Treść opublikowana przez pila24
-
Polaczenie ze silnikiem
Jak wyżej juz pisano-jak masz nowszy sterownik lpg podłączony pod linie K to diagnoza może nie działać. Równie dobrze jak linia K gdzieś złapie masę to diagnozy nie ma.
-
RNS E LED nie moge wgrac Pl Menu
Ten błąd jest związany z wizualizacją pdc,albo radio albo sterownik nie obsługuje tej funkcji albo nie jest poprawnie zakodowany
-
Nie odpala
To czujnik temperatury sprawdź komputerem
-
RNS E LED nie moge wgrac Pl Menu
Z ciekawości-poka foto jak to siedzi w b7. A co do błędu to zakoduj radio zgodnie z wyposażeniem auta.
-
jak zmienić wskazania spalania z km/l na l/100km ?
Połącz się z licznikiem i zrób zdjęcie ekranu,to napiszę Ci co masz dokładnie wpisać
-
Bixenon Xenon od A do Z
Mogą być różne,ważne by markowe i w lampach się mieściły bez większej rzeźby. Koito, hella,osram... myślę że jest wiele opcji lepszych niż valeo. U siebie mam hella 5DV009000
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Lepiej zamiast hidów było kupić jakieś markowe przetwornice i pod nie wpiąć palniki(choćby chińskie). Kiedyś testowałem różne hidy i zawsze coś nie tak było. O CB można było zapomnieć ,radio tez zakłócało trochę,niektóre pompy abs wariowały... A markowe przetwornice w ogóle nie generują zakłóceń i używki można wyrwać tanio.
-
jak zmienić wskazania spalania z km/l na l/100km ?
Łączysz się z licznikiem,wchodzisz w kodowanie i w miejscu ? wpisujesz xx?x1: Kraj 0 - Germany (D) 1 - Rest of World (RoW) 2 - United States (US) 3 - Canada (CDN) 4 - Great Britain (GB) 5 - Japan (JP) 6 - Saudi Arabia (SA) 7 - Australia (AUS)
-
Bixenon Xenon od A do Z
Dla ori przetwornic najbezpieczniejsze są ori osram xenarc 4300K,mimo iż nie dają 100% że nie uwalą przetwornicy to są najbezpieczniejsze dla nich. Ogólnie gdyby mi padły przetwornice valeo to nawet bym po nich nie zapłakał. Jest tyle innych lepszych i tańszych przetwornic które można bez problemu dopasować do lamp b6 że nie powinno być nawet tematu.
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Trzeba sprawdzić przewód od sterownika abs,otwórz wtyczkę i zobacz czy przewód jakiś się urwał się. Jak wszystkie ok to zostaje omomierzem sprzwdzic drogę od wtyczki abs do ecu,a jak tutaj wszystko ok to już ecu zostaje... Ale czasami dziwne objawy sterownika abs pojawiają się przy słabym aku.
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Jak na dole przeskakuje to osiagnałeś właśnie możliwy limit regulacji ręcznej. Jak nadal za nisko świeci to trzeba projektor zamocować odpowiednio. Tam można regulować imbusem jak i krzyżakiem,może choć jedno z dwoje możliwości zostało? A fakt ze trzeba wyczuć między wielkością oringu a oporem regulacji.
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
Post widziałem, chciałem sprawdzić w swoich zeszytach jak po Polszemu przetłumaczyli...
-
Po wyczerpaniu paliwa nie chce odpalić
Zakręć zawór przy butli i pojeździj trochę na samej benzynie. To wykluczy lub potwierdzi czy instalacja nie puszcza lpg do cylindrów. Nie wiem czy pompa paliwa Ci się nie wiesza.
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
-
podczas przyspieszania mruga kontrolka od lpg
Masz włączoną opcje opróżniania całkowitego butli. Na zimnym reduktorze nie masz wystarczającego ciśnienia lpg by przycisnąć i auto wraca na benzyne(diody wówczas migają) i po chwili jak ciśnienie się odbudowuje wraca na lpg i diody świecą normalnie,wszystko odbywa się bez żadnych sygnałów dźwiękowych-tak działa ta opcja,póki ciśnienie odbudowuje się powyżej minimalnego w krótkim czasie to nie sygnalizuje pustego baku (lub zbyt niskiego ciśnienia by jechać na lpg). Na rozgrzanym reduktorze problem nie występuje bo gaz odparowuje bardzo szybko i wytwarza odpowiednie ciśnienie. Mam podobnie na ac r01 250,w jeździe miejskiej problemu nie ma bo się nie przyciska od razu z uwagi na duży ruch i auto spokojnie się nagrzewa . Inaczej jest jak od razu na trasę wpadasz i ciśniesz. Termika reduktora w chłodniejsze dni nie daje rady w krótkim czasie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia przy niskiej temp przełączania na lpg.
-
Brak podswietlenia wskazówki wskaźnika paliwa
A sprawdzałeś czy na płycie licznika nie ma zimnych lutów?
-
Szumy w głośnikach.
Możesz robić po swojemu,ja też po swojemu odtworzyłem wiązkę i jest ok. Fabrycznie skrętka nie jest ekranowana,ale możesz sprawdzić czy da efekt zastosowanie skrętki w ekranie.
-
A4 b7 nie wchodzi w stan uśpienia
A jak Ty sprawdzasz pobór? Auto musi mieć zamknięte drzwi i maskę,po tym zamykasz pilotem i czekasz. Drzwi od kierowcy nie musisz zamykać fizycznie,po prostu śrubokrętem blokujesz zamek i auto widzi je jako zamknięte. W tak zamkniętym aucie niczego nie ruszasz tylko obserwujesz amperomierz i czekasz kwadrans. Pobór powinien wynosić około 0,06A
-
Szumy w głośnikach.
Czasami po kilkadziesiąt złotych można wyrwać kpl wiązkę do bose,na całej ori nie może być zakłóceń. Chyba że coś źle podpięte,np masa audio pod masę auta
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Przed wprowadzeniem bixów nie było tych otworów na regulację,bixy chyba w 2003 wprowadzili. Oring trzeba smarować ale czymś lepszym niż wazelina bo ona w zimnie opór na regulacji większy robi bo się lepi za mocno,jakimś smarem hydrofobowym potraktuj go. A jak za gruby to trzeba nieco mniejszy zastosować lub ten co masz delikatnie papierkiem zjechać by wszedł na ciasno ale regulacja ma działać.
-
A4 b7 nie wchodzi w stan uśpienia
Jak woda na podszybiu stała to zajrzyj do puszki z ecu.
-
Czujnik temperatury a spadająca moc silnika
Najlepsze jest jak biorą po 50zl od skasowanego błędu ?
- Nie odpala
-
problem z układem chłodzenia 2.0 alt
Zapewne płyn uciekał na trójnikach gdzie był połączony równolegle z nagrzewnicą reduktor,co powodowało zapowietrzenie nagrzewnicy. Główną przyczyną są opaski ślimakowe po 1 zł ,które są G warte w tym przypadku. Wystarczyło zastosować opaski gbs które są po jakieś 3-4zl i trzymają dużo lepiej. Oszczędności gazowników wychodzą.
-
Czujnik temperatury a spadająca moc silnika
Trzeba poszukać mechanika który wsiada z kierowcą do auta i obserwuje na bieżąco parametry pracy silnika w blokach pomiarowych podczas jazdy. Problem w tym ze spora część mechaników nie wie co to te bloki pomiarowe.