Treść opublikowana przez szogun0
-
Poduszki powietrzne
Wymienić sterownik AirBag na taki bez CrashData Stored, zakodować na wersję tylko z 2 poduszkami i napinaczami pasów, odłączyć wtyczki bocznych poduszek i już oszukałeś przyszłego kupującego.
-
przygasanie świateł
Hehe nikt się nie zna na tym temacie . To ABS :!: Sterownik ABS po uruchomieniu sprawdza sobie działanie zaworów modulatora. Załącza sobie taki krótki test przy prędkości 6 km/h, żeby wiedzieć czy zawory są sprawne, pobiera to troszkę prądu i stąd króciutkie przygasanie świateł i taki specyficzny dźwięk. Jeśli trzymalibyśmy hamulec wciśniety to proces rozpocznie się przy 15 km/h. Tak więc nie macie się czym przejmować.
-
Gdzie jest bezpiecznik od KLIMY ???
Nawiew będzie działał, nie załączy się tylko sprężarka klimy.
-
UWAGA na tę firmę !
Też o nich słyszałem. W firmie mi mówili. Właściciel ma znaczące nazwisko (Wykrent).
-
Gdzie jest bezpiecznik od KLIMY ???
Zdejmij wtyczkę z presostatu przy filtrze kabinowym i przestanie chodzić. :razz:
-
Poduszki powietrzne
W fotelu nie ma napinaczy, są w słupku. Zacznij od sprawdzenia czy kostki nie pokorodowały, niewielka zmiana rezystancji przewodów powoduje wyrzucenie błędu poduszek lub napinaczy. Trzeba je wymienić na sprawne. Naprawianie systemów bezpieczeństwa w sposób inny niż wymiana na sprawne jest nielegalny. Nie da rady uruchomic poduszek jeśli napinacze są niesprawne.
-
[ALL B5] GAZ
Zachowanie ustawień nie jest równoznaczne z mapą systemu. Jedź do gazownika to za opłatą ci to zmapuje od nowa tak jak będziesz chciał. A jeśli masz klucz sprzętowy do tych instalacji to po co ci mapa. Wystarczy map-sensor i sam sobie dostroisz. Żeby wgrać mapę trzeba właśnie ten klucz sprzętowy. Tak przynajmniej jest w BRC.
-
[B5 AFN] Hamulce przod - srednica tarcz??
280 x 25 mm. 288 było w 1.8T i w tych V6 o ile pamiętam.
-
[B5 AEB] Doładowanie 1.5+ bara
WG czy DV? Może miałeś pęknięty przewód do serva hamulcowego?
-
Kluczyk po rozbiórkach nie działa
Bo tak to wygląda i jest szklane. W środku jest ceweczka mała. Katarzyna podaje rozwiązanie dla ciebie. Jedź do kogoś, kto zajmuje się dorabianiem kluczyków do samochodu, niech skopiują z drugiego kluczyka kod i dorobią ci kluczyk, ewentualnie kup u nich samą pastylke immobilizera ze skopiowanym kodem i włóż do tego kluczyka. Przywrócisz mu sprawność. Koszt skopiowanie immobilizera to jakieś 100-150 zł. [/u]
-
[B5] Oświetlenie wewn. nie działa po otwarciu drzwi
Hehe przyjedź to mnie to ci wyciągnę te switche.
-
Jaki odgrzybiacz do klimy???
Jak chcecie zrobić dobrze to Teroson. Audi go używa i Bentley. Środek do klimy sie nazywa Terosept. 80 % środka spryskuje się bezpośrednio na parownik klimy. Inne sposoby są niestety nieskuteczne.
-
Radio gamma funkcja galla
W chorusie i w concercie włącza się funkcję. Jest to opisane na forum gdzieś.
-
Radio gamma funkcja galla
Kabel jest biały z niebieskim paskiem. Jeśli go nie masz, to podciągnij z odpowiedniego pinu z licznika. Jest to 7 pin w zółtej wtyczce 26-pin.
-
[B6] Zmiana języka
Nie wiem jak w tym roczniku, czy da radę ręcznie, ale raczej chyba nie. Niezarejestrowanym vagiem też tego nie zrobisz. Trzeba zmienic kodowanie licznika.
-
[B5 1.8] wartość maxymalnych obrotów silnika
Ale chyba na LPG? Bo ADR i AEB mają fabrycznie ustawione na 6800, a silnik ADP na 6500 rpm. Pozostałe 1.8 też mają w granicach 6800.
-
Adaptacja przepustnicy
NIE Autoadaptacja rozpocznie się sama po podłączeniu akumulatora i włączenu zapłonu. Trzeba tylko nie naciskać niczego, a na pewno nie gazu i odczekać około 1 minuty. Opisałem to juz na forum AKP.
-
[B5] Oświetlenie wewn. nie działa po otwarciu drzwi
Ja też miałem u siebie w tych drzwiach. Wyjąłem zamek i wyciągnąłem mikrowłącznik i poczyściłem. Trzeba delikatnie podważać jedną z dźwigni i da radę. Potem wymyć w benzynce ekstrakcyjnej złożyć (nie smarowaćniczym gęstym) i ma działać. Zabiegi z WD-40 pomagają na bardzo krótko.
-
Nowy fan audi
Moje gratulacje. Niech rośnie zdrowo.
-
Silniczek od lamp
Nie. Do soczewek są inne silniczki niż do lamp valeo albo bosch.
-
[B5 2.8Q] silnik ACK - przepustnica
100 % racji. Najpierw czyszczenie, a potem próby adaptacji. Jak przepustnica nie zajdzie do pozycji biegu jałowego to można zapomnieć o adaptacji. Coś kiepski ten mechanior, albo mu sie nie chciało.
-
PROGRAM DIAGNOSTYCZNY DELTASCAN 5.0
Delta Scan w pełnej wersji jest zabezpieczony sprzętowo i działa tylko z interfejsem dedykowanym do danego programu. Wersja 1Z-Delta Scanu to jest demo do powszechnego użytku. I nie ma cracków. Więc albo zapłata za oryginalny program albo trzeba pozostać przy innych.
-
Wzmacniacz sony pod "concert"-a..
Oj jest, jest, tylko nie znalazłeś. Dajesz "Kablomania" :arrow: "Radia" :arrow: "ISO OEM" i zjedź troche na dół. Tam jest rozpiska złącz audi. W innym miejscu jest opis odbiorników Audi, tylko musisz dokładnie przepatrzeć tą stronkę. Polecam, bo jest bardzo dobra i pomocna.
-
[B5 2.8Q] silnik ACK - przepustnica
A co się dzieje, że sądzisz, iż padła przepustnica?
-
zacisk hamulca tylnego
Tak, tłoczek przełożysz bez problemu. Mogą być jedynie problemy z mechanizmem wewnątrz zacisku, tym odpowiadającym za odbijanie ręcznego.