Treść opublikowana przez szogun0
-
[ALL] Komputer pokładowy w wersji Angielskiej
Raczej nic ci nie pomoże, no chyba, że wymiana licznika. Ale spróbuj jeszcze zmienić kodowanie na: XX0XX. W miejscach X-ów pozostaw stare wartości.
-
[B5] Zapowietrzanie hamulcow
Rozbierz w mak tylne zaciski. Może być taka sytuacja, że są ośki od ręcznego w pewnym miejscu wytarte, i w momencie zaciągania trafia na to miejsce i układ zapowietrza się. Sprawdź też tuleje belki. Jeśli będzie miała luz, to może nadwyrężać łączenia przewodów i tam się zapowietrza, a podczas jazdy na wprost są szczelne.
-
Zakodowanie klimatronika
Powodem najczęściej są zimne luty. Przez to traci jedno z zasilań, a pozostałe są, dzięki temu sterownik wie, że coś nie tak. Odłączenie akumulatora nie powoduje potrzeby ponownego kodowania.
-
[A4 1.8 B5] silnik zgasł podczas jazdy.
Przekaźnik pompy paliwa znajduje się pod kierownicą, widoczny po odkręceniu półki.
-
zderzaki i błotniki z Audi od 99-00 do 97r
W błotnikach po lifcie na dole są otwory do mocowania listew ozdobnych. Też będziesz musiał je przymocować, bo z dziurami to będzie "łyso" wyglądało.
-
A4 B6 Moduł komfortu nie przechodzi w stan "uśpienia&am
Ewentualnie zwarcie przy/w siłowniku centralnego zamka.
-
[ALL] Jaki filtr oleju?
A ja mam Boscha za 12 PLN, oryginał. ;-P hehe
-
B5 1.6 AHL 98r. Naciąg paska rozrządu.
Zadzwoń do Euro Auto na ul. Rejtana, my tam zmienialiśmy pasek, i wszystko jak na razie OK. Goście jeżdżą audikami, i wiedzą o co chodzi.
-
A4 B6 Moduł komfortu nie przechodzi w stan "uśpienia&am
To w takim razie kwestia zgniłych wiązek. Rozbierałeś moduł, bo dopiero w środku widać co się tam dzieje.
-
Zakodowanie klimatronika
Nastawy podstawowe są od tego, żeby climatronic zapamiętał sobie pozycje krańcowe.
-
[B5 2.8 193ps]wymiana rozrzadu (help)
Trzeba przynajmniej odsunąć, zobacz pod maskę, czy włożysz tam rękę.
-
Zakodowanie klimatronika
Szyberdachu nie wlicza się w kodowanie. A czujnik nasłonecznienia podaje informację o tempie nagrzewania się wnętrza. Dzięki temu w słoneczny dzień mocniej dmucha na początku.
-
[b5 95r.]Concert II kaseciak
To dla pewności podjedź do jakiegoś specjalisty od radiocode itp., takiego co też naprawia odbiorniki, a nie tylko kody usuwa i daj mu do sprawdzenie, bo szkoda wróżyć z fusów. Za sprawdzenie radia zapłacisz paręnaście złych a będzie pewność.
-
Zakodowanie klimatronika
Nom, szukam mojego tematu i ....... zniknął. Nie mogę go znaleźć.
-
[B5 1.8 ADR] Nierowna praca silnika ;/
Wyj... tą strumienicę. Ma znaczenie. To jest puszka rozprężna i powoduje niekorzystne zawirowania spalin. W niektórych samochodach jest to na tyle znaczące, że po wywaleniu kata i zamontowaniu samej rurki sonda nie pracuje przy obrotach niższych niż 3000 rpm, bo jes za małe ciśnienie spalin i nie "omywają" dobrze sondy. Zamiast strumienicy wstaw rurkę i powinno się poprawić.
-
[b5 95r.]Concert II kaseciak
A czy czasem kod nie był usuwany? Bo można w dosyć łatwy sposób uszkodzić syntezę częstotliwości i nie będzi esobie wyszukiwało.
-
[B5 1.8T] Odstawilem furaka do warsztatu (cd - happy end)
Ja mam tam między tymi trzema śrubami rysę już 2 lata, kolektor czeka w garażu na wymianę rozrządu, wtedy się go wymieni.
-
[B5 1.9 AHU] No i turbinka klękła
Powinno być już dobrze, ale kasowanie błędów na pewno nie zaszkodzi. PS: same się wykasują po jakimś czasie, jeśli nie będą się wracać.
-
Padnięty aku nie chce sie podnieść. HELP potrzebny
Wierz mi, jak mocno wyładowany akumulator, to i dobre kabelki nie pomogą. Odczułem to na własnej skórze. Nie odłączaj więcej już akumulatora podczas pracy bo skończy się uszkodzeniem alternatora.
-
Problem z centralnym zamkiem
W bagażniku, na dole prawej wnęki, pod wykładzinami, w gąbce jest ukryta pompka. Nie ma żadnego problemu z dołożeniem pilota do fabrycznego centralnego. Jak masz jakieś pojęcie z elektryki to wystarczy schemat i wydatek na centralkę zdalną lub na alarm. Ot cały koszt. PS: no i jeszcze kilka piwek na sjestę po montażu.
-
[ALL] Jaki filtr oleju?
W dowodzie rejestracyjnym pole "E", inaczej numer VIN.
-
Jak i czym nasmarować zawiasy w dzwiach ?
Smar biały ten, który ja kupiłem na początku jest bardzo płynny i dlatego sobie wnika w zawiasy. A potem się zastyga. WD-40 jest do .... niczego. On jest tylko penetrantem, nie ma właściwości smarnych. Dlatego pomaga na bardzo krótko.
-
Jak i czym nasmarować zawiasy w dzwiach ?
To sie nazywa smar biały, w motoryzacyjnych powinni mieć. Ja kupowałem za jakies 15 PLN spray 250 ml.
-
Jak sprawdzić czy poprawnie działa N75?
90 KM nie ma turbiny ze zmienną geometrią łopatek także to odpada na pewno Niektóre mają
-
[A4 B6] Szwankujacy modul komfortu.
Wyciągnąć, wysuszyć, wyczyścić, uszczelnić i sprawdzić wiązki bo też mogły przygnić.