Treść opublikowana przez szogun0
-
Przestrojenie radia - ile ksoztuje i czy sie oplaca ?
Ano tak jest w autach z USA. że częstotliwość to np. 100,1 i następnie 100,3 a nie mozna wybrać częstotliwości 100,2 MHz. Myślę, że łatwo ci bedzie poszukać takiego radia na np. allegro i wymienić, Nie wiem, czy teraz ktoś jeszcze przestraja radia, i czy jest to opłacalne.
-
maglownica??
Dokręć koło. I następnym razem zastanów się co robisz, bo jak cię koło wyprzedzi na zakręcie to nie ma zmiłuj.
-
Jak rozpoznać czy mam w aucie centralne otwieranie na pilota
Bo prostokącik jest do odbioru podczerwieni z kluczyka, który to obsługuje.
-
Gaz w A6 2.8 BiTurbo Q Tip Avant
moze jednak da rade wrzucic gaz do silnika o wiekszej mocy?? :arrow: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1492331 Jasne, gaz wstawiony aby przyciągnąć kupujących. Sprowadzone w styczniu i nie pisze nic czy jeździ od tamtego czasu (podobno prowadzone przez kobietę hehe, ciekawe po co jej BT ). Na bank nie jeżdżone w Polsce, chyba że zdjęcia jeszcze z USA pochodzą.
-
Wymiana chłodnicy
Trzeba zdjąć przód, ale jak się mechanik spręży to zrobi to w takim czasie.
-
Stan oleju!!!!!!!!!
Musi ci ubywać płynu (może minimalne ilości), no chyba że wtryski tak leją, że paliwo przecieka do oleju. Tylko, że wtedy silnik nie pracowałby tak jak należy. Jeszcze powiedz czy sprawdzasz stan oleju w takich samych warunkach. Po postoju czy po jeździe. Bo jak każdy płyn ma swoją rozszerzalność cieplną. Poza tym po zgaszeniu silnika część oleju spływa jeszcze z góry powoli.
-
[ALL B6] Parowanie przednich reflektorów
Też się mi tak wydaje. Jeszcze w 80-tce starej jak się tak robiło to postawiłem samochód w słoneczny dzień, wyciągnąłem żarówkę i poczekałem aż się wysuszy, udrożniłem odpowietrzenie i było jak należy.
-
VAG KKL
Dokładnie. Na początku diagnoza szła tylko po K, w 80-tkach np. mostkowało się linie K i L.
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
No chyba, że miał na myśli automat. Bo automatem nie jeździ się na luzie.
-
[B5 ABC]problem z wyswietlaczem od climatronica
zaroweczki sa bardzo male i nietypowe, wyjmij jedna z nich i szukaj. ja zaplacilem 6 zl za sztuke w serwisie samochodowym ale musialem tez zaplacic za wymiane... pracy przy tym jest doslowie 15 minut. aha, 2 zarowki sa bodajze 1.1W (te od przyciskow) a dwie 2.0W (wyswietlacze). ja mam wszystkie 2.0W i slyszalem, ze podswietlenie przyciskow robi sie przez to biale, u mnie nic sie nie dzieje. Żadne nietypowe żarówki. To są R5 do kupienia nawet na stacjach paliwowych. W nowszych modelach podświetlanie jest realizowane przez diody. Cena żaróweczki to ok 1-2 zł.
-
"wozi"autem
Jeśli nie zbieżność to może ktoś kasował luz na maglownicy i jest teraz zbyt ciasno ustawiona.
-
Złącze diagnostyczne
Napisz co wyszło, bo ja właśnie stary sprzedałem i zamówiłem taki sam ja ty masz.
-
Złącze diagnostyczne
Podłącz fejs i zobacz czy się łączy Na pewno się połączy bo w tym roku i tak tylko linii K używano.
-
[ALL B5] GAZ
Nie każdy jest krezus kto jeździ A4. Przy obecnych cenach to jest normalny samochód i dlaczego by go nie zagazować? Poza tym ja np. dla zasady nie lubię płacić haraczu Orlenowi i jeśli mogę to jeżdzę taniej = na LPG.
-
[B5 AFN] płyn chłodniczy spod korka.pomóżcie
Ludzie! Nigdy nie odkręcać korka chłodnicy czy też zbiorniczka wyrównawczego na gorącym silniku. :!: :!: :!:
-
[B5 AFN] Miękki pedał hamulca
U mnie też hamulec nie wpada. Prawdopodobnie pompa wam przepuszcza. W maluchach jest to znany przypadek hihi :twisted:
-
Strumienica w A4 1.8TQ - ma to sens?
A ja 120 za dogięcie odpowiedniej rury zamiast kata i wspawanie jej do kryzy odciętej od kata (w niej jest umieszczona sonda). Rurka gięta na wymiar do mojego auta
-
Wskaznik doladowania pokazuje -4...
Napisz ile wskazuje ci na wyłączonym silniku. Jeśli nie jest to 0 to musisz sobie wskaźnik skalibrować.
-
Strumienica w A4 1.8TQ - ma to sens?
W tym silniku nie wstawiaj strumienicy. Wstaw sobie rurkę w zamian. Sonda i kat są zbyt blisko turbiny i po wstawieniu strumienicy spaliny mogłyby się zbyt szybko rozprężać, co spowodowało by błędne odczyty sondy i rozkręcanie się turbiny do zbyt wysokich obrotów. U mnie jest rurka.
-
[B5 2,5] Wymiana rozrządu, czy dobrze mysle,czy to wszystko?
Ktoś coś powiedział i pamięci nie starczyło. Na pewno chodziło o pompę paliwa.
-
KLIMATRONIC MRUGA. CO TZN?
Dodam tylko, że u ciebie jest kodowanie 00040.
-
Szyberdach i spryskiwacze
Nie wiem co z szyberdachem. Pompkę sprawdź w ten sposób: Wymontuj ją, jest razem ze zbiorniczkiem w nadkolu, wypnij wtyczkę, przyłóż miernik do pinów wtyczki, i niech ktoś włączy ci spryskiwacz. Jeśli pojawi się napięcie to udajesz się do sklepu, wydajesz 30-40 PLN na nowiutką pompkę spryskiwacza i cieszysz się strumieniami płynu lejącego się na szybkę.
-
Immobilizer naprawa FOTOSTORY
Nie trzeba kodować od nowa kluczyków. Poprawić połączenia kabelków i przeprowadzić dopasowanie ECU do immo. To pomaga. Kodowanie kluczyków od nowa sprawia, że ubywa liczba możliwych kluczyków do zakodowania. Można dopisać 8 kluczyków do sterownika. Jak przekroczycie tą liczbę to zonk.
-
KLIMATRONIC MRUGA. CO TZN?
Aby wam ułatwić i dla potomnych: Climatronic - kodowanie
-
KLIMATRONIC MRUGA. CO TZN?
Tyle razy już pisałem ale jeszcze raz powtórzę. Trzeba zakodować od nowa sterownik climatronic'a. Jak to zrobić to już chyba sobie znajdziecie, bo było, a jak nie to jest dokładnie opisane na AKP. :razz: