Treść opublikowana przez lewiatan1989
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
Postanowiłem podzielić się z wami pewną informacją - użyteczna będzie pewnie dla użytkowników VFIZ'a - o ile sami już do tego nie doszli, jednak ja w przerażeniu szukając informacji nie znalazłem niczego na ten temat. A teraz po kolei: jak wczoraj pisałem wpadł serwis olejowy, tradycyjnie wczoraj zabrałem się za skasowanie inspekcji serwisowej, ale... podpinam swojego VCDS'a (klona) próbuje w pierwszej kolejności połączyć się z silnikiem a tam brak odpowiedzi, próbuję z licznikiem - brak odpowiedzi, próbuję kasować inspekcję - brak odpowiedzi sterownika. Myślę pewnie padł... klon to klon jednak ten był dość dobry (wcześniej nigdy mnie nie zawiódł). No to sprawdzałem wszystkie systemy po kolei i z ABS'em się łączyłem bez problemu. No to długo nie myśląc podłączyłem drugi skaner tym razem DELPHI ds150e a tam to samo, żaden system nie odpowiadał tylko ABS. No mówię kurczę mało prawdopodobne aby dwa interfejsy padły. Próbuję wejść w bloki pomiarowe silnika przez VFIZ - wszystko ok - działa, błędy czyta, a ani VCDS ani DELPHI nie chce... bezpiecznik OBD sprawdzony... no i poszedłem do domu... całą noc spać nie mogłem - kręciłem się myślałem... rano poszedłem do samochodu już z rozpiską pinów gniazda OBD z myślą, że będę szukał rozwiązania. Coś mnie jednak tknęło i postanowiłem wyłączyć VFIZ'a tzn wyjść z ekranu VFIZ gdzie są parametry itp. na zwykły wyświetlacz licznika - próbuję połączyć się VCDS'em i się udało bez problemu. Łączyłem się ze wszystkimi systemami - odpaliłem VFIZ'a próbuję i znów brak komunikacji - wyłączam - działa. Na DELPHI to samo. Chyba wychodzi na to, że tylko jedna rzecz może zasysać dane z systemów.
-
Błękitne A4 B7 2.7 tdi V6 2x s-line manual :)
Jeszcze dostaniesz oper od niej, że zakładasz takie rzeczy ???
-
Błękitne A4 B7 2.7 tdi V6 2x s-line manual :)
To teraz mnie nastrachałeś ja swoją mam chyba na około 15-20 wkrętów a zawias czeka na montaż ?
-
Szara A4 1.8T / Stage II / S-Line / Quattro Swapped
To jeszcze jednej osłony Ci brakuje - za filtrem powietrza - wiem, że do 1,9 idzie dorezać nie wiem jak do 1.8T
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
-
Szara A4 1.8T / Stage II / S-Line / Quattro Swapped
Dużo monet jeżeli to nie tajemnica?
-
Błękitne A4 B7 2.7 tdi V6 2x s-line manual :)
Ja swoje też za bardzo uciąłem to wtedy te elementy spiłowałem dałem przez nie długie wkrękty samowiercące i nic nie widać - moim zdaniem ?
-
Szara A4 1.8T / Stage II / S-Line / Quattro Swapped
Plastiki na zbiorniki nówka? Czy używka? Gdzie dorwałeś?
-
Black Avant S-line Plus Quattro Engine Porsche Macan 3.0 V6 S Diesel
No hebel zacny - zazdraszczam
-
Błękitne A4 B7 2.7 tdi V6 2x s-line manual :)
Eeee tam krzywo... Moim zdaniem nic nie widać i siadło elegancko
-
Zatrzasniety kluczyki w aucie
Przecież napisał, że ma niedzieloną kanapę. Z tego co się orientuję to przycisk otwarcia (ten w drzwiach kierowcy) nie zadziała.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ja też nie tylko robiłem to na zjeździe do garażu zostawiłem samochód przed i miałem sporo miejsca - najlepiej robić to we dwójkę co by było równo.
-
[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)
Mateusz, ja się zgadzam jak robić to raz a dobrze. Ja z racji pochodzenia jakieś 6 lat temu regenerowałem altka od B5 w Toruniu w firmie Bendiks chodzi u mojej siostrzenicy do tej pory. Ale tak jak powiedziałem - Toruń tu nigdzie nie miałem okazji korzystać.
-
[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Łoo Panie dzieję się widzę nooo FMIC elegancki ? a już chciałem pytać o stary ... ?
