Treść opublikowana przez ALBINEK
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Zawsze możesz zdjąć miske olejową i ujrzysz taki widok .Z tą różnicą że tutaj jest już smok pompy olejowej od AWX.
-
[B5 AFN] Olej w zbiorniczku wyrównawczym.
Adrian dobrze mówi zanim zdejmiesz głowice zmień chłodniczke oleju.Myślę że po jej wymianie problem ustapi.Ostatnio przerabiałem podobny przypadek i nie potrzebnie zdejmowałem głowice,bo winna była chłodniczka.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
To jest troche jak gra w lotto ;( ale kto nie gra ten nie wygrywa :> .Kupiłem pare silników na E-buy UK chyba miałem farta bo hulają
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Ja również,jade na zlot audi-maniacs ,przypominam że przy zakładaniu forum audi-maniacs zakładający je powiedział że od nikogo nie wymaga się odejścia ze swoich obecnych klubów,więc ja nie odszedłem uczestniczę w jego życiu nadal.Dlatego nie wydaje mi się że ktoś będzie miał mi za złe jak pojawię się tam w koszulce AudiA4.Tutaj rozpoczeła się moja przygoda z miłośnikami tej marki.
-
[B5 ADP] Brak ogrzewania
W moim przypadku nie gotował się ,miał normalną temperature a ogrzewania nie było.Powodem była uszkodzona pompa wodna.Wirnik lużno kręcił się na ośce pompy wodnej.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Według mnie bardzo ciekawa oferta,zwłaszcza że silnik jest kpl.więc zostaną części na sprzedaż po BKD.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
A może zamówimy koszulki ,na zlocie ,spocie dobrze będziemy się prezentować.Zamówić grupowo ,jedna przesyłka do UK i rozdać na najbliższym zlocie.
-
[ALL B5] Zamarzł płyn chłodzący...
Szukaj ciepłego garażu lub miejsca,jak odtaje to spuść ten (płyn) i nalej tego co powinno być.Zrób to natychmiast,nie zwlekaj.
-
[B5 APB S4] Cisnienie oleju VAGiem
wykręcasz czujnik ciśnienia oleju ,wkręcasz manometr mechaniczny ,odpalasz silnik i i odczytujesz wskazania manometru.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Szukaj silnika od 2006 do góry,głowica z dwoma wałkami rozrządu,sprzęgło pasuje od BLB tak jak i miska olejowa która trzeba tylko lekko podciąć.Smok od AWX.Cały osprzęt silnika z BLB.W tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_brak_cisnienia_oleju_w_blb-t72740.0.html zamieściłem kilka zdjęć co i jak pewnie przydadzą Ci się jak masz zamiar zmieniać BLB na BKD.Korzystałem z pomocy forumowiczów,a reszta wyszła w czasie roboty.Prośba do moderatorów ,może wklejcie te zdjęcia albo połączcie oba wątki o swapie BLB na BKD będą przydatne dla tych przed którymi trudne chwile.Wszystkie prace wykonałem sam więc jak ktoś ma jakieś pytania służe pomocą
-
[ALL B7] Włączają mi się samoistnie światła hamowania
Spróbuj czy działa tempomat,jak nie to automat stopu.
-
[B5 AVG] Problem z temperaturą slinika
Podłącz Vag-a zobaczysz gdzie tkwi problem,być może czujnik temperatury G-62.
-
[ALL B5] Manualna regulacja świateł
Podjedż gdzieś do ściany ,włącz światła zacznij regulować i zobaczysz w którą stronę trzeba kręcić żeby podnieść lub opuścić.
-
[ALL B7] Uszkodzone Nadkole
Nadkole w B7 jest z elastycznego materiału ,nie jest plastikowe.Plastrem, włóknem szklanym ,itp. klejami nie zaklei go.Koszt nie wielki po co kombinować ,kupić nowe i wymienić.
-
[B5 AHU] Paliwo nie dochodzi do filtra paliwa
Sprawdż czy wszystko dobrze podłączyłeś do filtra.Opaski na przewodach , spinka na zaworku ,Najlepiej zalej filter paliwem przez otwór po zdjęciu spinki (zawleczki) i wyjęciu zaworka.
-
[ALL B7] Zgubiłem immobiliser brelok
Zapytaj w serwisie Audi,po podaniu numeru Vin sprawdzą co da się z tym zrobić.Pewnie będzie trochę kosztowało i każą czekać.
-
[B5 ACK] Ubytek płynu hamulcowego
Skoro ubywa płyn musi być gdzieś wyciek,trzeba dokładnie sprawdzić raz jeszcze cały układ.Teraz to trudne bo jest mokro i całe podwozie mokre,ale jak masz mozliwość wstawienia do suchego garażu to wyschnie. Może być że wycieka siłownikiem sprzęgła,obejrzyj miejsce wokół niego.
-
[ALL B7] Korek wlewu paliwa
Coś jest nie tak, u mnie ma luz i odkręcam bez problemu.
-
[B5 AFB] Przy prędkości 140 km/h nagle trzask huk, piszczenie!!! pompa wtr
Jak mogła go zatrzeć skoro kręci ale nie odpala.Dla pewności sprawdził bym ciśnienie na cylindrach.
-
[B5 AFN] Ubytek oleju - silnik suchy
1 litr oleju dolany po 10 tys. km to żaden powód do zmartwień.To standart.Częściej kontroluj poziom oleju,żeby go kiedyś nie zabrakło.Bo wtedy będzie za pózno
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Na tym forum też możesz kupić kabelek.Sprawdzone ,polecam.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Alzak napisz gdzie jesteś w UK. bo z opisu wynika że mieszkasz w Hiszpanii.Jak nie masz daleko do Bradford to mogę pomóc.
-
[ALL B6] Półpanewka do wałka rozrządu - ratunku...
Zapytaj tam gdzie regenerują głowice, ale ta półpanewka musi być idealnie spasowana z głowicą i wałkiem.
-
[ALL B5] Pytanie o nagrzewnice
Tak to jest ta .
-
[ALL B7] Gdzie znajduje się czujnik temperatury
Wyjmę zbiornik wyrównawczy i spróbuje go dobrze umyć,może to pomoże