Treść opublikowana przez ALBINEK
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Może być Manchester ,Leeds, ja mieszkam w Bradford więc mam niedaleko.Ostatniego spota mieliśmy w Leeds przy Polskim klubie .Można tam posiedzieć ,pogadać ,zjeść .Domienick wie o tym najlepiej wyszło to z jego propozycji. Miejsce było Ok.Chętnych było 15 -tu bo tyle było głosów ale pojawiło się tylko nas czterech.Ja jestem za więc jest nas 4.
-
[B5 AHU] Po wymianie zacisku PT grzeją się koła PT i LP
Te koło które ci się grzeje podnieś do góry i pokręć nim jak kręci się bez oporów to zacisk ok.nie blokuje.
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Jaki masz przebieg? od tego zacznijmy.Jak dymi z bagnetu to tak jak pisali inni,przedmuchy w silniku .Silnik wyeksploatowany,do remontu.
-
[ALL B5] Regulacja fotela kierowcy
Mam kumpla z twoim wzrostem i jeżdzi A6 ,siedzi wygodnie i jeżdzi mu się bezpiecznie.Nie masz powodów do zmartwień.
-
[B5 AJM] Opadniety zderzak po obtarciu o krawężnik
Wydaje mi się że 60 zł.to nie jest duża cena,zwłaszcza że dopiero po zdjęciu zderzaka będzie wszystko dokładnie widać co się stało.Prawdopodobnie jest tak jak koledzy wyżej piszą że spadł z zaczepów i oby tak było.Przecież to zajmie trochę czasu ,zdjęcie ,spasowanie i założenie z powrotem zderzaka.60 zł .to dobra cena.
-
[ALL B5] Demontaż dolnej listwy z drzwi
Możesz odwiercić główki tych śrubek dzięki czemu czemu zdejmiesz listwe.Póżniej użyj WD40 odczekaj troche wąskimi szczypcami złap ten plastik w który jest wkręcona śrubka i drugimi próbuj wykręcić pozostałą część śrubki.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Piero skąd wziąłeś nowe koła zębate ,czyżby były dostępne.
-
[B6 AKE] Pukanie w tylnym kole
Zobacz czy koło jest dokręcone takie numery się zdarzają .
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
A może właśnie pomoże ,bo Audi podchodzi do tego jak złodziej którego złapali za rękę a on mówi to nie moja ręka.Jak zrobi się szum to może ruszy jakaś akcja serwisowa ale to chyba tylko pobożne życzenie.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 23:34_________________________________________________ naped walkow jest poprzez koła zębate - zużycia na nich nie odnotowalem To chociaż z tym jest spokój.System z łańcuchem to lipa.
-
[B5 AFN] Jak odkręcić miskę olejową ?
Po zdjęciu które zamieściłeś sądze że smok nie dostał.
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
W tym przypadku widać sprawce braku ciśnienia oleju , a w jakim stanie masz koła i łańcuch?
-
[B5 1Z] Dodatkowy wtyk w regulatorze napiecia w alternatorze
A może to jest wtyk do obrotomierza?
-
[B6 AVF] Przegub zewnętrzny - użycie podkładki dystansowej
Zależy jak długo jeżdziłeś bez smaru w przegubie.Jeśli krótko to po wcisnięciu smaru będzie chodził ale jak był to długi okres i duże kilometry to nic mu nie pomoże oprócz wymiany,
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Co rozumiesz przez kaput (zatarty silnik)???.
-
[B5 AFN] Wgniecenie na misce olejowej
Miska żle nie wygląda,pewnie że lepiej zdjąć i chociaż wyklepać ale ze zdjęciem miski troche zabawy.Przewód jest do wymiany bez dwóch zdań.
-
[B5 AFN] Jak wygląda smok oleju ?
Najlepiej jak byś odkręcił miske i zobaczył czy w miejscu które jest uszkodzone znajduje się smok.
-
[ALL B6] Słabe hamulce, niewyślizgane tarcze duzo lepiej ale......
Sprawdż czy serwo działa.Wejdż do auta na wyłączonym silniku naciśnij kilka razy na hamulec.Następnie połóż noge na hamulcu i odpal silnik jeżeli serwo działa to powinno lekko ci wciągnąć pedał hamulca do dołu.
-
[B5 AFN] Ręczny trzyma lewe koło
A może to zapieczony zacisk?.
-
[B6 AVF] Przegub zewnętrzny - użycie podkładki dystansowej
Zajrzyj pod spód i zobacz czy masz całą osłone przegubu,może jest rozerwana smar wyleciał i przegub pracował bez smaru.I o której podkładce piszesz ,tej pod nakrętke zewnętrzną czy tą co wchodzi na półoś?.
-
[B5 AFN] Wgniecenie na misce olejowej
Skoro jest metalowa to ją odkręć i wyklep.Po co kupować nową.Tylko zależy w którym miejscu dostała.
-
[ALL B7] Problemy jaki wybrać silnik 2.0 ?
Silnik 2.0 TDI o kodzie BLB z 2005 r. ma na pewno złe rozwiązanie napędu wałków wyrównoważających z napędem pompy olejowej.Nie naprawienie tego kończy się żle dla silnika.Poczytaj sobie ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_propozycja_zbiorowego_zapytania_a_pozniej_pozwu_przeciw_audi-t57849.0.html po przeczytaniu będziesz miał jakiś punkt odniesienia.
-
[B5 AEB] Test sprzęgła
Ja proponował bym zaciągnąć ręczny na maksa i próbować ruszyć z 2-ego biegu.Jak zgaśnie to ok,jak będzie chodził to sprzęgło się ślizga.Z tego co opisałeś to narzekasz że powyżej 4 tyś. nie wciska w fotel to tak ma być i to nie wina sprzęgła.Drugi sposób to rusz z miejsca i szybko 2,3 i gaz jak silnik będzie wkręcał się na obroty a autko nie ciągło do przodu to wina sprzęgła.
-
[ALL B6] Czy można jechać pare km bez płynu chłodniczego ?
No to już masz odpowiedż.Jak chcesz go zapalić i przejechać 30m. to jedż ale jak dalej to nawet o tym nie myśl.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
No to w końcu coś konkretnego,zdjęcia uświadamiają że przy wymianie paska rozrządu trzeba wymienić koła ,łańcuch ,napinacz napędu pompy olejowej.Tylko czy dostępne jest koło na wał? szukał go ktoś może i jaki ma numer bo reszte części znalazłem.Na piątym zdjęciu widać że rusek dostał koło zebate na wał bo jest nowe.
-
[ALL B6] Spasowanie maska/zderzak
Wyżej masz odpowiedż na to samo pytanie pod tytułem :Nie moge spasować zderzaka.Częsty błąd podczas składania.