami 70km/h bo warunki nie pozwalały, stąd takie niskie spalanie.

PS. w samej trasce wg obliczeń i wskazań spalił 3,98 na 100 :gwizdanie: :kox:

:polew: :polew: :polew: sorry ale nie mogłem się powstrzymać :polew: :polew: :polew: jeszcze powiedz że gdybyś jechał jeszcze bardziej emerycką jazdą to by CI wyszło tyle albo i mniej co mój skuter tzn. 2,5 /100 :polew: Kurka mają ludzie fantazję albo liczyć nie potrafią :kox::polew:

żeby było bez OT:

moje średnie (podkreślam średnie ) spalanie mieści się w granicach 5,5-6l/100 i to bez emerycjej jazdy ale i bez zbędnego pałowania (ale i to też się w tym zdaża) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku, a dokladnie na 54 litrach, 1120km czyli 4,82l , trasa z Ustki do Krakowa plus 200km Ustka-Słupsk itp i reszta Kraków. Tym samym AFN przebił 1z-ta AHU i inne dziady którymi jeździlem. Dodam że jazda w oklicach 90-110 km/h plus autostrada chwilami 150km/h a chwilami 70km/h bo warunki nie pozwalały, stąd takie niskie spalanie.

PS. w samej trasce wg obliczeń i wskazań spalił 3,98 na 100 :gwizdanie: :kox:

:polew: :polew: :polew: sorry ale nie mogłem się powstrzymać :polew: :polew: :polew: jeszcze powiedz że gdybyś jechał jeszcze bardziej emerycką jazdą to by CI wyszło tyle albo i mniej co mój skuter tzn. 2,5 /100 :polew: Kurka mają ludzie fantazję albo liczyć nie potrafią :kox::polew:

żeby było bez OT:

moje średnie (podkreślam średnie ) spalanie mieści się w granicach 5,5-6l/100 i to bez emerycjej jazdy ale i bez zbędnego pałowania (ale i to też się w tym zdaża) :kox:

Co się podniecasz , ja zrobiłem trasę warszawa karwia i z powrotem i mi 1z spalił 4,3L (4 osoby na pokładzie i cały bagażnik zapakowany) nie wspomnę o tym że komputer pokazywał cały czas 3,8-4L ale po przeliczeniach i ponownym zatankowaniu do pełna wyszło 4,3L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie 1-zetorem można zejść nisko nie powiem że nie ale przy AFN 3.98/100 to jest przesada nie jeden CI to powie... :polew::tongue4:

A potem większość co przeczyta ten wątek z takim albo podobnym wpisem zakłada masę nowych wątków z wielkim żalem o tym że im samochód pali 6 l i wielkie oczy robią, nie czarujmy się panowie i panie :hi::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Spalanie 1.8T [180 KM] Quattro, miasto 10,5- 12 litrów (a ja poszaleje to i 15 potrafi spalic) , w trasie najmniej zamnąłem sie 8,6 litra ale tak przy prędkosciach 120-130 pali około 9,5 -9,7 .

Takie spalanie ma mój model Audi .

Pozdro

Popieram wypowiedz kolegi w 100% moja pali podobnie, ponieważ użytkujemy auta w tych samych okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf 5bieg 90km/h sporadyczne wyprzedzanie 4,5l to jest najoszczedniejszy tryb jazdy 5bieg i 90km/h,jadac 4biegiem wolniej już bedziemy mieli wieksze spalanie.kazde wcisniecie pedału gazu niestety skutkuje apetytem. u mnie przy normalnej spokojnej nie emeryckiej jeździe pali 6.0-6.5 i moim zdaniem to jest normalne spalanie w tych silnikach i tej budzie. to ze mozna osiągnąć magiczne 5l (czyt. pynć litry :kox:) to trzeba sie natrudzić :decayed:

także panowie i panie 6l do 7l i nie ma że boli w naszych furkach:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest najoszczedniejszy tryb jazdy 5bieg i 90km/h

niekoniecznie :gwizdanie: kiedyś jak mi się nudziło 70km/h 5 bieg i było 3.4 na kompie po 10 km :cool1:

ale kto tak jeździ. zejść do tej piuntnki to już jest masakra :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf 5bieg 90km/h sporadyczne wyprzedzanie 4,5l to jest najoszczedniejszy tryb jazdy 5bieg i 90km/h,

tylko można zapomnieć gdzie się chciało dojechać :tongue4:

u mnie bez zmian 5.5-6 /50 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przetestować spalanie mojego auta w trasie.

