Treść opublikowana przez k232
-
Dusi się zaraz po odpaleniu na zimnym silniku
Gdy założyłem nową instalcję LPG, miałem tak samo jak opisujecie, okazało się, że źle dobrane były wtryski gazu. Na samym PB to może pasuje sprawdzić grzałkę na sondzie lub całą sondę? Albo najpierw podpiąć pod VAG i sprawdzić co nieco
-
"Znikający" olej
To dlaczego ludzie lejąc olej 5W40 wlewają do tego np. Ceramizer? Coraz bardziej nakręcam się na wlanie oleju 5w40 tylko nie wiem jakie będą skutki jeżeli: Jeżdżę na oleju 10W40 po tym oleju jak zrobię płukankę i cały syf zleci do miski i smoka i nie daj boże przytka to będzie trzeba wyczyścić, mechanikiem nie jestem sam sobie tego nie zrobię a nie uśmiecha mi się 300 zł wydać na wyczyszczenie miski i smoka. Co dalej? Wlewam olej LM 5W40 i ciszę się jazdą czy nagle bum? Wycieki? Nikt mi tego nie zagwarantuje, że wycieków nie będzie, silnik na 10W40 zrobił sobie film pewnie z 200 tysięcy i nagle 5W40?
-
Czy mam dwumas?
Mi mechanik mowil ze mam dwumas jak robil mi sprzeglo ;P
-
"Znikający" olej
Ja leje do Siebie Valvoline MaxLife 10W40 i kompletnie z autem się nic nie dzieje, zmieniłem pompę oleju jakieś 2 miesiące temu i auto jak nowe. Boisz się lać 5W40 to nie lej, ja też miałem robić płukanki i lać 5W40 ale jakoś nie doszło do tego a auto jeździ tak samo jak by jeździł na 5W40 i jestem spokojniejszy, że mi się z silnikiem nic nie stanie
-
Piszczenie
Dasz radę nagrać ten dźwięk jakoś?
-
ADR 1.8 Bp+LPG przegrzewa się
Teraz już wszystko rozumiem, zmyliłeś mnie tym, że wynik negatywny napisałeś Hmm, nie mam pojęcia co Ci doradzić, u mnie jest tak jak Ci napisałem w pierwszym moim poście, płyn też jest, wszystko działa, autko jeździ bez zarzutu także nawet nie szukam jak mi kilka stopni temp skoczy po odpaleniu Ostatnio byłem nad morzem, przejechałem w 2 strony 1700 km cały czas autostradą 150km/h na spokojnie i nic się z temp nie działo, także nie zaśmiecam sobie głowy
-
ADR 1.8 Bp+LPG przegrzewa się
Jak wynik negatywny to plyn sie dostaje do silnika i wychodzi na to, ze uszczelka jest do roboty, ja tez mialem negatywny wynik w golfie 4 i plyn mi wciagalo do silnika po przejechaniu 5 km i zbiornik pusty ;P. Roznie z ta temp jest bo ja w czasie jazdy nie mialem wiecej niz 93 stopnie. A przy pompie masz cos mokre czy nic nie widac?
-
ADR 1.8 Bp+LPG przegrzewa się
Tak już jest w ADR, ja mam to samo tylko ja mam termostat Wahlera, otwiera się przy 93 stopniach , jak przejadę w upał z 20 km zgaszę silnik i odpalę za 5 min to temp na 100 stopniach, ale jadę to opada, nic się z autem nie dzieje, jak dla mnie normalny objaw, termostat się otwiera i temp wyższa
-
Kontrolka oleju lubi się czasem zapalić
Z wymiana i czesciami to bardzo malutko zaplaciles
-
ceramizer prawdy i mity
Właśnie oglądałem, przeraża mnie tylko to, że te specyfiki robią dodatkową powłokę w środku silnika i nie wiem co będzie kiedy ten specyfik przestanie działać a powłoka się nie wiem rozpuści ? Jak miałeś przed wlaniem specyfiku wycieki oleju i zalałeś po to, żeby zlikwidować wyciek a po iluś tam tysiącach km powłoka się rozpuści to co wtedy?
-
Problem z klimą, ucieka przy podszybiu.
Po zgaszeniu słyszysz, że syczy ? Jak syczy to jest normalny objaw, u mnie syczy ale ciągle działa tak samo
-
ucieczka z miejsca wypadku, ubezp. OC
Panie, wiesz dobrze, że wszystko się da tylko pasuje wziąć ze sobą worek pieniędzy
-
ceramizer prawdy i mity
Panowie, Wy tak na poważnie z tymi środkami?
-
ucieczka z miejsca wypadku, ubezp. OC
Zamiast czekać aż się trafi jakiś znawca na prawie to poszedł byś do radcy prawnego lub adwokata, za 50 zł na pewno Ci pomoże jednorazowo
-
Wybór gazu -- Śląsk/ Zagłębie Dąbrowskie !
