Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B6 AVF] Gdzie jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej ?
tu jest przykładowy zakres temperatur przy odpowiedniej rezystancji czujnika : http://images28.fotosik.pl/279/02ccd197d388afc3.jpg najlepszym sprawdzeniem samego czujnika G62/G2 będzie zakup w sklepie z częściami elektronicznymi rezystora nastawnego (suwakowego) pracującego w zakresie obejmującym rezystancję od tych 5000 ohm do 100 ohm na napięcie znamionowe 12V oczywiście i wpinasz się wtedy tym rezystorem szeregowo najpierw w piny 1 i 3 a potem 2 i 4 i zmieniasz wartość rezystancji suwakiem podglądając jednocześnie wartości temperatur Vagiem i jeśli wartości temperatury w tych samych położeniach suwaka rezystora będą różne dla czujnika G62 jak dla G2 to winny jest czujnik G62/G2 ale jeśli wskazania będą nadal takie "dzikie" jak masz teraz to znakiem tego rezystacja zmienia się z powodu zwarć na instalacji elektrycznej pomiędzy czujnikami a sterownikiem silnika.
-
[B5 AHU] Nagły problem z uruchomieniem silnika!
proponuję sprawdzić drożność odpowietrzenia baku przy korku wlewu paliwa.
-
[B6 AWX] Kontrolka świec żarowych i ESP.
najprawdopodobniej winny za taki stan rzeczy u Ciebie CyRol jest spadek napięcia w instalacji, sam powinieneś wiedzieć w jakim mniej więcej stanie masz akumulator a na wszelki wypadek przeszlifowałbym czymś ostrym zaciski i klemy przy akumulatorze oraz spróbował przejechać się z wyłączonymi wszelkimi dodatkowymi odbiornikami energi elektrycznej i sprawdził co się wtedy będzie działo.
-
[B5 AHU] Nagły problem z uruchomieniem silnika!
bez przesady kolego, te proste czynności, które zostały podane nie wymagają rozkręcania silnika i co najważniejsze nic nie kosztują a jeśli kolega nie dysponuje Vagiem to na dzień dobry podpięcie u mechanika kosztuje w granicach 50 zł, przy usterce, którą ja podałem Vag niczego nie wykaże bo sterownik silnika nie będzie miał zasilania oczywiście chwilowego (bo silnik za którymś razem załapie), spojrzenie na zegary i jedną tylko kontrolkę nie wymaga chyba zbytniego wysiłku ani kosztów.
-
[B5 AHU] Nagły problem z uruchomieniem silnika!
zwróć uwagę czy podczas nieudanych prób odpalenia silnika, podczas przekręcania kluczyka w pozycję start, zapala się i gaśnie kontrolka świec żarowych - jeśli nie to winę ponosi przekaźnik zestyku "30" - tylko nie wiem czy on również, tak jak u mnie, ma oznaczenie 109. Gdyby okazało się, że nie jest to przyczyną to podpięcie Vaga może naprowadzić na przyczynę po ew. kodach błędów.
-
[B5 AHU] Turbina, problem
poczytajcie koledzy trochę info o odmie wpisując ją sobie w google a dowiecie się skąd się bierze olej w dolocie i nie spisujcie na straty lub na regenerację od razu turbosprężarki bo niepotrzebnie się w koszta wpędzicie.
-
[B5 AFN] Wysokie obroty po odpaleniu.. Prośba o diagnozę
po co on ruszał czujnik temperatury płynu chłodzącego skoro winę ponosił tylko N109 - no tak, mechanik podejrzewał pewnie G62 o wzrost tych obrotów ...
-
[B6 AVF] Luźna rura dolotu przy EGR - zdjęcie
co prawda u siebie nie mam szybkozłączki ale proponuję zrobić test, jedna osoba na biegu jałowym cyklicznie zwiększa i zmniejsza obroty silnika a Ty przy tych wyższych obrotach sprawdzaj ręką (obejmując szybkozłaczkę) czy nie czuć przedmuchów powietrza, jeśli nie czuć to nie masz powodów do zmartwień bo oznacza to, że mimo luzu powietrze doładowane nie ucieka tamtędy na zewnątrz dolotu.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
po ostatnim opisie, z którego wynika, że na nowym i starym N75 jest to samo to najprawdopodobniej sterownik silnika świruje ale dobrze byłoby sprawdzić czy nie pojawił się błąd czujnika ciśnienia doładowania bo jeśli spadł z niego wężyk lub on świruje i zaniża rzeczywistą wartość ciśnienia to sterownik ciągle będzie wysterowywał N75 na pełne podciśnienie. Przydałby się log dynamiczny 011 by sprawdzić jakie są odczyty ciśnienia doładowania.
