Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Otwór w dnie tłumika końcowego
Wiercenie dziury w tłumiku żeby woda uleciała to idiotyzm, tłumik ma być nie ruszany żeby korozja nie mogła się do niego łatwo dobierać. Jak się sprawnym samochodem jeździ, a nie głównie ogląda go na podjeździe/ na parkingu przed blokiem czy jedzie 2 km po bułki to nic nie chlupocze w środku bo ta woda odparowuje.
-
Montaż klimatyzacji czy się opłaca?
Całość nie mniej niż 2 tysiące w zakładzie i to na używanych, tanio zdobytych częściach. Jeżeli planujesz tym autem dłużej pojeździć bo jesteś zadowolony i wydatek nie przeraża to w sumie czemu nie założyć. Obiektywnie opłaca się to tylko jeżeli zamontujesz samemu i masz tanio komplet gratów.
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
Aha, to się nie nazywa naprawa tylko druciarstwo. Najtaniej wychodzi wstawienie drugiej przekładni, ale zawsze wiąze się to z ryzykiem. Ja podjąłem i nie żałuję. Mirek, sprzęgło na 100%, to jest typowy objaw.
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
U mnie pierwsze oznaki słabości skrzynia pokazała przy 280 tysiącach, a sprzęgło definitywnie rozpadło się przy równych 300, przebieg autentyczny, auto dość mocno dostawało w kość. Teraz przy 360 tysiącach rozpadła się pompa oleju w skrzyni i regenerowane sprzęgło, wstawiłem drugą skrzynkę i jak na razie śmiga jak należy.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
To, że olej jest w klasie lepkości 10w nie oznacza automatycznie, że jest niskiej jakości, dev nie mąć ludziom w głowie. Taki olej na zimno jest gęstszy niż olej 5 czy 0w i mówiąc obrazowo po prostu dłużej płynie do gory magistrali olejowej i na łożyskowanie turbosprężarki oraz jest bardziej podatny na zerwanie filmu olejowego. Na ciepło jeżeli mamy olej 5w40 i 10w 40 lepkość jest teoretycznie ta sama.
-
B5 1.9 TDI Tiptronic - przeciąga zmianę biegów
Jeżeli silnik jest nierozgrzany do temperatury roboczej to skrzynia dłużej trzyma na poszczególnych biegach aby szybciej nagrzać ciecz i katalizator, głowy nie dam czy mamy rozwiązanie bo ten tryb do nagrzewania w sumie nieznacznie przesuwa punkt zmiany biegów w górę i nie ciąga silnika na 3/4 obrotów jego pracy. W każdym razie wymień termostat i obserwuj. Logi tak czy siak masz do zrobienia bo być może coś z osprzętu silnika szwankuje.
-
B5 1.9 TDI Tiptronic - przeciąga zmianę biegów
Zanim odepniesz aku odzyskaj kod, w ASO Ci to zrobią, a może ktoś inny taniej bo parę lat temu ta przyjemność kosztowała u nich 99 zł.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ten co masz jest ok, jak chcesz być trendy na forum to kup Motula 10w40
-
B5 1.9 TDI Tiptronic - przeciąga zmianę biegów
To niefajnie. Zloguj to auto, na forum znajdziesz instrukcję jak wykonać logi, bo to nie jest normalny tryb pracy skrzyni biegów. Dla spokojności możesz jeszcze odpiąć akumulator żeby oduczyć komputer skrzyni stylu jazdy, zacznie się uczyć na nowo Twojego bo może przed sprzedażą ktoś robił takie rzeczy i jej zostało;) Pamiętaj o kodzie do radia jeżeli masz fabryczne.
-
Przeraźliwy pisk przy włączaniu klimy
Od kiedy sprężarka w b6 ma sprzęgło elektromagnetyczne? Tam masz sprzęgło zrywalne, mechanika sprężarki jest stale połączona z kołem pasowym. A do sprawdzenia ręką sprężarki z elektromagnesem można sobie podać 12v z akumulatora.
-
Wymiana osuszacza klimy- co ile?
Auto jest stare, jak osuszacz nigdy albo dawno nie ruszany to przy okazji okresowego przeglądu warto wymienić.