-
Wycieraczki nie wyłączają się
Po pierwsze sprawdź czy w podszybiu nie masz wody - tam gdzie aku. Po drugie mógł zdechnąć mechanizm wycieraczek - trzeba by sprawdzić czy się nie zapiekły tuleje - jest to do regeneracji lub do wymiany jak nie chce Ci się bawić. Pozdrawiam, Darek
-
Ustawienie synchronizacji wałka rozrząd
Z tego co zauważyłem silniki z B.. mają regulacje w drugą stronę u mnie co prawda BKE i też odwrotna regulacja Ja mam ustawione na 0 z delikatnymi odchyleniami na -0,5 pozdrawiam, Darek
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
Wojtek ja na spota zawsze chętny ? Do modzenia to jeszcze trochę. Dziś kolejna paczka zjechała - tym razem poduszki amortyzatorów. Jeszcze czekam na jarzma i zaciski... Sądzę, że za robotę zabiorę się dopiero po powrocie z tygodnia miodowego ?? bo w planach jest przegonienie laluni do Chorwacji w drugi tydzień września. W tym tygodniu czeka mnie jeszcze serwis olejowy. A dwa dni temu zaczął mi zdychać wentylator na chłodnicy - ale dziś już powinienn być nowy
-
Kolizja całkowita - auta chciałem kupić.
Odezwij się do kokegi @hak64 lepszego speca chyba na forum nie ma jeżeli chodzi o całkę i pozbycie się wraku firma ubezpieczeniowa powinna się tym zająć wystawić wrak na aukcję. Jeżeli chodzi o wartość pojazdu to czy w wycenie i opisie wszystko się zgadza ze stanem faktycznym? Takie rzeczy jak wyposażenie? Nawet zużycie opon może obniżyć wartość jeżeli np. Było źle zmierzone. Swoją drogą to nie wiem czy za paska 98 coś więcej można wyciągnąć. pozdrawiam i życzę powodzenia, Darek
-
Audiczka b7 1.8t quattro - 244Km - 359Nm by Misieqq7
To już Tobie musi się podobać Ja bym zrobił chyba czarny mat jakbym miał u siebie robić (u mnie brak chromowanych wystawek) Ty teraz masz zwykły dyfer nie S(ex)-Line? Dobrze widzę? Teraz ten dobrze współgra u Ciebie z chromem na ramkach szyb, lusterek i grillem tak więc trudna decyzja Ciebie czeka... Ale zawsze można przemalować
-
A4 B7 1.9 TDI BKE Problem z wentylatorem chłodnicy
Na stelażu raczej nie - ewidentnie śmigło się rusza na boki. Jutro jeszcze spróbuję wcisnąć tam rękę i zobaczyć śrubę na rys. nr 11 czy się nie poluzowała - jednak szczerze wątpię...
-
A4 B7 1.9 TDI BKE Problem z wentylatorem chłodnicy
Koledzy, Mam problem z wentylatorem chłodnicy. Wczoraj znajomy zwrócił mi uwagę, że przy zgaszeniu samochodu coś mi chrobocze. Dziś się temu lepiej przyjrzałem i za chrobotanie odpowiedzialny jest wentylator chłodnicy - jest on ruchomy w każdej płaszczyźnie tak jakby na ośce. Gdy po zgaszeniu silnika zwalnia i staje wpada w rotację i chrobocze o obudowę. Teraz pytania: Czy ktoś miał coś takiego? Czy da radę to jakoś naprawić czy tylko wymiana? Przy wymianie rozumiem zderzak out? I jeszcze pytanie czego się spodziewać jak zdechnie? Za dwa tygodnie wybieram się samochodem do Chorwacji i chyba będę musiał to jeszcze przed wyjazdem ogarnąć. Aktualnie ustawiłem sobie alarm na temp płynu chłodniczego na 97 stopni. Póki co temp trzyma na 90. Zamieszczam grafikę z moim wentylatorem.
-
H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J
Tylko zrób jakieś fotostory
-
SPRZEDAM - ZIMA/WIOSNA 2021! CzArnuLka [216HP 325Nm] \ A4 B7 1.8T \ Full S-line \ 19" RS4 \ Quattro \ Sedan \ Bixy \ 320/288
Ramki i szyby zrobią robotę - to więcej niż pewne
-
Audiczka b7 1.8t quattro - 244Km - 359Nm by Misieqq7
Ja bym zakładał albo w kolorze budy albo czarny mat ps. Jak będziesz robił przekładkę to zrób fotostory z prac - może się przydać
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
Niee póki co czekam jeszcze na paczkę z poduszkami amortyzatorów no i na paczkę z zaciskami i jarzmami