Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Do Niemca wlewać Niemca - Liqui Moly, silnik ciszej chodzi

Made in Germany - just like your AUDI

srali muchy - bedzie wiosna

podsumowanie :decayed:

ja leje 10w 40 mam 350tys przebigu i nawet ani mysle zmianiac na mineral gdzie mi wszyscy znajomi doradzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

P

Do Niemca wlewać Niemca - Liqui Moly, silnik ciszej chodzi

Made in Germany - just like your AUDI

srali muchy - bedzie wiosna

Powiedział co wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly - dwa razy zalałem olej tej firmy (nie do TDI), ale gdy zobaczyłem że w oryginale jest napisane "mineralny" a w tłumaczeniu "półsyntetyczny" to jakoś było nie miło. I druga rzecz - mam kilka kosmetyków tej firmy i w porównaniu np. do Wurtha są one po prostu słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje Liqui Moly mam przetestowane, silnik diesla elegancko na nich chodzi.

Są na pewno lepsze niż oleje Shella, Castrola i Mobila.

A jeśli chodzi o tłumaczenia na PL to prawda, polskie strony LM kłamią. Np. piszą że LM Diesel 10W-40 to półsyntetyk, a to minerał z dodatkami.

Niemieckie strony LM tego nie robią. Np piszą że LM Top Tec 4100 5W-40 to hydrokrakowany syntetyk no i tak w rzeczywistości jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zalałem tego Motula 505.01... wcześniej moje cudo było serwisowane w aso więc pewnie był castrol... i spostrzeżenia są następujące:

- czy silnik chodzi ciszej? raczej nie, prędzej bym powiedział, że głośniej ale po każdej ingerencji mechanika w auto, człowiek jest bardziej wyczulony i wydaje mu się, że auto chodzi gorzej... więc stwierdzam, że silnik pracuje tak samo jak na poprzednim oleju,

- czy auto pali mniej? na pewno nie, na starym oleju trasa Bielsko - Kraków rekord 4,8 a najgorzej 5,3 (przy ujemnych temperaturach bo marzec tej wiosny nie rozpieszcza :kwasny:) a po wymianie na motula praktycznie ten sam przedział, tylko że już do 4,8 nie zszedłem bo nie chciało mi się tak bawić :naughty: ale na pewno nie pali wiecej

- chłodzi lepiej? - pewnie tak bo widzę, że temp. 90 stopni osiąga po przejechaniu 15 - 20 km a nie jak poprzednio po 10 - 15 km temperatura na zewnątrz była podobna, minus 6 - 8 stopni. A moje pytanko do bardziej doświadczonych - czy to normalne, że temp waha się między około 85 a 90 stopni podczas jazdy? Szczególnie gdy jeżdżam z jakiegoś wzniesienia i dłużej hamuję silnikiem - wtedy spada do około 82 - 85 stopni. Wcześniej miałem benzynę (rover 200) i tam po nagrzaniu wskazówka jak zaklęta ani drgnęła, nie ważne czy butowałem czy hamowałem silnikiem - cały czas ta sama temperatura. W audi temperatula lata między 85 a 90, czy mam termostat do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój 1z ma ponad 230tysięcy na blacie, no a ile trzeba do tego dodać to wie tylko ten co cofał :decayed:. No chyba, że jakiś cud się zdarzył, że 96r. z takim przebiegiem. No ale do rzeczy...

Obcy82 nie każdemu się wydaje, że po każdej ingerencji wydaje się, że motor chodzi głośniej, w moim przypadku po zalaniu LM 5w40 silnik zaczął jakby spokojniej pracować, ciszej. Mechanicy oczywiście odradzali lanie syntetyka i polecali Super Extra olej mineralny. Postąpiłem jak polecaliście no i zalałem syntetykiem. Hmmm mowa była o jakimś rozszczelnieniu silnika przy zalaniu syntetyka przy takim przebiegu... Nie spotkała mnie taka sytuacja także nie wiem za dużo na ten temat ;)...

Co do spalania, nie rozumiem jak Wy osiągacie takie wyniki...

Jeżeli chodzi o temp. to po rozgrzaniu powinna stanąć na 90*, także termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto mi sprzeda Mobil 1 ESP Formula 5W30 507.00???? Tylko nie podróbkę!!![br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 20:52_________________________________________________

Panowie kto mi sprzeda Mobil 1 ESP Formula 5W30 507.00???? Tylko nie podróbkę!!!

od Pań też zakupię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KueQ, pogadałem trochę z mechanikiem i z gościem, który całe życie jeździ audicami i okazało się, że termostat wcale nie jest do wymiany, nie wiem jak jest w B5 ale w każdym razie w B6 wskaźnik temp. pokazuje małe różnice, oczywiście jeżeli będziesz jeździł po mieście to zatrzyma się na 90* ale przy ujemnej temperaturze na zewnątrz, spokojnej jeździe i dłuższym hamowaniu silnikiem na trasie wskazówka spadnie poniżej 90*. Co do spalania, to gdy śmigam po mieście i to obwodnicami to kończy się tak jak u Ciebie 6,5 - 6,8. Ale gdybyś się przejechał z Rzeszowa do Bielska to myślę, że bez problemu zszedłbyś do 5,0-5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt, jeżeli jest między 85 a 90 to nie przejmował bym się tym... Nie wiem dlaczego ale ubzdurałem sobie że Tobie konkretnie temperatura się waha :). Jeżeli wprowadziłem w błąd to przepraszam. Co do spalania ciekawi mnie to jakie może być maksymalne spalanie w 1z'cie... no ale to nie w tym temacie.

Jeżeli chodzi o oleje syntetyczne to czy miał ktoś jakikolwiek problem związany ze zmianą oleju na syntetyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój 1z ma ponad 230tysięcy na blacie, no a ile trzeba do tego dodać to wie tylko ten co cofał :decayed:. No chyba, że jakiś cud się zdarzył, że 96r. z takim przebiegiem. No ale do rzeczy...

Obcy82 nie każdemu się wydaje, że po każdej ingerencji wydaje się, że motor chodzi głośniej, w moim przypadku po zalaniu LM 5w40 silnik zaczął jakby spokojniej pracować, ciszej. Mechanicy oczywiście odradzali lanie syntetyka i polecali Super Extra olej mineralny. Postąpiłem jak polecaliście no i zalałem syntetykiem. Hmmm mowa była o jakimś rozszczelnieniu silnika przy zalaniu syntetyka przy takim przebiegu... Nie spotkała mnie taka sytuacja także nie wiem za dużo na ten temat ;)...

Co do spalania, nie rozumiem jak Wy osiągacie takie wyniki...

Jeżeli chodzi o temp. to po rozgrzaniu powinna stanąć na 90*, także termostat do wymiany.

Robiłeś płukankę czy bezpośrednio lałeś? Też mnie czeka zmiana ale zastanawiam sie czy płukać czy po prostu potem szybciej zmienic olej tak po 8kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto mi sprzeda Mobil 1 ESP Formula 5W30 507.00???? Tylko nie podróbkę!!!

http://www.amaoil.pl/?id=kontakt

Autoryzowany przedstawiciel Mobila. Możesz dostać deklarację zgodności na każdą zakupioną butelkę (mają numery seryjne parti)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem bezpośrednio, wcześniejszym olejem był Castrol pół syntetyk. Czy płukać :mysli: niestety nie pomogę bo nie płukałem, także lepiej niech wypowiedzą się Ci którzy płukali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś płukankę czy bezpośrednio lałeś? Też mnie czeka zmiana ale zastanawiam sie czy płukać czy po prostu potem szybciej zmienic olej tak po 8kkm

Przechodziłem z półsyntetyka na pełny i nie robiłem płukania silnika. Zalewałem motula x-cess w którego specyfikacji jest informacja, że jest mieszalny z innymi olejami dlatego dałem sobie z tym spokój tylko wymienię go po 8 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie im więcej czytam tym mniej wiem.