Stag jest bardzo dobry, każda instalacja jest bardzo dobra tylko musi być dobrze dobrany sprzęt do auta i kumaty gazownik..
-
Instalacja gazowa nie wbita w dowód
Po co od takiego typa kupujesz? Co to za typ w ogóle co zakłada sobie instalację LPG i nie robi do tego papierów xD Możesz podjechać do jakiegoś gazownika i zapytać czy Ci wystawi papier na to, żebyś mógł wbić w dowód i ogólnie, żebyś przechodził przeglądy ale to na pewno za jakąś dopłatą
-
Błędy i ciężko odpalić samochód
Jak zapalasz i silnik gaśnie to zwróć uwagę na immobiliser.
-
Przełącznik świateł długich
Siemanko, Panowie w moim Audi gdy chcę komuś mrugnąć światłami drogowymi to zero reakcji, a jak chcę zmienić na światła drogowe np w nocy to nic się nie świeci, światła mijania świecą normalnie. Czy może przekaźnik świateł drogowych jest zużyty w tym przypadku?
- 1.8
-
Nowy napinacz rozrzadu znowu hałasuje
Ja na zimnym silniku mialem tez 5 bar, przy 3000 tysiacach obrotow mialem tak jal Ty, ale jak sie do polowy zagrzal bylo 1.5bar a pozniej jak byl goracy to cisnienie 0.3 warto sprawdzic cisnienie po calej nocy do całkowitego zagrzania auta
-
Nowy napinacz rozrzadu znowu hałasuje
U mnie przy kazdym odpaleniu silnika stukały zawory nie raz to aż głowa bolała tak bylo je słychać..pojechałem zmierzyć ciśnienie oleju, okazało się, że ciśnienie na rozgryzanym silniku spada do 0,3 bar, kontrolka się zaświecała więc wymieniłem pompę oleju i spokój jak ręką odjął
-
wysoka temperatura
Panowie, coś takiego u mnie się dzieje : Np dziś tj. 5.07.2016 r. Wyjechałem z pracy, temp. powietrza 30 stopni, przejechałem 30 km wyłączyłem silnik załatwiłem sprawę wracam do auta zapalam, przy zapaleniu tylko zapłonu wskazówka temp leci na 100 stopni, odpalam auto i ta wskazówka ciągle na 100 stopniach ale gdy jadę to z czasem spada na troszeczkę powyżej 90 stopni i tak się trzyma. Węże wszystkie są takie jakie mają być, z autem nic się nie dzieje tylko ta temp na zegarach. Jeszcze jedna sytuacja: Było chłodniej miałem płyn chłodniczy między minimum a maximum, teraz gdy zrobiło się cieplej płyn ciągle widać na kresce przy minimum. Co to może być za problem, jakiś czas temu wyeliminowałem wszystkie wycieki + ten króciec plastikowy. Czy ktoś wie o co może chodzić? Jeżeli chodzi o termostat Wahlera to ja mam taki u Siebie i on prawdopodobnie otwiera się przy 93/94 stopniach. Tak było napisane na pudełku. Ja miałem sytuację w hondzie civic, mój pierwszy samochód: Węże twarde ale w ogóle nie spuchnięte płyn z układu wywalało mi do zbiorniczka, płyn miałem non stop pod zakrętką, ilu ja mechaników objeździłem, ile wszystkiego, zrobiłem test uszczelki nic nie pokazało, nikt nie wiedział jak mi pomóc, a co najlepsze wskazówka w aucie wchodziła mi na czerwoną kreskę i jak doszła do czerwonej kreski to automatycznie spadała na 90 stopni a płyn nadal pod zakrętką w zbiorniczku. Ludzie już stracili wiarę w siebie i moje auto, ja to samo i tak jeździłem i nie zwracałem już później uwagi, temat był nie do przejścia. W końcu auto sprzedałem i każdy był zadowolony
-
Słabe ogrzewanie tylnej szyby A4B5
Siemanko, Panowie do kogo udac sie do naprawy ogrzewania tylnej szyby lub jak to mozna samemu ogarnac? Po 20km nic nie bylo widac na tylnej szybie gdy na dworze 15 na plusie plus ogrzewanie
-
1.8
Doczytałem, że na gazie jest dobrze u Ciebie ale może gdzieś ten gaz zalewa bo z gazem są prze różne przeboje
-
Pompa oleju 1.8 ADR
No panie ja świeżo po wymianie pompy oleju firma SWAG i autko jak nowe, przy każdym odpalaniu nie ważne czy silnik gorący czy zimny nie słychać żadnego stukania zaworów ani nic co mogłoby mnie przestraszyć a co najważniejsze nie zaświeca mi się już kontrolka oleju. Póki co jestem zadowolony choć na wszystko wydałem prawie 1000 złotych.