-
B5 1.9 TDI Tiptronic - przeciąga zmianę biegów
Nie ma sprawy. Generalnie istotna jest 4 cyfra licząc od lewej, decyduje ona o włączeniu lub wyłączeniu DSP, 0- DSP aktywne, 1-skrzynia chodzi "na tępo" i zachowuje się tak jak to opisałeś.
-
B5 1.9 TDI Tiptronic - przeciąga zmianę biegów
VAG-Comem wchodzisz w sterownik skrzyni, jak juz się połączy sprawdzasz jakie masz kodowanie w rubryczce software "coding", nie wiem jak w tym roczniku, ale raczej powinno być 00003. Jeżeli jest inne to wchodzisz w opcję recode, jeżeli to jest ośka, nie quattro to wpisujesz kodowanie 00003 i zatwierdzasz. Na wszelki wypadek zapisz sobie stare kodowanie, gdyby to które podałem było niewłaściwe, jakby co nie uszkodzisz nic w aucie bo złego kodu sterownik nie przyjmie.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Po co taki gęsty, to jakiś wyczynowy silnik jest?
-
Przeraźliwy pisk przy włączaniu klimy
Zacierający sie kompresor będzie się ciężko kręcił, poczujesz opór, a niebawem jak zacznie przystawać to ani się obejrzysz zerwie sprzęgło.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ten 10W40 jest do tego silnika w sam raz, nie łudź się, że jak zmienisz markę albo klasę oleju to przestanie brać.
-
B5 1.9 TDI Tiptronic - przeciąga zmianę biegów
Sprawdź jakie masz kodowanie w sterowniku skrzyni, ktoś przed Tobą mógł się tym bawić i wyłączyć DSP żeby taką namiastkę trybu sport uzyskać, wtedy skrzynia zmienia biegi "na tępo" i kręci wyżej oraz nie wrzuca wyższego biegu przy odpuszczeniu gazu.
-
[ALL] Słabe ładowanie
Sprawdź jeszcze czy nie zgnił Ci główny kabel prądowy przy zacisku alternatora, tam może w tym wieku być głownie śniedź zamiast miedzi w izolacji i wtedy spadki napięcia murowane.
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
Nieco taniej mają niż Samko, ale czy to nowa pompa jest to głowy bym nie dał.
-
Skradziony sterownik silnika Audi A4 bt - prośba o sprawdzenie z jaki mnumerem szukac
Przenieś się z prośbą do Działu części, tam na pewno szybicje uzyskasz odpowiedź. Poza tym moja rada-pilnuj teraz dobrze auta, jest możliwe że wrócą po nie z Twoim sterownikiem przygotowanym do odjazdu bez kluczyków.
-
[ALL B6] Dziwne zachowanie po wymianie sprzegla na nowe LUK'a
Na moje taka uroda niesprawnego dwumasowego koła zamachowego.
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
Pompa nie jest regułą, rozwala się z powodu poszarpywania na co wpływ ma zużyte sprzęgło, więc nie ma co straszyć. Na marginesie, chciałbym wiedzieć gdzie sprzedają nowe pompy do tych skrzyń za 600 zł, za 700 ciężko używaną kupić...
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
Sprzęgło jest do regeneracji.
-
[B7 ASB] Zgasł w trakcie stania na światłach
Gdzie tam jest napisane, że stali na światłach na P? Ale zgodze się, że wajchą nie machamy. Jeżeli na auto jest gwarancja to tyłek w auto i prosto do ASO, niech się oni martwią.
-
[A6 C5 AFN] Podgrzewana miska olejowa
A co, Motul to jakiś uber-olej, że miałby nie gęstnieć w niskiej temperaturze? Szczególnie jeżeli jest to np. 10 albo 15W, zresztą przy -25 nawet 0 i 5W mają konsystencję kisielu. Wracając do tematu, poza ew. webasto raczej nie montowano podgrzewaczy fabrycznie. Takie grzałki miski olejowej DEFA, które podłączasz do sieci elektrycznej są do kupienia bez problemu, cena nowej około 500 zł.