Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

spalanie przy predkości 140-150km/h z trumną na dachu i 4 osoby + bagaż pod dach 6.2 l więc myśle, że bdb

( do Austrii na jednym baku ) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

warunki jakie są każdy widzi :wink4:

w zasadzie to więcej stoje niż jeżdżę, 3cm śniegu i większość zwolniła do tempa bryczki z jakąś chabetą po zawale :gwizdanie:

reasumując kraków-korki-kraków-korki 13.1 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio 6,5 gnojaka na 100Km, zobaczymy jak wyjdzie teraz ze śniegiem i mrozem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 TDi QUATTRO AVANT, miasto bez oszczędzania, krótkie odcinki, koła 16 205/55 ZIMA, spalam średnio 9.5 lira trasa 7.5, jak nie było mrozów spalałem litr mniej i w mieście i na trasie, tak czy siak jestem zadowolony bo w 10 sie spokojnie mieszczę a jest czym na śniegu przycisnąć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w te mrozy to nawet moje tdi po miescie pali chyba z 9-10 litrow bo wskazowka w oczach opada :( Ale dluga trasa to inna historia zima czy lato slonce czy snieg, wskazowka od paliwa nie opada :decayed:(nie przeciagajac na obrotach i jadac do 110km/h to i w 5l sie zmieszcze)Ale golf III w tdi zima w miescie palil mi duzo duzo mniej.Lzejszy i w dodatku szybciej sie nagrzewal.Chyba wina lezy po stronie wiskozy ze A4 tak dlugo sie nagrzewaja.Wy tez tak macie ze jak robicie w mrozy krotkie odcinki to spalanie az tak drastycznie wam wzrasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w te mrozy to nawet moje tdi po miescie pali chyba z 9-10 litrow bo wskazowka w oczach opada :( Ale dluga trasa to inna historia zima czy lato slonce czy snieg, wskazowka od paliwa nie opada :decayed:(nie przeciagajac na obrotach i jadac do 110km/h to i w 5l sie zmieszcze)Ale golf III w tdi zima w miescie palil mi duzo duzo mniej.Lzejszy i w dodatku szybciej sie nagrzewal.Chyba wina lezy po stronie wiskozy ze A4 tak dlugo sie nagrzewaja.Wy tez tak macie ze jak robicie w mrozy krotkie odcinki to spalanie az tak drastycznie wam wzrasta?

co prawda nie w A4 ale w Hiluxie spalanie wzrosło mi z 9 do 14 litrów na 100km :( także coś w tym jest :)

co do nagrzewania to dodatkowa nagrzewnica robi hot w 2-3 minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pełnym baku trasa Chełm <=> Lublin <=> Warszawa <=> Tczew ( koło Gdańska ) z przyczepką , trasa powrotna i na przyczepce ok 300 Kg i jeszcze jakies resztki ropki sie chlapały w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Ostatnio zatankowalem gdansk przymorze BP Ultimate i hmm :shocked:

7.2L na 100km jazda czysto po gdansku.. na 810km (chyba) weszlo 58 litrow :evil:

nie jest to malo ale odcinki 5-10km w mrozie do -14 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Umnie jest srednio 6,1 -6,5 wzaleznosci od paliwa jazda mieszana na kolach 18" 225 i na standartowych 15" 5,5L.

Najlepszy wynik mialem 4,4L przy 100Km/h ( oczywisce na 15) ale zastanawia mnei jak to mozliwe...

Jak kto ma jakies wytlumaczenie to chetnie poslucham...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, moja przy jeździe gaz- hamulec po sniegu mi wychodzi z kompa ok 12l/100km( jakoś trzeba sobie radzić z tymi co umieją jeździć tylo w lecie ;) ),przy w miarę spokojnej jeździe w obecnych warunkach mieści się w dziesięciu.

Skrajne przypadki:

- jazda za ciężarówką na odcinku 150 km - 6,8 l/100 :polew:

- pógodzinna głupota na ośnieżonym placu -18,8 l/100 :>

P.S. do 100-120 zwalniam jak sypnie mocniej śniegiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu 100km trasa w audi a6 c5 avant 1.9tdi AVF spalanie 4,7l / 100km. Fakt, że specjalnie była jazda eko ale sam nie sądziłem że taką krową da się zejść poniżej 5 litrów / 100km. Opony zimówki 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiągi nie zbadane do końca bo się boję :wink4:

na baku 85 l zrobię 550 km jak się postaram :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...