Treść opublikowana przez adadur
-
mocno parują szyby
tylko jeśli chodzi o pochłanianie zapachów, pozatym działa jak zwykły. Co do problemu - staraj się zminimalizować używanie zamkniętego obiegu w wilgotne dni
-
Skype
adadur - adadurPL (chyba tak, używam takż rzadko że nie wiem, a pozatym tylko jako do pisania - rozmawianie głosowe wykluczone i niemożliwe)
-
lampy
A sprawdziłeś wkońcu oznaczenia na lampach - tam nic nie ma że są przystosowane do żarówek ksenonowych.
-
Ładowanie akumulatora
Ja bym nie demontował i ładował na aucie - a sprzęt audio lepiej odłączyć Korki koniecznie odkręcasz bo wytwarza się gaz. ladujesz 10godzin max 12. Ważna jest kolejność podpinania i odpinania od aku!!! akumulator owiń zbędną szmata lub czymć obłóż bo bulgocząca gazy wchlapują kwas. pozatym pomieszczenie niech będzie wętylowane.
-
Jaka żarówka świateł mijania?
Wiesz jak bys miał 60 lat to bym cię zrozumieł ale ma 18 i chyba jestes leniwy. Maska do góry, odczep wtyczki i zdejmij klapkę - wymontuj żarówkę ... daj sprzedawcy i kup dwie (najlepiej Philpisa lub Osram)
-
[B5 AVG] Jak wyjąć włącznik/przekaźnik awaryjnych
No nie mów że włącznik awaryjnych się rozsypał?
-
[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?
w artykule jest mowa o filtre-oszuszaczu .... chodzi o filtr kabinowy czy jeszcze jakis inny?
-
[B5 1.9TDI 115KM PD] ...chip i kilka pytan
dokładnie bo jak po VINie wchodże to jeszcze zapyta A4 czy A4Q.
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
Ależ skąd - jak toś ma program do AJMa to poproszę, ale na zimę temacik przycichnie pewnie.
-
[B6 2,5TDI] esp mi coś nawala...?
Nie obejdzie sie bez podpięcia VAGa i odczytu blędów wówczas można będzie dochodzić co jest ich przyczyną.
-
jak to jest z odpalaniem w zimę?
Odpalamy czekamy kilka kilkanaście sek. i jazda - w zimę bardzo ważne jest by poziom oleju był bliski max gdyż jest gęsty i wolniej się rozpływa. Absolutnie nie gazwować! utrzymywać możliwie niskie obroty podczas jazdy. Silnik szybciej się rozgrzeje podczas jazdy niż na jałowym.
-
[b5 1.9 AJM] Olej dla PD-ka
Osobiście planuje zakupić: Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40 VA - oznacza specjalnie przeznaczenie dla PD spełniający normę 505.01
-
[B5 1,9 AFN] Uszczelka pod miską olejową!!
Ciesz się że mocno nie wgniotło bo by ci wykorbienia mogły o mise szorować - a szkody były by znaczne. Poszukaj na szrocie lub giełdzie (zdobądź pierw numer tej misy)
-
[B5 1.9 AJM]dymek przy odpaleniu/jakosc ON
JEST!!! Fakt że sterowane jest to elektronicznie poprzez czujnik G40 (o ile pamiętam) ale jest coś takiego jak kąt wtrysku - logicznie myśląc musi być w każdym aucie z silnikiem spaliwnowym. Bo wrzuce dowody.
-
Moje Audi A4 1,9 TDI AJM
O identyczny jak moje tylko masz oznaczenia na klapie i relingi chromowane. Dziw mnie to, że masz dodatkowe zegary od oleju i ładowania - myślałem że to dotyczy tylko 2,5 TDI. Podjedz do ASO i poproś o historię auta.
-
I urodziny Klubu Audi A4 - 2-3-4 marca 2007r
Tak sobie śledze ten wątek ... może się skusze, ale to jeszcze odległy termin więc się nie deklaruje
-
powoli zimówki
Na letnich nie, na wielsezonowych tak, ale co jest dobre do wszystkiego to jest do niczego.
-
[B5 sedan] Jak zrobic dobre naglosnieni?
Zaczęło sie od przyzwoitego audio. Zatem zakładając że budrzet nie jest na sprzęt z górnej półki to: przód masz, tył (elipsy) JBL lub Alpine, do tego wzmacniacz. Puki nie pojawi się wzmacniacz sprzęt pomimo nawet dobrych głośników będzie średnio grał. Polecam też pomyśleć o skrzyni basowej. Warto wygłuszyć drzwi poprawi to dźwięk i wyeliminuje "granie" tapicerki.
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Ja mam Valeo Silenco i nie narzekam - brak smug, od kierowcy czasem skoczy ale muszę je ustawić lepiej.
-
Szukam dobrego blacharza w 3-mieście
Co do wyceny: nie wiem jak zderzaki ... tam pod spodem są takie odboje, do nich też mocuje się zderzak powinny też być uwzględnione, pozatym jak częśc dolna (spojer) przedniego zderzaka, też bym może sie upierał przy wymianie, pozatym śruby i kołki ... są w ASO cholernie drogie. Jak będzie wycena poproś o wgląd w dokumentację a najlepiej jej kopię. zobacz jak policzyli i co (ile za roboczogodzinę!?) ... następnie udaj się do kogoś znajomego od wycen i niech na to zerknie. Tu nie ma co się szczypać wytykaj wszystko to jeszcze na tym zzyskasz może. A i nie kkep rejestracji - przysługuje ci wymiana na nową. Co do zderzaka - jak masz namiar na taki po lifcie czarny (bez potrzeby lakierowania) to bym go kupił. Jeśli byś chciał ten po 2 lifcie to czekało by cię zmiana zawiesia z boku, wówczas dobrze by się pokusić o rezanie malutkie błotkika od środka i montaż lapa z 2 liftu ... no i w zdarzaku masz odrazu halogeny. Niestety nie da sie nie zauważyć że w aucie coś było kombinowane!!! a ja już bym takiego nie kupił. Dla manie tylko orygnał nawet po małej przygodzie.
-
[B5] Znaczek audi pod kirunkowskazem
Warto by zająć się wypisaniem zmian w I lifcie i w II. 1 Lift miał miejsce od kwietnia 1997r. (bynajmniej ja tak się rozeznałem) niemniej autku ciągle coś przybywało bo w 1998r. naprzykład dostało inne tapicerki podsufitówki. Także jest pewnie masa takich informacji i zebrać to to nie mała sztuka.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Faktycznie lemforder również bardoz dobra firma niestety z dostępność jej produktów u nas nie jest ciekawie
-
Regeneracja czy może kupno używanej przekładni kierowniczej?
Normalnie możęsz to w ASO oddać i kupić nową (czytaj może regenerowaną). za starą coś ci odejmą od ceny "nowej". Oczywiście poza ASO też można pewnie ale nie wiem czy też będziesz pewny tej części no i jak ewentualnie z gwarancją.
-
Dziwne świszczenie/dzwonienie
Może poprostu to powietrze. Jeśli coś z autem to załął bym od kół (opon)
-
Wymiana kabli wysokiego napiecia - kiedy?
polecam kabelki Audi lub Boscha (węglowe czy jakoś tak)