Treść opublikowana przez iwadrian
-
[ALL B6] Spasowanie maska/zderzak
Niestety często mechanicy którzy demontują panel przedni np: w celu wymiany rozrządu nie mają pojęcia o spasowaniu przodu i montują panel jak popadnie.Należy odpowiednio ustawić panel( tolerancja na śrubach mocujących do podłużnic) a dopiero potem montować resztę elementów.
-
[B5 AFN] ,,Szlam'' w układzie chlodzenia
Racja mi po użyciu płynu do płukania zaczeła cieknąć pompa wody.Całe szczęście tuż przed wymianą rozrządu więc pompa i tak do wymiany poszła.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
No i problem rozwiązany przyczyną był rzeczony czujnik.Wymieniłem go na drugi i i przejechałem się 30 kilometrów autostradą.Autko idzie jak ta lala W wolnej chwili zrobię logi żeby upewnić się czy wszystko jest tak jak powinno. Dzięki wielkie panowie za pomoc :notworthy: pozdrawiam. ps.zauważyłem, że zniknął niepokojący dzwięk (opisany w temacie pod tym samym tytułem)
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
Też o tym myślałem ponieważ tak jak pisałem powyżej sztanga chodzi bez zarzutu przy teście vag-iem jak i przy zasysaniu powietrza z gruchy ustami.Założyłem na nią klucz,rozruszałem i raczej nie ma się czego czepić. Wszystkie podciśnienia sprawdziłem dwa razy i jest o.k. Zrobię tak jak piszesz i będę szukał dalej. pozostaje jeszcze N75 ale z logów wynika, że działa on raczej dobrze.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
Witam. Dziś podczas jazdy po autostradzie z prędkością ok130 km/h nagle auto straciło moc. Po zatrzymaniu się na parkingu sprawdziłem wszystkie przewody podciśnienowe, oraz rury układu dolotowego wszystko wygląda o.k po podłączeniu do vag-a wyskoczył błąd 17965 p1557 intermittent czyli problem z ciśnieniem doładowania. Sztanga kierownic turbiny pracuje( po odłączeniu przewodu podciśnieniowego od gruszki opada, gdy go podłączę i podczas zasysania powietrza ustami unosi się). Luzów na turbinie nie wyczułem.wpsikałem do niej wd-40 poruszałem sztangą(chodzi dość lekko) ręcznie ale to nie pomogło. po wykasowaniu błędu pojawia się ponownie z różną częstotliwością.Auto czasami ma zaskoki i zaczyna ciągnąć ale dzieje się to sporadycznie.Podejrzewam ,że bez wymontowania turbawki i czyszczenia się nie obędzie. Poniżej wklejam moje pierwsze logi(proszę o wyrozumiałość w razie ich niepoprawności)jeżeli będzie trzeba to coś poprawię. Dołożyłem brakujące logi,jeżeli jeszcze czegoś brakuje proszę o podpowiedź co dołożyć zanim post znowu w koszu wyląduje.
-
[B5 AJM] Zwalczanie niechcianych odgłosów silnika
Mi to brzmi jak chodzące na sucho łożysko napinacz,visco,alternator. musisz to dokładnie zlokalizować.
-
[ALL B6] Demontaż bocznych tapicerek bagażnika (sedan)
Musisz odkręcić uchwyty do mocowania bagażu w podłodze bagażnika,wyjąć kołek plastikowy i odgiiąć blaszany haczyk w górnej części tapicerki (pod półką),zdjąć uszczelkę klapy na odcinku tapicerki, i z tego co pamiętam to odpiąć plastikową osłonę na tylnym panelu.
-
[ALL B6] Zniszczona tapicerka i Vanish
Dzisiaj prałem u siebie całą tapicerkę vanischem i jest o.k. podstawa to namoczyć dobrze całą(pranie punktowe pozostawia plamy) praną powieszchnię, następnie przetrzeć suchym ręcznikiem aby wchłonął jak najwięcej wody i pozostawić do wyschnięcia. Nie powinno się siadać na wilgotne fotele bo wyciska się wtedy brud z gąbek i powstają zacieki.