-
[B6 AVF] Gdzie jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej ?
raczej czujnik jest OK a masz gdzieś przerwę w przewodach wychodzących z pinu 2 lub 4 tego czujnika, sprawdź wiązkę oraz spryskaj kontaktspray'em gniazda na piny we wtyczce - w instalacji będzie wina usterki a nie w czujniku.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
skoro sztanga jest cały czas wciągnięta do gruchy to znaczy, że cały czas łopatki zmiennej geometrii są w pozycji max doładowania i turbo przeładowuje co daje się słyszeć również głośniejszym świstem, istnieją dwie możliwe przyczyny : - uszkodzona wewnątrz grucha podciśnienia (wskazuje to na pękniętą sprężynę - choć dziwny przypadek bo jest ona mocna, - zatkany lub załamany przewód podciśnieniowy wychodzący z króćca ATMO N75 do filtra powietrza i nie może przez to zbić podciśnienia, innej możliwości nie widzę (zwłaszcza, że N75 wymieniony). Sprawdź jeszcze czy po odpięciu wtyczki z N75 sztanga opada w dół.
-
[B6 AWX] Czujnik temperatury płynu chłodzącego G62
czujnik temperatury płynu chłodzącego do silnika TDI jak wpiszesz sobie np. w wyszukiwarce na jakimkolwiek portalu aukcyjnym to pokaże Ci się jego obrazek, jeśli jest szczegółowy to zobaczysz, że czujnik posiada 4 piny, widzisz tylko jeden czujnik a w rzeczywistości są w nim dwa odrębne czujniki tylko, że umieszczone w jednej obudowie zwanej potocznie czujnikiem temperatury płynu chłodzącego, piny nr 1 i 3 to piny czujnika G62 odpowiedzialnego za podawanie wartości do sterownika silnika a piny nr 2 i 4 są od czujnika G2 odpowiedzialnego za podawanie wartości na wskaźnik temp. w zegarach, jeśli padnie któryś z nich to i tak wymieniasz obydwa bo są razem.
-
[B5 AFN] Oryginalność paska i napinacza.
Również paski Gates'a cieszą się popularnością wśród podróbek, nigdy nie wiadomo na co się trafi i od kogo potem żądać odszkodowania za zniszczony kompletnie silnik przy przedwczesnym zerwaniu paska więc radzę stosować się do pierwszego postu kolegi Musashi'ego.
-
[B5 AFN] Silnik gaśnie i szarpie, zapala się kontrolka świec żarowych - błąd.
Cieszę się razem z Tobą a dla ewentualnych zainteresowanych forumowiczów czytających ten temat podaję linka do w miarę uniwersalnego klucza energetycznego, którym można odkręcić tę specyficzną jedną nakrętkę od pokrywy/nastawnika pompy wtryskowej - jest to klucz o oznaczeniu 2T więc można go też zakupić jako jeden klucz (wtedy cena będzie mniejsza) ale znając zapędy Polaków w potrzebie zajrzenia do ciekawych skrzynek energetycznych polecam ten właśnie uniwersalny, a to link : http://www.dobrysklepmetalowy.pl/klucz_do_klodki_energetycznej_krzyzowy_k-1u__k-2l__k-2p__k-2t,17780,12841.html może się przydać
-
[B5 AFN] Silnik gaśnie i szarpie, zapala się kontrolka świec żarowych - błąd.
drugi błąd to z pewnością 04F4 - mechanizm regulacji dawki - one zazwyczaj występują łącznie więc powodem może być prawdopodobnie syfiaste paliwo lub też uszkodzenie mechaniczne/elektroniczne nastawnika pompy wtryskowej lub zaśniedziałe styki wtyczki na końcu kabla z przewodu wychodzącego z nastawnika, na początek proponuję rozłączyć połączenie wielowtykowe od kabla nastawnika (ale nie tę puszkę przy samym nastawniku tylko złączkę na końcu kabla) i dobrze spryskaj piny i gniazda kontaktspray'em. Jeśli czujesz się na siłach to możesz również (posiadając klucz energetyczny) odkręcić pokrywę nastawnika i wizualnie sprawdzić styki nastawnika.
-
[B5 AFN] Silnik gaśnie i szarpie, zapala się kontrolka świec żarowych - błąd.
konieczne zatem będzie zdjęcie pokrywy nastawnika pompy wtryskowej i sprawdzenie jak tam wyglądają luty itp. - gdyby był numer błędu to nie byłoby problemu a tak nie wiadomo czy przekroczony górny czy dolny limit czujnika RSW i czy wogóle o to właśnie chodzi.
-
[ALL B7] Gdzie znajduje się czujnik temperatury
niestety nie taką metodą się go sprawdza, to jest czujnik rezystancyjny a nie zwarciowy, trzeba do jego elektrod podpiąć szeregowo rezystor o takiej wartości rezystancji jaką ma płyn chłodzący - wtedy sprawdzisz czy zadziała i komunikat na fisie zgaśnie.
