Treść opublikowana przez adadur
-
Błąd czujnika kąta skrętu G-85 błąd 00778, Pomocy !
przejechać pareset metrów i czujnik sam się skalibruje ... jak coś można też kalibracje zrobić vagiem i jak możesz wrzucaj cały, pełny opis dla błędu
-
Test z dioda zamiast przeplywki
trzeba było już pełne wrzucać logi W EGR zaglądałeś czy nie zalepiony syfem
-
Auto nie ma ducha
W podpisie usuń PD.... Robiąc logi skorzystaj z instrukcji: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012/
-
logi do oceny
I jak tam wskazane korekty pomogły ... Jak nie powiedz czy wiesz coś w temacie że turbo mogło być regenerowane.
-
Problem z radiem Concert II
Jeśli radio jest zakodowane pod BOSE to przy włączaniu powinno wyświetlać napis BOSE. Tu masz jak przekodować na "standart": http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/concert2.html tu możesz co nie co poczytać o concert II: http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=13878
-
Czesto przepalające sie żarówki w przednich lampach
czyli masz ksenony ... zapodaj jeden z najbardziej trafionych modów jakie zrobiłem ... wstaw ori żarówki LED Osram polecam te 4500 bo 6000 będą za niebieskie do ksenonu - od 2,5 roku mam spokój z postojówkami
-
Syrena alarmu
Pikanie alarmu w krajach UE jest zabronione - fakt że jest taka opcja w sterowniku do zakodowania. Syrena jakiego jest typu - starsza kwadratowa (zakładam że ta, bo nikt jej nie wymieniał) czy nowsza taka podłużna? W Starszych te baterie nagminnie padają (pewnie już wylały) w nowszych jest trochę lepiej. Plus tego taki, że spokojnie możesz zakładać syrenę tą nowszą (kupuj tylko ze wspornikiem - jest inny).
-
Szyba kierowcy
Padł podnośnik szyby - a dokładniej linka źle się nawinęła na plastikowe kółko za silnikiem - niestety nie opłaca się tego naprawiać (czyt. wymieniac linki) bo kółko już swoje dostało i linka źle nawija się po ścieżkach, jeśli dostaniesz kpl. linka + kółko to przełożenie linki nie jest takie proste, za parę zł więcej masz cały podnośnik z prowadnicami. KATEGORYCZNIE zaprzestań używania szyby!!! Jeśli szyba opadnie będzie ciężko już podnieść lub w ogóle jej nie podniesiesz a do tego możesz uszkodzić plastykowy wielowypust na silniku co zakończy się wymiana całego silnika ze sterownikiem. Podnośnik kup nowy sprawdzony lub używkę - trwałością są zbliżone. Ori nowy kosztuje ponad 300zł (choć nie wiem czy ostatnio nie zbliżył się do 400 zł) na forum ją dobrze opisane tematy dot. wymiany podnośnika oraz na YT znajdziesz filmik jak to zrobić.
-
Błędy przy hamowaniu, kontrolki ABS i ESP
Jeśli złapiesz tą sytuację kiedy świeca już obie kontrolki to podjedz pod ścianę lub poproś kogoś i sprawdź czy z tyłu świecą się światła stopu ... jeśli brak wymieniaj czujnik na pedale stop. Czasami są też inne szopki z tymi światłami przy awarii czujnika - np. pala się cały czas.
-
Olej w dolocie co i jak ?
Generalnie ludzie sie podkurw...ą tym olejem z uwagi na wadliwą konstrukcję EGRa. Kiedy wszystko jest sprawne (przez EGR nie cieknie) nie ma problemu, ale jeśli EGRem wydmuc**je opary zaczynają dumać. Opary oleju w dolocie są normalnym zjawiskiem ... im bliżej turbiny będzie ich więcej co widać po ściankach. O ile w obrębie EGRa docierają te opary to na ściankach nie ma prawa być mokro - musi być sucho, tzn. oczywiście będzie nagar ale suchy. Jeśli w obrębie EGRa (czy też kolektora) mamy mokre ścianki to powinniśmy się zacząć martwić tym, że nasze turbo przepuszcza zbyt wiele oleju a nie odma (w sprawnym aucie). Tym samym widać, że montaż OCT mija się z celem i nie uderza w źródło problemu. Jeśli w odmie będzie za dużo oleju przechodziło to są objawy innych problemy z silnikiem.
-
Cieknący zawór egr
wyciek nie dyskwalifikuje EGR jedynie pogarsza samopoczucie właściciela bo syfi mu silnik. Generalnie w TDI PD występują EGR zintegrowane z klapą gaszącą i należy je sprawdzać na obie funkcje: 1. Spr. recyrkulacji spalin: a) LOG grupy 003 statycznie podglądasz wartości poz. 2 i poz.3 powinny byc tożsame i oscylować w granicy 200 poz. 4 powinna mieć wartość kilkudziesieciu % (pozycja otwarta - można zwryfikować z poz. 004 w logach gr. 003 w trybie Basic Settings LOG grupy 003 w tybie Basic Settings pogladamy poz. 2 - zmienia się z OFF (dopływ spalin/zawór w pełni zamknięty) na ON (dopływ spalin/zawór w pełni otwarty) podglądamy poz.3 - wartość świadczy o ilości powietrza w trybie OFF kiedy spaliny są w pełni odcięte wartość osiąga nie mniej niz 400, w trybie ON poz.3 wskazuje poniżej 200 2. Spr. klapy gaszącej W ECU silnika (01 - Engine) uruchamiamy procedutę TEST - w kolejny krokach testowane są rożne elementy silnika i w jednym z nich pod koniec będzie zadziałanie klapy gaszącej - oczywiście powinno doprowadzić do zgaszenia auta (jeśli nie winny jest siłownik na klapie bądź ubytek podciśnienia do sterowania siłowniczkiem) ps. siłownik klapy gaszącej można kupić indywidualnie i nie trzeba wymieniać całego EGRa CZYTAJ FORUM ZANIM ZADASZ PYTANIE
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Panowie dziś do godz. 24 konkurs w którym można zgarnąć piwko ... Co mi tam tak napir..lało? - do wglądu filmiki w linku powyżej. W odp. można wskazać jeden element a Grzesiek nie bierze udziału on już piwko zgarnął ps. i nie zawracać Grześkowi d.