-
[B6 AWX] Spalanie przy większych prędkościach
Przy 170-180 to około 8 litrów łyknie. Zauważyłem ,że kompromisem pomiędzy prędkością a spalaniem jest prędkość rzędu 140-150 wtedy spala około 6 litrów.
-
[ALL B5] Po wymianie tylnich klocków świeci kontrolka ABS
owszem czujniki abs są
-
Użytkownicy pokażcie sie..
oto ja i moja furka
-
[B5 AFN] Problem z hamowaniem i dziwne piszczenie przy desce rozdzielczej
Przyczyną załączania abs przy zwalnianiu może być pęknięty pierścień abs na półosi, w wyniku czego obraca on się luźno wokół niej i podaje fałszywy sygnał do komputera. Ostatnio naprawiałem dwa auta z takimi objawami i to właśnie było przyczyną. W takim przypadku vag nie pokaże błędów ponieważ komputer czyta to jako normalne działanie abs.
-
[ALL B5] Po wymianie tylnich klocków świeci kontrolka ABS
Zdejmij koła i przejrzyj czujniki przy kołach. Możliwe, że przy wymianie poruszyłeś któryś z czujników, uszkodziłeś przewód, lub wtyczka się rozłączyła.
-
[B5 AHH] Pękniete mocowanie filtra oleju
Jeżeli chcesz pospawać aluminium to musi być idealnie czyste, tym bardziej, że musi być to pospawane szczelnie.
-
[B5 AHU] Nie działa ogrzewanie pomimo nagrzanego silnika, wentylator sprawny
w sumie racja,zrzucić wąż i wtedy wiadomo co i jak
-
[B6 AWX] Problem z uruchamianiem silnika
Świeczki na początek sprawdź.
-
[B5 ADR] Czy jest możliwa regulacja drzwi (lekko opadły) ?
o ile nie ma luzu góra-dół
-
[B6 ALT] Informacja SERVICE
nie w wypadku gdy ustawiony jest tryb long life :gwizdanie: tutaj jest wszystko pięknie opisane http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_in1_in2_oil-t4640.0.html
-
[B5 AHU] Nie działa ogrzewanie pomimo nagrzanego silnika, wentylator sprawny
Najprościej: przy nagrzanym silniku sprawdż czy węże od nagrzewnicy są ciepłe,jeżeli ciepłe to szukaj przyczyny w systemie wentylacji (klapy) jeżeli są zimne to problem tkwi w układzie chłodzenia.
-
[B5 AFN] Wygłuszenie tablicy rejestracyjnej
przyklej na taśmę dwustronną
-
[B5 ADR] Przeguby wewnętrzne
Wskazywałoby to raczej na łożysko koła przedniego
-
[B6 AVF] Przegrzewanie silnika i brak ogrzewania
Dokładnie najprawdopodobniej wirnik pompy poluzował się na ośce. U jednego z kolegów z forum były identyczne objawy i faktycznie pompa siadła.
-
[ALL B5] Okna bez ram okiennych ?
Jako ciekawostkę podam,że subaru impreza poprzedniej generacji miało cztery furtki bez ramek
-
[ALL B5] Okna bez ram okiennych ?
Chcąc zrobić taką przeróbkę musiałbyś poprzerabiać prowadnice w drzwiach,pozmieniać uszczelki we wnękach w miejscu przylegania szyby do słupka bo są całkiem inne (skąd takie weźmiesz?) no i z tego co zauważyłem to auta drzwiami bez ramek mają trójkątną szybkę z przodu i przednia prowadnica jest pociągnięta do górnej wysokości tej szybki aby utrzymać otwieraną szybę w pionie bo inaczej to kiwała by się na boki w górnej pozycji przy otwartych drzwiach także gra nie warta świeczki.
-
[ALL B5] Okna bez ram okiennych ?
Niezabardzo się z wami zgadzam. Ramki drzwi mają się nijak do sztywności nadwozia, nie są z nim połączone na stałe i dolegają do niego tylko poprzez gumowe i na dodatek stosunkowo miękkie uszczelki które mają za zadanie uczczelnić miejsce styku przed dostawaniem się wody,powietrza i hałasu z zewnątrz. Za sztywność nadwozia odpowiadają inne elementy konstrukcyjne np: progi, słupki:środkowe, tylne,przednie i profile dookoła dachu.