Treść opublikowana przez adadur
-
dwie kontrolki się świecą
Nie gdybać - podpiąć pod VAGa
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
Nie to ewidentnie zza kierownicy. Jakiś czas temu kręciłem kołami przez okno i mam wrażenie jakby to gdzies głębiej siedział ten świerszcz.
-
[B5 ALL] Montaż halogenów (przedlift)
A to już schematu nie będę zmianiał - kto kumaty ten wie jak zmienić. Ale czy halogeny zapalą się jak będziemy tylko na postojowkach czy nie trzeba zapalić mijania - w oryginalnym podłączeniu. Jesli pod mijania to trzeba by łącznie z długimi to powiązać bo by gasły w momęcie przełączenia. Najprościej tak jak ty zrobiłeś.
-
PALIWO na stacji NESTE.
Chciałem podzilić się z wami pewną informacją. Na jednej ze stacji NESTE przeprowadzono kontrolę paliwa (przez WIIH) i wyniki są pozytywne. Wszystkie badane paliwa spełniają normy. Pisze o tym bo spotkałem się z informacjami i opiniami, że wyraźnie "tańsze paliwo (na tych stacjach) powinno być gorsze". Paliwa na tej stacji z racji, że są cenowo bardzo konkurencyjne są poddawane częstym kontrolom (nawet co 2 tygodnie). Co ciekawe zgłoszenie do kontroli najprawdopodobniej wypływają od konkuręcji, którą drażnią niskie ceny.
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
To jest taki dźwięk jakby ktoś starą szafę otwierał a nie jakieś piski sgrzyty itp
-
[B5 AAH] Wymiana tarcz i klocków samodzielnie
Możęsz poszperać na forum ale polecam oryginały albo ATE
-
Bezpieczniki,bi-xenon, postojowki
Sprawdz na kostkach przy lampie czy dochodzi prąd.
-
[b5 1.6 ADP 97 rok] luźny pasek od pompy
Pasek do wymiany. Zdaj sie na mechanika bo może przegniesz z naciągiem i z czasem rozwali łożyska.
-
[B5 ALL] Montaż halogenów (przedlift)
Zanim jeszcze to powiedz mi skad "+" do włącznik Jesli iść twym schamatem to bym narysował go tak (dodam że niewiem czy poprawieni bo nie wiem co pod przekaźnik ma byc popodpinane ale wg twojego schamtu):
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
NO też mam tego świerszcza i nie wiem gdzie podsmarować - już ktoś inny wspominał że też z tym walczy ale lekarstwa nikt jeszcze nie podał. poziek: temat dobrze nazwany
-
[ALL] ASR, ESP
Murzynku to dam ci inny banalniejszy przykład po co ten ESP powyżej tych wymyśonych 20km/h: Wyobraź sobie że jedziesz zimą drogą szybkiego ruchu gdzie podczas zawieruchy zawiało śniegu i miescami niezłe lodowisko jest. Normalnie jadąc czuje sie lęk i przejerzdzając przez tak śliskie miejsca i pusza sie noge z gazu. Mając ASR najerzdzasz na śliską powierzchnie czujniki odczytują poślizg redukują moc jedziesz dalej prosto - momenty na kołach zostały wyrównane. Jeśli by tej mocy się nie ujęło (brak ASR) i powiedzmy jedna strona złapie szybciej lepszą przyczepność to nawet przy jezdzie na wprost masz wielkie szansę, że obruci auto i wylądujesz jeśli dobrze będzie w rowie.
-
Tuleja belki tylnej
Tulejka składa się z obejmy metalowej i metalowej tulejki wewnątrz dość szerokiej by zapierała się na "widełkach", pomiedzy nimi jest guma, czasami z otworami których ułożenie ma znaczenie. Teraz jeśli śruba zaciśnie wraz z widełkami tulejkę do nie ma sposobu później aby ją obrócić i po spuszczeniu auta tulejka zewnętrza w stosunku do wewnętrznej ulega skręceniu jeśli jeszcze auto dobije na dziudze to jeszcze bardziej w ten spsób szybko można uszkodzić gumę w tulejce (wręcz zerwać). Jęsli mechanik załapał śrubą tuleje na tyle aby sie mogła jeszcze obrócić w widełkach to OK jak nie to lipa.
