Treść opublikowana przez scuzz
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Polecam film Shutter Island. Obejżałem ostatnio i powiem że daje radę.
-
[ALL B5] VDO vs MAGNETI MARELLI
Tak ale pasuje on do starego licznika do nowego na nic ci się on przyda.
-
[ALL B5] Szuranie w lewym tylnym kole
U mnie ostatnio też się rozsypało. Zaczęło się od delikatnych pisków potem przeszło w pisk taczkowy a skończyło się na chrobotaniu. Na szczęście jechałem już wtedy na wymianę.
-
[ALL B5] VDO vs MAGNETI MARELLI
Kolego ja robilem podmiane po padniętym 1/2 fis jeager na fis VDO i nic nie zmieniałem. Jedyne co zrobiłem to przekodowałem licznik z automatu na manual i piny od czujników których nie miałem zwarłem do masy. Różnica w tych dwóch licznikach taka że jeden miał cztery zegary drugi nowy sześć i wszystkie sześć działało bez przeróbek. Aha musisz znać PIN do nowego licznika aby wkodować kluczyki
-
[B5 ARG] Alarm, centralny i pilot scyzoryk???
Kolego a po co ci zestaw siłowników do centralnego skoro ty już masz centralny pneumatyczny? Co do alarmów to polecam Ampio Mini + lub Seo Dolphin. Do tego jakieś ultradźwięki i wstrząsówka.
-
[ALL B5] Woda w boczkach bagażnika
Kolego sprawdź sobie na tylnej klapie te gumki co prowadzą przewody do tylnej klapy dodatkowo zdemontuj tylne światło w podsufitce i zobacz czy z pod anteny nie leje. A może ktoś relingu nie dokręcił ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kolego ja już zrobiłem 110kkm swoim AVG i od samego początku brał w okolicach 100-150 ml na 1tyś km jeżdzę tak już dwa lata nic złego z tego powodu jak na razie się nie dzieje po prostu częściej sprawdzam poziom oleju. Leję Motula 8100x-cess
-
[B6 AWX] Odcina Turbo
Ad1. Powinna chodzić przede wszystkim płynnie -nie przycinać się Ad2. Uszczelnienia sami nie damy rade wymienić Ad3. Nie znam
-
[B5 AFN] Silnik rano nie odpala przy -1/ czy zuzyty silnik
No to jakie było to ciśnienie skoro go nie ma?
-
[B5 AVG] Nie działa ABS
Kolego na temat Vaga i logów poczytaj sobie w dziale Diagnostyka Vag tam masz wszystko ładnie pięknie opisane co trzeba jak robić. Co do kosztów - to najtaniej cie wyjdzie jak kupisz sobie kabelek a jak masz smyka do elektroniki to możesz sobie nawet sam w wersji na com zrobić. Nie będziesz musiał z byle pierdołą jeździć po elektrykach cudakach którzy nie dość że cię skroją to jeszcze głupot ci naopowiadają.
-
[B5 AFN] Zużycie oleju po tuningu...
Jednym bierze olej, drugim nie bierze. Wszystko zależy jak kto użytkował samochód zanim my staliśmy się jego właścicielem.
-
Strefa Śmiechu
http://studentpotrafi.pl/2022/Studencki-eksperyment-NASA Nie wiem czy było ale mnie to rozkłada
-
[B5 1Z] Po wymianie filtra paliwa- zapowietrza się
Być tak na pewno nie powinno. Mechanik pewnie filtra nie zalał ropą i dlatego nie chciał odpalić. Ja jak u siebie zmieniałem to filtr wcześniej do połowy zalałem ropą a potem odkręciłem śrubkę z góry w podstawie filtra i strzykawką do pełna...efekt był taki że odpalił jak zwykle od strzała i nie zgasł i nie zapowietrzył się ani razu. Co do żółtej kontrolki z samochodem to jest to symbol immo, więc problem może być z błędnym rozpoznaniem kluczyka. Więc problem może być w immo a nie w zapowietrzonym układzie.
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
Kolega dawno w kraju nie był... u nas solą nie sypią BTW u mnie na osiedlu reklamowała się jakaś firma ochroniarska i rozwieszali takie niby tablice , które idealnie pasują przed chłodnice i nie rozpuszają się bo są z jakiejś pianki.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Świece sprawdzasz następująco -odkręcasz przewody zasilające świece (przy wyłączonym zapłonie) -multimetr ustawiasz na omomierz i jedną końcówkę przykładasz do masy drugą do miejsca gdzie były przewody zasilające-świece powinny wykazywać niską rezystancję rzędu kilku do kilkudziesięciu ohm. Im większa rezystancja tym świece gorzej grzeją ale grzeją. Rozwarcie czyli rezystancja nieskończenie duża świece "kaput" czyli nie grzeją. -oczywiście świece mierzymy każdą z osobna. - po skończonych czynnościach zakręcamy przewody na świece Sprawdzanie przekaźników w zasadzie należy od tego zacząć -podpinamy vaga -uruchamiamy program vag-com -wchodzimy engine 01 -outputs test i tam mamy testy przekaźników niestety nie pamiętam które odpowiadają za podgrzewanie płynu w chłodnicy jak już dojdziemy które to (I i II stopień grzania) przykładamy woltomierz i mierzymy czy pojawia się napięcie na świecach w tym momencie powinniśmy słyszeć cykliczne przełączanie przekaźników tak jak przy włączonych awaryjnych czy kierunkach. - po każdym pełnym outputs test należy wyłączyć i włączyć ponownie zapłon aby można było wykonać kolejny. Wyżej spisane czynności spisywałem z "głowy" tak jak ja w zeszłym roku sprawdzałem swoje świece. W razie błędów proszę poprawiać edytować itp.
-
[B5 AFN] Koszta naprawy po pęknieciu paska rozrzadu podczas jazdy
Gdzie sens pchac w taki silnik 4tys,jak mozna go kupic za 1tys? Mnie tego nie musisz mówić, ale on stwierdził że teraz wie na czym jeździ a że samochodem robi jakieś 50kkm rocznie to ryzyka używki nie podejmie. Każdy robi jak uważa jak bym kupił używkę.
-
[B5 AFN] Koszta naprawy po pęknieciu paska rozrzadu podczas jazdy
Generalnie można powiedzieć że miałeś "fuksa" Kumplowi jak w zeszłym roku strzelił pasek w AFN to naprawa wyszła oko 4koła.
-
[ALL] Szkoda całkowita z OC sprawcy
Szkoda całkowita to jest wtedy jak koszt naprawy przewyższa wartość samochodu.
-
[ALL B5] Ubytek oleju
Pojeździj przynajmniej z 2tys km i wtedy można coś powiedziec. Jak będzie ubywać z 150ml na 1tys to się nie przejmuj tylko jeździj dalej. Mi ubywa w moim AVG 150ml na 1 tys i jeżdżę już tak 2 lata. Olej powinno się zmieniać co 10kkm najpóźniej co 15kkm, chyba że masz Long Life.
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Po roku użytkowania (50kkm) padły moje wycieraczki BERU ale myślę że to dobry wynik jak za taka cene.
-
Prośba - konkurs
- [ALL B5] Samoczynnie włączający się alarm
Ultradźwiękówki masz pomontowane? Może one szwankują.- [B6 AWX] Odcina Turbo
Kolego niczym nie smaruj tylko wyciągnij turbo porządnie wyczyść i będziesz miał z głowy. Ja swoje czyściłem 50 kkm temu i do tej pory nic się nie przycina.- Niezadowolony nabywca Audi
Żenada- [ALL B6] Wahacz dolny prosty
Nie można prostego z B5 założyć do B6. Banan jest taki sam ale prosty nie jest. I kup Lema bo gów...o założysz i potem znowu będziesz się gimnastykował. - [ALL B5] Samoczynnie włączający się alarm