-
Dynamiczna regulacja zasięgu świateł - awaria
Który błotnik był naprawiany? Czy lampy/xenon świecą? podaj błąd jak wyświetla sterownik świateł
-
Brak wycieraczek, kierunkowskazów, problem z klaksonem itd.
Padł bo odplywy z podszybia były zatkane - jak ich nie odetkałeś to będzie powtórka tego... albo poleje ci się na czujniki w pedałach w czasie jazdy
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Auto w garażu ... z Grześkiem się dziś ugadałem przed 19 jak coś to zajedź
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Wszystko zależy jak się spasują z klockiem ... mam na przodzie 320mm Zimmermany i klocki DS - i bardzo ładnie to współpracuje, z tyłu mam ATE + ATE ceramiczne i trochę dupowate połączenie Bartek luknij na filmy w temat, może coś podpowiesz: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288958-avf-upuszczanie-cisnienia-czy-to-na-szybkozlaczu-przy-turbinie/ ps. żeby ci YT ruszył to kliknij na to: https://www.youtube.com/watch?v=T7PoWTwStnM a potem wklejasz linki YT
-
B6 DIVISION
Może miałby kto chwilę oblukać filmiki w temacie... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288958-avf-upuszczanie-cisnienia-czy-to-na-szybkozlaczu-przy-turbinie/
-
AVF upuszczanie ciśnienia ... czy to na szybkozłączu przy turbinie?
3 filmik do kompletu: Na tym filmie auto jechało z zaślepionym EGRem. Brak błędów w ECU silnika. Dodatkowo logi dla 3 filmu: http://vaglog.rtnet.pl/log_187269.html Dorzucam jeszcze logi EGR przed zaślepieniem: http://vaglog.rtnet.pl/log_187271.html specjalnie pod tym kątem się nie przyglądałem ... zrobiłem jeszcze testy dla sterownika silnika, gdzie bada m.in. N18 i N75 no i dawało się odczuć że pracują.
-
AVF upuszczanie ciśnienia ... czy to na szybkozłączu przy turbinie?
W weekend wprowadziłem autorską poprawkę do mocowania tego węża - jeśli trafiłem w problem powinno być ok, dziś przetestuję i dam znać Autorska poprawka nie była wycelowana w problem ... kończą mi się koncepcję. Może filmy pomogą w rozwiązaniu problemu: 2 filmik:
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
ale ten rozmiar może spokojnie 200 PLNów kosztować za sztukę wiec jak nie są starte może warto spróbować.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
to spróbuj ... a jak z klockami zostają stare? - jak tak to przejedz je papierkiem ściernym
-
Problem z kontrolka poduszek Zapala sie po 15 minutach jazdy
to starego kotleta odgrzebałeś.... sprawdź wtyczkę pod siedzeniem pasażera: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01222
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
jak prawie nówka to zawsze warto próbować, jak stara po 80 tyś to raczej wymiana - do nowej tarczy zawsze nowe klocki. Małe tarcze/tanie średnio się opłaca szlifować. W weekend walczyłem z nieszczelnością na szybkozłączu przy turbo, temat tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288958-avf-upuszczanie-cisnienia-na-szybkozlaczu-przy-turbinie/ teraz muszę sprawdzić stopniowo czy wszystko dobrze - docelowo co najmniej 200 km/h musi zaliczyć.
-
[AVF Multitronic] Dziwna reakcja na gaz
Co jak co ale to multitronic powinien masakrycznie oszczędzać turbinę i nie bardzo rozumiem czemu padła... Co do twojego problemu to przyjrzyj się dokładnie dolotowi powietrza do turbiny oraz układu dolotu powietrza doładowującego za turbiną, ponaddto sprawdź układ podciśnieniowy sterowania turbiną - również zawór N75. Zapuścić w VAGu przestawianie sztangi w turbinie i ocenić jak pracuje - przestawia kierownice (zmienna geometrię), które to odpowiadają za rozpędzenie turbiny a tym samym jej wydajność. Warto by zdjąć wąż powietrza do turbo i sprawdzić luzy na wirniku oraz "obecność" łopatek na zimnej stronie, a najlepiej są wyjąć na stół i potem ocenić. Czy masz jakies papiery z regeneracji turbi ... wyważenia i regulacji sztangi? Auto może też przez błąd ze skrzyni wpadać w tryb serwisowy - czy VAG pokazuje że błąd 18201 jest sporadyczny?
-
Kiedy zmieniać olej z 5W40 na 10W40
chodzi o to że jak bywasz w G-ku t możesz kupić tutaj http://oil-land.pl/ powołując się na a4-klub dostaniesz niewielki rabat a jak masz i tak wysyłkowo kupić to jak wspomniano np. u Dzika możesz to zrobić.