Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[ALL B6] Jak zdjąć listwę boczną w drzwiach ?
Od wenętrznej strony drzwi musisz odkręcic śrubki na początku i końcu listwy ,wtedy ją przesuniesz i wyjdzie.
-
[B5 AFN] Nie mogę podpasować zderzaka
Iwadrian napisał ci w czym tkwi problem,spróbuj tak jak ci napisał.To jest częsty przypadek przy składaniu że zostaje szpara .Za nisko opuszczony panel przedni.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Może byłoby łatwiej jakbyś przetłumaczył o co tam chodzi nie wszyscy znają Rosyjski.
-
[ALL B5] Kierunek odkręcania śrubki do odpowietrzania
Zasada odpowietrzania jest jedna i na pewno trzeba pompować.
-
[ALL B6] Klocki wymieniać lepiej od razu wszystkie czy tylko 1 oś ?
To zależy w jakim stopniu zużycia masz tylne klocki ,sprawdż i będziesz wiedział czy tył też wymaga wymiany.
-
[B5 AJM] Nieszczelny intercooler, możliwość uszczelnienia czy wymiana na nowy
Pracuje w firmie która produkuje intercoolery i coś o nich wiem. Osobiście nie polecam naprawy w warunkach domowych.Jeśli jednak się zdecydujesz to go póżniej przetestuj.Podłącz do niego powietrze o określonym ciśnieniu i włóż do wody ,jak nie będzie puszczał bąbelków to jest ok.
-
[A5 BNA] Sprzegło - mrowienie, drżenie - co to oznacza ?
Na tej stronie u góry, koło dwumasowe świetny materiał plus filmik .Obejrzyj to a wszystkiego się dowiesz.
-
[B7 BPW] Jaki jest system napędzający wałki w tym silniku ?
Imbusik w BLB to jedna z bolączek, druga to łańcuch napinacz i koła zębate.
-
[A5 BNA] Sprzegło - mrowienie, drżenie - co to oznacza ?
Wygląda mi to na docisk,zobaczymy co inni o tym myślą.
-
[ALL B5] Wyświetlacz temperatury w liczniku przekłamuje
Mam podobny problem czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje za dużo około 4*C.Jak ktoś wie jak to skalibrować to czekam zniecierpliwiony na opis,dzięki.
-
[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB
Po przeczytaniu wszystkiego jestem przekonany do słuszności zakupu słupka BKD.Wszelkie wątpliwości zostały rozwiązane i podpisuje się dwoma rękoma pod tym że po wyjaśnieniu potencjalnemu nabywcy dlaczego został zmieniony silnik będzie on zadowolony i kupi te auto.[br]Dopisany: 29 Marzec 2009, 18:57_________________________________________________Silnik wyciągnięty i rozebrany,po sekcji zwłok stwierdziłem,na pewno przebieg nie jest zgodny ze wskazaniem licznika .Został cofnięty i to dość dużo.Przy przebiegu który wskazuje licznik napinacz powinien być w miare dobry.Napinacz łańcuszka napędzającego wałki był tak wytarty że pękł w miejscu w którym naciskała go sprężynka,następnie z powodu lużnego łańcucha zaczął on przeskakiwać po kołach zębatych obrobił je i tak pompa straciła napęd.Jak pisałem wcześniej w misce olejowej znalazłem kawałki metalu które przypominały połamaną sprężynke.Jakby napinacz i ,koła zębate były wymienione razem z rozrządem we właściwym czasie taka awaria nie miała by miejsca.Tylko żeby jeszcze potrzebne częsci były dostępne w serwisie to wszystkie BLB miały by szanse na dłuższy żywot.Pozostaje czekać na następny silnik który padnie .Nadal szukamy dawcy z potwierdzonym przebiegiem.
-
[B5 AFN] Problem z lewym błotnikiem w asi rocznik 96
Może autko miało bum i jest żle zrobione,podjedż gdzieś do blacharza niech popatrzy i ci powie.Może być tak że kupisz ori błotnik i to nic nie zmieni.
-
[B7 BRE] Nie przyśpiesza powyżej 120km/h, brak mocy
Od tamtej pory mineły 3 miesiące i zrobiłem około 5 tyś.km. i jak do tej pory jest ok.
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
No to wiem jedną rzecz więcej,potrzebna miska z łapą ,dziękuje.
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
Zgadza się wszystkie wskazówki od ciebie mam zapisane dziękuje,nie wiem tylko co za problem wystąpił z uchwytem (łapą) bo coś tam trzeba było gdzieś obcinać ,dokładnie nie wiem.Ponadto pamiętam że w silniku BKD musi być czujnik wału korb. tylko nie wiem czy wtyczka będzie pasowała czy musze ja zmienić bo jak pamiętam to pisałeś że ten czujnik jest inny jak w BLB.Dzięki za wszystkie wskazówki.
-
[B5 AHU] Brak wstecznych świateł
Jak chcesz go sprawdzić to zdejmij z niego przewody i połącz je razem zrób (mostek ) jak wsteczny będzie świecił to już wiesz że to czujnik.Sam możesz go wymienić.Sprawdż też żarówki .Jak będziesz sprawdzał nie zapomnij włączyć zapłonu.
-
[B7 BLB] Metaliczny dźwięk przy odpalaniu silnika
Ten twój przebieg naprawde podejrzany i brak książki serwisowej stary numer handlarzy,nie rób sobie nadziei że to faktyczny przebieg .Moja ma 220tyś najechane.
-
[B7 BRE] Nie przyśpiesza powyżej 120km/h, brak mocy
Miałem taki przypadek ,wyjeżdżałem do Polski na świeta .Zatankowałem na shellu do pełna i w droge ,jak wyjechałem na autostrade ja mu gaz on 120 i to wszystko.Jechałem około 5 godzin tak 120 .Dojechałem na prom i tam czekałem 2 godziny.Myślałem że coś nie tak z paliwem i że wyjeżdże je i zatankuje w Niemczech znowu do pełna a tu niespodzianka .Po wyjeżdzie z promu we Francji wszystko wróciło do normy.Od tamtej pory to już się nie powtórzyło.Nie wiem co to było za zjawisko.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Zapytaj ich ile chcą za robote,porównamy ceny .
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
Piero jak znajdziesz chwile napisz dokładnie co jest do tego potrzebne i co należy zrobić ,pewnie wielu na to czeka .Ja zaczne chyba w sobote.
-
[B5 1Z] Piszczenie klocków hamulcowych
Klocki kiedy zmieniałeś?.Spróbuj od wymiany klocków,tylko kup takie lepsze bo te tanie lubią piszczeć.
-
[B6 AVF] Przegrzewanie silnika i brak ogrzewania
Mi to wygląda na uszczelke pod głowicą.
-
[B7 BLB] Zatarta pompa olejowa
Rambo na którym kole poszły zęby ,na tym na wale czy na tym na wałku wyrównoważającym? i jaki masz przebieg?
-
[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB
Masz racje ,trzeba tylko zdjąc miske oleju i zobaczyć czy przypadkiem ktoś tego nie zrobił wcześniej,przy okazji można zmienić imbusik.
-
[B7 BLB] Brak ciśnienia oleju w BLB
Mechanizm różnicowy z kołami wałkami i pompą oleju 03G103295L.Koło wału korbowego03G105221G.Koło zębate napędowe03G103305A.Uszczelniacz wału038103085E.Śruba imbusowa kołnierzowa N90977502.Śruba z łbem sześciokątnym(kombi)N91121301.Masz tu cały zestaw do przeróbki napędu wałków wyrównoważających.