-
[B5 AFN] Wysokie obroty po odpaleniu.. Prośba o diagnozę
tyle dywagacji a jedynie SoMeS prawidłowo wskazał przyczynę usterki, na Vagu wyjdzie, że jest usterka mechaniczna tego zaworu czyli N109 - czytaj zabrudzenie i to jest również przyczyną pracy silnika w trybie awaryjnym czyli spadek mocy i brak możliwości gwałtownego przyspieszenia.
-
[B5 AFN] Rozłączenie zaworu EGR
Porada będzie krótka aczkolwiek treściwa - nie doszukuj się w pracy Twojego EGR-a usterki bądź nieprawidłowości w działaniu, EGR przy nieaktywowanym pedale gazu po 2 minutach się zamyka i jest to podyktowane mapami w sterowniku więc objaw ten jest prawidłowym dla pracy EGR, niejednokrotnie zwraca się uwagę forumowiczom tego i innych for, załączającym logi statyczne aby przed zlogowaniem grupy 003 na chwilkę tylko wcisnęli pedał gazu by EGR się otworzył i była mozliwa diagnoza jego pracy na podstawie zadanych i aktualnych wartości powietrza mierzonego przez przepływkę.
-
[B5 1Z] Wymiana pompy wtryskowej
pierwsze słyszę, żeby pompa wtryskowa w AFN miała regulację kąta wyprzedzenia wtrysku na kole pasowym, bo pewnie o to Ci chodzi, oczywiście pompa podejdzie bez żadnych przeróbek bo jej budowa (i koło pasowe) jest taka sama jak w 1Z.
-
[ALL B7] Problem z czujnkiem ciśnienia w oponach
skurw...., znowu naciągają na wydatki, przecież te czujniki mają to do siebie, że sygnalizują nieprawidłowość przy byle pier**le np. zmianie opon z letnich na zimowe (a zwłaszcza jak zmienisz tylko na jednej osi), zbytnim obciążeniu jednej strony samochodu bagażem, różnymi bieżnikami na oponach przedniej i tylnej osi, itp. itd. i wcale nie oznacza to uszkodzenie któregokolwiek z czujników, najlepiej wykasować programowo to niby udogodnienie i ma się spokój raz na zawsze jak to ma piotrsob1 zrobione.
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
znalazłem u siebie stary ochraniacz jakie obecnie stosuje się w sklepach na zaciski akumulatora z tym, że obecne ochraniające kapturki są grubsze i mają wycięte symbole + oraz - i nie nadają się z tego względu a ten stary był idealny i wpasował się w otwór króćca rury jak w masło , zaworu na pokrywie klawiatury nie likwidowałem ani nie wybebeszałem tylko podpiąłem do niego wąż i puściłem do butelki, żadnego filtra nie stosowałem aby nie ograniczać dodatkowo swobody wydostawania się wyziewów z odmy.
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
Ja mam najtańszą wersję czyli zaślepiony wlot po wężyku odmy w rurze powietrza z filtra do turbo, zastosowany długi wąż przy zaworze regulującym ciśnienie skrzyni korbowej zamiast oryginalnego i koniec węża wpuszczony do plastikowej butelki umieszczonej obok chłodnicy oleju, sposób najprostrzy, najtańszy i sprawdzony a w butelce zero śladów oleju, praktycznie nawet butelka nie jest potrzebna, w zimie nie ma nawet co zamarznąć przy najsilniejszych mrozach.
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
Nie ma osobnego separatora oleju ale konstrukcja pokrywy zaworów jest nieco inna niż w moim, posiada podwójne wieko, widać to na fotkach z tej aukcji więc nie będzie obawy o wyciek oleju z filterka odmy : http://motoallegro.pl/item870136972_pokrywa_zaworow_audi_a4_a6_vw_passat_b5_1_9_tdi.html
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
jak dla mnie to nie wynika z tego stwierdzenia nic odnośnie pożyteczności gazów spalinowych, jednym słowem (bez obrazy) ale jest to masło maślane, po drugie jeśli opisujesz ruch tłoka to powinieneś napisać gdzie wytwarza się nadciśnienie - pod czy nad tłokiem, mam nadzieję, że chodziło Ci o nadciśnienie pod tłokiem ale w jakim stopniu ma to powodować zwiększenie ciśnienia w kolektorze ssącym to musiałbyś mi to wyjaśnić bo z tego co ja wiem to ciśnienie wytwarza dopiero turbosprężarka, której jest wszystko jedno czy spręża czyste powietrze z filtra powietrza czy jego mieszankę z gazami z odpowietrzenia skrzyni korbowej. Odnośnie separatora oleju to nie chodziło mi o ten zewnętrzny tylko o ten znajdujący się pod pokrywą zaworów, który wygląda tak : http://images23.fotosik.pl/272/0e6280d9f8f34c6a.jpg