-
[B5 1.9TDI 1Z]96r Dziwne problemy z turbiną (?)
jak masz kogoś w niemczech to możę ci to czasem taniej kupić niż u nas - ceny węży różnie się mają np. w ASO do AFNa wychodzący z IC (górny) jest droższy niż w AJMie a wielkościowo zbliżone (w Polsce 180zł w Niemczech 150-160). Taśmę sobie odpuść kompletnie bo po rozdrzaniu klej taśmy tak sie roztapia że z czasem dostaje sie przedmuchów - nie pisz że owiniesz 2, 3 razy to nic nie da przechodziłem to z konieczności na urlopie, pozatym zaciskałem jeszcze opaskami elektrycznymi - da sie na tym tysiące km zrobić ale do czasu. Poprostu musisz kupić czy w ASO czy zamiennik czy przez Allegro.
-
siwiecace znaczki z przodu i z tylu
Wczoraj zamodelowałem w 3 D Mechanikalu (takie rozbudowany AutoCAD) kółeczka Audi - niestety wymiary wzięłem z głowy proporcionalnie z pewnego logo. Widzę że ktoś tu też zwymiarował je w AutoCAD-e możę ma ktoś oryginalne wymiary i numery kolorów stosowanych w logo Audi (może istniej czcionka Audi).
-
[FIAT 126P 0.65] Spuszczanie oleju
Pomimo że to "mordersze" praktyki to pamiętam jak do mechanika podjechał pewien emeryt na wymiane oleju panowie mu spościli olej i pozostawli do ścieknięcia a on w tym czasie chba jakąś ropkę nalał raz drugi w tym czasie odpalał auto na chwilę - przepłukał silniczek zalali świerzej oliwy ... czy coś mu to dało? nie wiem osobiście bym tak nie zrobił. Pozatym mając pewne doświadczenie co zrobił brak oleju w skrzyni biegów nigdy bym tak sie nie bawił.
-
Jakie wahacze?
w przedziale od 1-10 daje tej firmie 4 jesli chodzi o jakosc Bardzo fajnie będę jeździł teraz na drukarce tylko lej dobry tusz
-
pomoc w tłumaczeniu
tzn. badanie techniczne tak jak powyżej piszą
-
Wieści motoryzacyjne z kraju i ze świata
Toć to prawie AUDI: http://wiadomosci.onet.pl/1444782,69,item.html chłopaki licytujemy dodatkowe info: http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,3241988.html?skad=rss http://www.eastnews.pl/news/wyniki.php?fraza=Union+D-Type http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=98&ShowArticleId=23713 http://www1.motorpasion.com/2006/12/02-el-auto-union-d-type-de-hitler-a-subasta http://www.ddavid.com/formula1/auto_d.htm
-
[B5 1.9TDI 115KM PD] ...chip i kilka pytan
napisz coś więcej - jaki wirus? gdzie? koszty? jak wgany? spalanie?
-
[FIAT 126P 0.65] Spuszczanie oleju
MORDERCY!
-
Ile oleju wam bierze na 1000 km ??
Nie wiem ale bańka 4 litry styka na 15000 km czyli od wymiany do wymiany ale klinkęłem że na przedział 100-200ml - z pośpiechu - zakłamuje wyniki :mrgreen:
-
Jak zamontowac glosnik w przednich drzwiach?
Dokładnie oryginalnie mocowanie głośników w przenich drzwiach jest na 3 wkręty i to rozłożone niesymetrycznie. Aby zamontoać głośniki o innym rozstawie wkrętów trzeba zakupić dodatkowy, pośredni pieścień (plastikowy lub z MDFu).
-
[B5 1.9TDI 1Z]96r Dziwne problemy z turbiną (?)
Słusznie podany link - tylko zniknie za pół roku
-
jakiego wyposażenia brakuje nam w naszych A4???
jestem tego samego zdania i myślę że jak bym miał kaskę np. B7... wolał bym kupić starszego RSa A ja tam mam w nosie RSa bo pozostane przy TDIkach wiec wolałbym B7
-
Jakie kupić dobre fabryczne radio z CD do A4 z 1995 ??
rezygnjesz z mp3?