Zrobiłem AFN 25tys km i cały czas chodzi na Mobil 1 semisyntetyk 10W40. Jak na razie zero problemów. Auto od kupna poci się pomiędzy blokiem a skrzynią. Licznik teraz wskazuje 204 tys km, 1996r. Za 5 tys km znowu czeka wymiana. I teraz moje pytanie. Jaki olej wlać (rozsądny cenowo - ale dobry aby nie uszkodzić silnika albo turbiny) ? Jaki jest najlepszy olej dla tego rodzaju silnika(to że ma spełniać normy to wiem, ale jaki producent - mobil, motul)? Czy czyścić silnik (czym i jak to się robi) ? I o co chodzi z tym rozszczelnieniem silnika (da się to jakoś naprawić, jakie są objawy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- olej - Motul X-cess 5W-40 5L 135 PLN

- czyscic wtedy ja nie wiesz co bylo lane wczesniej (Motul Engine Clean)

- najprawdopodobiej uszczelniacz wału ci puszca olej - wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 5W30 Super 3000 XE Czy to nastepca Mobil Synt S Special V5w30 czy jakis gorszy zamiennik ???

W specyfikacji na stronie mobila opis jest taki sam, rozni sie tylko opis zastosowania: Synt S Special V glownie do VW PD a w Super 3000 XE wszystkie silniki diesla PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Super 3000 XE 5W30 HC Synthese Low Emission Technology

Jak sama nazwa wskazuje to druga liga Mobila, czyli oleje na bazie HC, a nie PAO (jak ESP).

Tak to następca Synt S Special V a dokładnym następcą jest Mobil Super 3000 X1 5W-40.

Żadnego z nich nie polecam, jak do PD bez DPF to Motul 505.01, jak z DPF to Mobil 1 ESP albo Motul 507.00.[br]Dopisany: 18 Marzec 2010, 08:32_________________________________________________

wszystkie silniki diesla PD

Czyli w osobówkach grupa VW i Land Rover Defender D5, oraz wszelkie przeszczepy motorów VW. No to rzeczywiście za***ista różnica :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobil Synt S 5w30 zrobielm 17 tysi i nie wziol mi nic oleju. dlatego chce zalac tego samego. kolega z mobila przeszedl na motula i mowi ze jakby glosniej zaczol silnik pracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeciak syfu typu 5w30 nie stosuje i nie będę stosował. Powiem Ci tylko tyle, że na nowym Mobilu 1 5W50 silnik VP chodził głośniej i to zdecydowanie jak na przejeżdzonym Motulu 8100 X-Cess 5W40. Tak samo wszyscy, których znam i przeszli na Motula 505.01 w 1.9 TDI PD twierdzą, że silniki chodzą ciszej jak na dotychczasowych olejach (Shell VX, Castrol, Mobil, Texaco, ...). Wszystkim na uszy siadło?

Powtórzę Ci jeszcze raz Mobil Synt S 5w30 to nie jest prawdziwy syntetyk tylko hydrokrak!!!

Jak już to lać Mobila 1 ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto mi sprzeda Mobil 1 ESP Formula 5W30 507.00???? Tylko nie podróbkę!!!

http://www.amaoil.pl/?id=kontakt

Autoryzowany przedstawiciel Mobila. Możesz dostać deklarację zgodności na każdą zakupioną butelkę (mają numery seryjne parti)

dzięki jaro4444 ale byłem niespokojny, sądząc że nikt nic nie poradzi i zakupiłem od http://www.allegro.pl/item942062317.html

mam nadzieję, że to dobry towar, patrzyłem po opiniach niby, nikt się nie skarżył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...