Do tej pory jeździłem po mieście i spokojną jazdą palił 10/100.

W trasie nad morze i spowrotem moje spalanie zeszło do 7/100 .

Myślę że to dobry wynik jak na 1.8 ;P

5 osób w samochodzie + zapakowany na full bagażnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie jeździł, to średnie spalane między 9,5 a 10,0.

Fakt że dołożone 25 kucyków i zawsze mają co robić :gwizdanie:

Przez 2 tygodnie , (jak robiłem uszczeleczkę pod czapeczką) bujałem się braciaka B6 AVF w Q, średnie spalanie spalanie 8,0 do 8,5 i dodatkowy wydatek, nowe przednie tarcze.

Stare się pogieły ........ :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiałem się czy napisać o moim teście a zarazem mam pytanie :>

Ale posłucham co macie na ten temat do powiedzenia .

Zrobiłem trasę z Łasku do Świnoujścia 530km

Auto zatankowane do pełna w Łasku w Świnoujściu dolałem 26litrów.

Tankowane w taki sam sposób około 2 litrów dolane po odbiciu pistoletu.

A pytanie jest takie ile można zalać jeszcze litrów po odbiciu pistoletu?

Przepraszam Was koledzy naprawdę sam nie wiem czemu napisałem coś takiego ,, na szczęście nikt mnie nie wyśmiał.. wtedy autko miałem kilka dni w posiadaniu

dlatego wypisałem takie bzdury..

Teraz przy spokojnej nodze jazda max 110km/h na autostradzie w mieście przepisowo ( to wszystko nie dzieje się w Polsce jestem za granicą) spalanie wynosi 7.3 i powiem Wam ,że można się do takiej jazdy przyzwyczaić :) ciekaw jestem jak to będzie jak znów znajdę się na polskich drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jest takie ile można zalać jeszcze litrów po odbiciu pistoletu?

.....

Ja po odbiciu pistoletu tankuję niecały 1 litr, po czym benzyna zaczyna się wylewać ....

Sprawdź u siebie, to zależy też od długości pistoletu ;P

Czym większy, i dłuższy tym głębiej wchodzi :naughty: i szybciej Ci odbije :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.8 APT ostatnio na trasie 500km, z czego 100km to jazda po bieszczadzkich drogach w okolicach Soliny, wyszedł równe 8l/100km (cztery osoby na pokładzie plus pełny bagażnik). Na co dzień w jeździe mieszanej z przewaga miasta pali 9,5 do 10,5 l/100km. Myślę, że mieści się w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na samej trasie potrafi spalic i 6l prędkości wtedy ok 120 i wiadomo na fotoradarki trochę zwolnic.

A tak to taki mix 60%miasto a 40% trasa to ok. 10l bo silniczka gdy gorący nie oszczędzam . Turbo u mnie codziennie jest przedmuchiwane :tongue4:

Ps.

Na fisa nie ma czasami co patrzeć u mnie zawyża o 2litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiałem się czy napisać o moim teście a zarazem mam pytanie :>

Ale posłucham co macie na ten temat do powiedzenia .

Zrobiłem trasę z Łasku do Świnoujścia 530km

Auto zatankowane do pełna w Łasku w Świnoujściu dolałem 26litrów.

Tankowane w taki sam sposób około 2 litrów dolane po odbiciu pistoletu.

A pytanie jest takie ile można zalać jeszcze litrów po odbiciu pistoletu?

nie wiem jak jest w benzynie ale u mnie w ON to zalezy czy tankuje w polsce czy za granica i tak:

w polsce 4 litry idzie wlac a pozniej juz strasznie powoli trzeba w lac i juz czekac sie nie chce :)

za granica osttanio wlalem 6l i dalej moglem wlewac ale ale juz mialem rowna kwote i dalej nie chcialem

w polsce On strasznie sie pieni a za granica nie tak wiec wiecej idzie wlac tylko czemu tak jest ?

zeby nie bylo OT

u mnie spalanie ostatnio 7.5L na 100km jazda po miescie (bruksela wiec w korkach troche sie stoi) i klima 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...